Aké je vaše najobľúbenejšie LEGO DUPLO?
Moje kamarátky hovoria, že LEGO DUPLO je závislosť, a už majú doma niekoľko boxov plných kociek. Vraj sa nedá vydržať len pri jednej stavebnici 🙂 Ale aká je u vás tá naj? Vyhrávajú u vás zvieratká, hasiči, vláčik alebo napríklad Disney postavičky?
LEGO DUPLO predstavujú príjemný spôsob, ako rozvíjať vaše deti a ich schopnosti. Kocky LEGO DUPLO prinášajú deťom hru s nekonečnými možnosťami. Pri hre deti rozvíjajú svoju osobnosť, sociálne schopnosti, ale i kreativitu, jemnú a hrubú motoriku, schopnosť riešiť problémy i premýšľanie. A to všetko je s LEGO DUPLO veľká zábava! 🙂 ❤
Stručné zhrnutie
- Najčastejšie obľúbené témy LEGO DUPLO v diskusii sú vláčiky (Môj prvý vláčik, vláčik s číslami, vláčik deluxe), zvieratká/farma/zoo a domčeky (Domček pre bábiky 10505).
- LEGO DUPLO je v diskusii opisované ako pomôcka na rozvoj kreativity, jemnej a hrubej motoriky, sociálnych schopností a schopnosti riešiť problémy.
- Staršie alebo limitované sety ako Vláčik Tomáš sa v diskusii uvádzajú ako ťažko zohnateľné a často sa kupujú cez bazár alebo z druhej ruky bez záruky; špeciálne diely (napr. ozubené kolieska) sú podľa diskusie dostupné cez oficiálnu stránku Lego Education.
Najčastejšie otázky
Q: Ktoré LEGO DUPLO sady sú u detí najobľúbenejšie?
A: V diskusii sa najčastejšie spomínajú vláčiky (Môj prvý vláčik, vláčik s číslami, vláčik deluxe), zvieratká/farma/zoo, Domček pre bábiky 10505, hasiči/požiarnická stanica, policajná stanica, zmrzlináreň ("Postav si zmrzlinu"), stavebné stroje (bager) a Disney edície (Mickey, Minnie, Ariel, Sofia).
Q: Dajú sa kúpiť len určité diely na LEGO DUPLO?
A: Otázka "Dajú sa kúpiť len určité diely na LEGO Duplo?" bola v diskusii položená viackrát, ale priamo z diskusie nevyplýva konkrétna odpoveď o dostupnosti náhradných dielov.
Q: Kde hľadať staršie alebo zriedkavé sady, napríklad Vláčik Tomáš?
A: Diskusia odporúča hľadať na bazároch a v inzerátoch z druhej ruky; používateľky varujú, že cena aj stav sú rôzne a často sa predávajú "bez záruky".
Q: Ako efektívne skladovať a organizovať väčšiu zbierku LEGO DUPLO?
A: V diskusii viacerí rodičia miešajú viac sád v jednej veľkej krabici; niektorí však držia sady oddelene v originálnych krabiciach; miešanie sád je bežná prax a podporuje kreatívnu hru podľa skúseností účastníkov.
Q: Kde kúpiť špeciálne funkčné diely ako ozubené kolieska?
A: Podľa príspevkov sú ozubené kolieska a špeciálne diely dostupné cez oficiálnu stránku Lego Education.
Q: Sú v ponuke Disney a Cars postavičky pre Duplo?
A: Diskusia spomína edície s Disney postavičkami (Mickey, Minnie, Ariel, Sofia) a s motívom Cars/McQueen, pričom tieto tematické sety v praxi rodičia kupujú ako bežné Duplo sady.
Závery z diskusie
Zhoda
- Najobľúbenejšie motívy pre malé deti sú vláčiky, zvieratká/farma/zoo a domčeky, pričom tieto sady sa opakovane uvádzajú ako "top" výbery.
- LEGO DUPLO sa v diskusii považuje za kvalitatívne odolnú a rozvojovú hračku, ktorá dlho baví deti rôzneho veku.
- Mnoho rodičov mieša sady v jednej krabici a považuje takéto kombinovanie za vhodné pre kreatívnu hru.
Sporné názory
- Nákup zriedkavých setov: jedna možnosť je hľadať Vláčik Tomáš a iné raritné sady na bazároch, akceptujúc vyššiu cenu a riziko bez záruky; druhá možnosť je neprihliadať na vysokú cenu a nekupovať, ak nie je garancia stavu.
- Organizácia hračiek: jedna možnosť je zmiešať všetky sady v jednej veľkej krabici pre flexibilitu a tvorivosť; druhá možnosť je ukladať sady oddelene podľa setu pre jednoduchšiu obnovu kompletov.
Otvorené otázky
- Dajú sa oficiálne a bežne dokúpiť jednotlivé náhradné diely LEGO DUPLO (odpoveď v diskusii zostala nezodpovedaná).
- Ako zabezpečiť dostupnosť zriedkavých setov za primeranú cenu zostáva neujasnené (bazár je spomínaný, ale bez garancie cien a stavu).
- Najefektívnejší spôsob dlhodobého uskladnenia rastúcej Duplo zbierky (organizácia podľa tém vs. miešanie) zostáva bez jednoznačnej odporúčanej praxe.
Spomenuté značky a firmy
LEGO DUPLO, LEGO, Lego Education, Lego Friends, Disney, Vláčik Tomáš, Heartlake, Cars
Spomenuté produkty a metódy
Môj prvý vláčik, vláčik s číslami, vláčik deluxe, Domček pre bábiky 10505, Cesta okolo sveta, Moja prvá farma, Lesopark, požiarnická stanica, policajná stanica, "Postav si zmrzlinu" (zmrzlináreň), bager/stavebné stroje, kolejnice a motor na vláčik, ozubené kolieska (Lego Education), Vláčik Tomáš, McQueen/Cars, Ariel, Sofia, Snehulienka, Macko PU, veľká podložka na hranie, abecedný/číselný vláčik, nákup na bazári / predaj z druhej ruky, miešanie viac sád v jednej krabici
Miesta a osoby
žiadne
My tiež ešte lego duplo nemáme, ale plánujeme na Vianoce kúpit našim vtedy už skoro dvojročným dvojičkám dievčatkám Lego duplo Farmu, nakolko milujú zvieratká a u starých rodičov gazdovský dvor 🙂
My mame uz niekolko rokov Dom s rodinou. Tiez zvierata, safary autobus,....u nas najhranejsia hracka.
No tazka otazka, Lego Duplo je vseobecne nasa topka, ale asi zoo autobus a celkovo auticka, aj ked mam doma dievcatko 🙂
U nas kazde duplo🙂 Tento rok na narodeniny dostala 5 druhov dupla, same zvieratka takze je z nich nadsena, ale uplne najradsej stavia zo vsetkych kociek rozne veze a "krajinky". Prosto na velku zelenu podlozku uklada komplet vsetky kocky, ktore ma doma. A to ma aj zmrzlinky🙂 a este ma rada panacikov🙂 s tymi sa najnovsie smyka na smykacke, ktoru ma v izbe🙂 len ma mrzi, ze nie je aj Frozen lego duplo:(
U nás sú to princeznovské duplá, Ariel Šípková Ruženka, Snehulienka...postupne dopĺňame.
U nas zo vsetkeho trosku... syncek stale vlacikuje, dcerka z kociek najcastejsie stavia aquapark pre postavicky podla vlastnej fantazie 🙂 zvieratka su zatial z tych menej vyuzitych
Čo sa týka Lega celkovo tak v našej rodine je najobľúbenejšie už od môjho detstva. Môj otec má takú tradíciu. Nikdy nemusí vymýšľať že aké darčeky prinesie už teraz vnúčatám. Vždy je to Lego, náročnejšie pre syna a Duplo pre malú. Keďže momentálne naša žabka má 2,5 roka a vidí nás stále niečo robiť okolo domu tak sa hrá na farmárku. Polieva kvetinky, kopeme zemiaky a zbierame úrodu a k tomu samozrejme patria aj zvieratká tie miluje. Domáce ale teraz už aj africké keďže ich videla v ZOO a hovorila tou svojou rečou. Mami chcem domov tigra. Tak máme ošetrovateľku v Zoo. Deti majú úžasnú fantáziu a naozaj dokážu kocky pospájať aj malé deti. U nás je Lego absolútna jednotka. 🙂
Ahojte 🙂
Nasa Nelka dostala od Jeziska 🙂 min.rok lego duplo vlacik a klasicke kocky na tvorenie.
Uvidime ci tento rok obohatime nasu zasobu, este sme neboli prevetrat hrackarstva 🙂
Naša dcérka ( 3-ročná) sa veľmi rada hrá s legom, lego je v každodennom programe 🙂 stále som nadšená akú má fantáziu, vždy si pri tom niečo nové vymyslí ...máme asi 4 rozne sady, ale myslím že najradšej má vláčik...lego odporúčam všetkým detičkám 🙂
naša 3-ročná slečna má najradšej dortorku plyšových hračiek a stará sa s ňou aj o všetky zvieratká zo zoo 🙂
Pre nás je super každé lego....prehra sa to všetkým ...ale asi najviac s valčíkom, zvieratkami stavia ZOO a najnovšie ho fascinujú stavebné stroje takze prikupujeme teraz tie 😉
...doma Lego mame..mame aj ine kocky,ale myslim si,ze co sa tyka kvality su" top kocky"..moj syn sa s kockami velmi rad hra ..stavia cokolvek samozrejme za nasej pomoci lebo ma 3,5 r...u nas vyhravaju hasici a farma..pekny den 🙂
Keď bol menší stačili mu malé kocky a staval vežu, potom sme kúpili podložku a ukladal ich podľa farby pekne vedľa seba 😉 teraz ma 2,5r a naj sú auta, odtahovka, vláčik a všetko tomu podobne 😀 ma veľmi rád aj verziu Cars a Mcqueen a Burak 😉
u nas najviac ficia auta,moj prvy vlacik a farma so zvieratkami....ale za chvilu to tromfnu hasici 🙂 😉
Urcite top top pre syna je vlacik s motorom na kolajniciach, dostal ho na vianoce ked mal 2/5 roka a odvtedy ide kazdy den 🙂 , dcerka ma rada vsetko od dysney mame dotorku plysakovu , mickey a minnie, princeznu sofiu, snehulienku
U nas plati, cim viac lega, tym vacsia zabava, odkedy mame vacsiu krabicu kociek tak je Vela moznosti co stavat i mimo zauzivane domceky alebo navody co sa da vyrobit 😉
u nas jednoznacne kolejnice a vlacik. Hasici su tiez velmi oblubeni ale vlacik asi vedie 🙂
Napriek tomu, že máme dcérku, veľmi rada sa hrá s vláčikom. Tam vezieme aj dievčatkovské postavičky 🙂 21. bude mať 3 roky a pekne si vie sama poskladať celú trať. 😎
U nás lego je velmi oblubene už od doby ked zacal maly chodit, nenechame si ujst aj vystavy lega, radi pocestujeme do blizsie mesta ked vieme ze sa kona , je to vyborna vystava pre velkych aj malych, urcite odporucam
Vyhrame sa zo vsetkym a najlepsie je stavanie a vymyslanie pribehov s hrou 🙂






My zatial este Lego Duplo nemame, mame len Lego Friends zriebätko, ale na Vianoce planujeme kupit Lesopark 🙂