Hráte sa s deťmi?

bara_lego
Moderátor
24. okt 2017

Keď sa vaše deti hrajú s kockami, nechávate ich, aby sa hrali samy? Alebo im pri stavaní pomáhate? A nemáte náhodou občas pocit, že vás to baví viac? 🙂

ajka6
24. okt 2017

S legom sa naša slečna veľmi často hrá ako sama, tak aj s nami. Manžel je však lepší parťák do hry. Ja mám totiž viac problémov so stavebnými obmedzeniami, ako on. (Napríklad s požiadavkou postaviť slona aj s chobotom 🙂 )

fidorka221
24. okt 2017

V rámci psychohygieny sa rada zapojim do stavania s Duplo kockami,ale ak je doma ocko tak ten hrá prím a ja môžem ísť pestovať psychohygienu do kuchyne😃

martinkaha
24. okt 2017

Jasné, že sa hráme s deťmi a dokonca ich nabádam, aby išli radšej stavať niečo z Dupla, než pozerať rozprávky. A tak staviam ihriská, parkoviská, garáže, rodinné domy so záhradami a s bazénom, farmu so zvieratkami... A keď deti niečo zhodia, svojimi malými prštekmi bez potrebnej motoriky, tak opravujem, vylepšujem, prispôsobujem...až zistím, že som v izbe ostala sama. 😂

angelika4
24. okt 2017

že či sa hráme? neviem sa dočkať kedy prídem domov z nočnej služby .... máme rozostavané mesto a urýchlene žiada dokončenie

sperka
25. okt 2017

u nás stavia celá rodina. Keď deti vytiahnu lego s manželom sa pridáme a každý si stavia to svoje. Dokonca aj starká pomáha. 🙂Nakoniec si spravíme na poličke výstavku.👏

karolin2
25. okt 2017

Tiež mám pocit, že ma to baví viac ako detí, tieto kocky vytvoriť deťom, bol skvelý nápad, jednak preto, že oproti dreveným kockám sú ľahšie, aj keď náhodou sa hodí kockou, až tak to nebolí. Uprednostňujem skôr tie väčšie, lebo sa to nebojím dať malej, že zhltne malé častice.

zaba_zuzla
25. okt 2017

Popravde by som sa aj chcela zahrat ale ked som posledne postavila dom zacala dcerka fnukat ze ona to chce inak a komplet mi to prerobila. A potom prisla ta 8rocna postavila si zoo a ked som jej pridala par vylepseni ked bola v skole 🙂) poobede ked sa vratila zacala fnukat ze kto jej komplet prestaval celu zoo...." Vy mi vzdy znicite vsetko co urobim" doslovne...tak sa uz nepokusam, len sa prizeram

tomaskova
25. okt 2017

Ja sa s detmi hravam tak ze nieco skladame, vyrabame, kreslime alebo zbierame vonku listy, sisky, takze prideme domov s plnym kosikom sisiek, kamienkov a listov v kociku. muz je skor ako ich plysak. s nim sa hraju tak ze skacu po nom, tahaju ho, no proste ich mojkacik ❤

simazu217
25. okt 2017

Dobry den 🙂
Myslim si ze lego nikdy nepride o svojich stavitelov, ci velkych alebo malych, dava vela moznosti a kreativity detom aj dospelym 🙂
Samozrejme aj my s manzelom sa vieme s legom vyhrat, staviame, tvorime, vymyslame. A dokonca manzel raz v robote mal nejaku lego akciu, a kedze je jeden z mala co ma medzi kolegami deti, tak im ukazal ako sa poriadne stavia...sice to bolo lego klasik, mal zmenu 😊
A deti, som rada ze maju trpezlivost tolko tvorit...
Peknu den prajem 🙂

jankaadamkova
25. okt 2017

So synom sa hrám každý deň. Zatiaľ je ešte malý, ale vie sa pekne hrať aj sám. Každú voľnú chvíľu trávime spolu. Či už staviam s ním lego ( každá jedna figúrka má u nás meno ), kocky,stavebnice,čítame spolu knihy, kreslíme, vozíme sa na autíčkach a odrážadlách ( vďaka Bohu majú tie hračky úžasnú nosnosť a môžem sa povoziť aj ja😂👌👍)
Ja som ako dieťa lego nikdy nemala a tak si to môžem teraz po 30ke vynahradiť. Niekedy je pri hre aktívnejší syn, inokedy ja, ale dôležité je, že nám je spolu dobre a bavíme sa.

anketkarka
25. okt 2017

Velmi rada sa hram so svojimi detmi a snazim sa neuletiet velmi pri stavani a dat im priestor na ich kreativitu. O to radsej sa tesim z ich samostatnych vytvorov, ale ked poziadaju o pomoc, ze sa im nieco nedari, tak ako si predstavuju, tak rada pomozem a nemusia ma vobec dlho presviedcat 👼😁

havranocka17
25. okt 2017

No koľkokrát sa prichytim, že dcérku usmerňujem, aby stavala lego podľa mojej predstavy a potom sa uvedomím a nechám ju, nech si sama vytvára,to čo len chce, ale ked mňa stavanie lega tak baví.😅

terka1607
25. okt 2017

Ako dieťa som milovala lego, každé vianoce musela byť nejaká krabica pod stromčekom a hneď v ten večer poskladať. Keď sa pýtam detí či sa nejdú hrať s legom manžel sa mi už smeje, že aj tak skladám ja a nie deti 😀 Aspoň nachvílu zabudnem na dospelácke problémy a vrátim sa do detstva 🙂

elanor1
25. okt 2017

Jasnacka, ja aj moja polovicka lego milujeme. Moji rodicia schovali velku krabicu lego kociek, s ktorymi som sa hrala ako dieta. Uz teraz sa tesime ked nase baby vyrastu a budeme spolu skladat aj klasicke lego. Zatial sa hrame s Duplom. ja staviam domceky podla navodu, mala sa s nimi chvilu pohraje a potom rozoberie a stavia podla seba 🙂

katka1981
25. okt 2017

@bara_lego, tak Lego duplo bavi aj mna. Klasicke nemam rada a menej bavi aj dcerku. S Duplom som sa hrala dnes s nasim malym syncekom. Duplo je TOP.

dadka_bb
25. okt 2017

aj u nas to je tak 😃 ja si chcem nieco sama urobit/navarit/hodit sprchu tak malej vyberem lego, snazim sa rychlo zbuchnut nieco s oknami,dverami natrepat tam zvieratka,uz som aj do krmitka naliala vodu,ze istotne ju to bude bavit 5minut aspon to otvarat zatvarat macat do vody...az zistim ze som v izbe sama polhodinu ponorena do skladania a vylepsovania ,a dcerka kuka tv 🤣🤣

katuskapd
25. okt 2017

Ano hrame sa aj spolu zo zaciatku jej postavim domcek, zahrame sa pribeh, ja ju ale necham aj samu, a to je veru lepsie ako kino, ked sa snazi s lietadielkom letiet okolo veze a zachranuje panacika na veži, ktory krici o pomoc :D

jahodka84
25. okt 2017

S duplom sa hráme cez víkendy celá rodina spolu, sú to najkrajšie chvíle 😍

pittka
25. okt 2017

Ja sa hram s detmi vela a casto. Aj ked potom nestiham v domacnosti. Ale to nevadi-najdolezitejsie su deti a ich usmev na perach. ❤️

cevrik5
25. okt 2017

Ja a muz staviame dcerkam vsakovake bytove architektonicke skvosty, ale skor ja si to tak cenim co kto vymyslel,dcerky tie si robia svoje nic nepripominajuce kreativne zliepance 🙂 a nase domy neriesia, im staci nejaka jenoducha buda, kde sa strcia ich tri psiky napr. Ale pre mna je to riadny relax len tak si hodinu a viac pri nich skladat, vymyslet daco... Nastastie to nerozkladaju co vyskladame, ved to by mi srdce trhalo 😜 tak den dva to vydrzi

daniela156
26. okt 2017

Ako ma syn náladu, 2 roky 4 mesiace, niekedy musíme s nim stavať, hrať sa a niekedy sa prehra aj sam. Len napr. tym, ze si zoberie bager alebo dodávku a chodí s ňou po gauči, stolíku. A aj pri kúpaní si bráva lego do vane, auta myslim 😉
A využívame lego aj pri iných hrach, ako pomôcku.
D.

katrin69
26. okt 2017

😀 Kamarátka mi hovorila, že ako malá som sa asi veľmi s kockami a legom nehrala... Práve naopak, ja som sa pri tom vyjašila 🙂 Dúfam, že dcérka chytí moju lásku k hraniu sa, ako ma to i mňa doteraz chytá...

najjulinka
26. okt 2017

Ja sa lúbim hrať, aj nakupovať, ale už nenakupujem... Lebo by to bolo asi o rozvod 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/blog/najjulinka/album...

Moje deti nie su Legove, ale Duplo zvládaju a už sa trošku ochladiloa už mladšia pýtaal vláčik vytiahnuť.. Maju tot ak zafixované, že ked je vonku zima, tak sa vytahuje vela Dupla.... celoročne su nejake domčeky, auta po ruke, ale na zimu sa vždy vyťahuje plnoooooo...

tina366
26. okt 2017

U nas je Lego hra, kedy sa cas zastavi a manzel so synom travia cele hodiny zahlbeni do hry a vytvarani roznych mesteciek, pribehov a policajnych akcii.
Kedze syn ma 4 roky, nie vzdy sa mu podari samemu vytvorit pozadovany vysledok svojej fantazie a preto je ocko vzdy pomocny architekt. Kazda navsteva hrackarstva sa konci novou krabickou Lega a ani sviatky a prichadzajuce Vianoce krabicky Lega neobideme a syn sa uz teraz tesi ako sa mu jeho zbierka rozrastie.

moncicici
26. okt 2017

Malá sa niekedy hráva sama, niekedy so mnou, ale najčastejšie sa s lego kockami hráva s tatinkom☺

katkalabka
26. okt 2017

Keď mal syn rok, tak búral, keď mal rok a pol, tak začal spolupracovať a vymýšľať si prvé autíčka a lietadlá z kreatívnych autíčok. A od dvoch rokov stavia aj celkom sám 😉 , čo som neskutočne šťastná, že stíham aj niečo iné kým sa on hrá. Ale najčastejšie si skladáme spolu "nemocnicu, hasičskú stanicu, farmu, domčeky a hlavne garáže, ktoré zvláda už celkom sám. A to všetko z tvorivých kociek, lebo hotové zostavy nemáme.

ludkaz
27. okt 2017

Ja nechám mojim deťom priestor nech sa začnú hrať a nech skúsia niečo sami postaviť. Potom sa o tom čo postavili porozprávame, urobíme ak chcú aj nejaké vylepšenia. Takže moja odpoveď je, že sa hrávam s deťmi s legom, ale nechávam im aj priestor na ich fantáziu a predstavivosť a veľakrát by sa mnohí dospelí čudovali čo tie malé mozočky vymyslia.

irenaliza
27. okt 2017

S dcérkami sa hráme stále, občas sa hrajú samé, ale tie menšie nás do hry volajú, a náš tatino miluje s nimi stavať lego a nieekdy ho to drží viac ako dcérky.a keď sa hráme spolu je to super, aj ja sa vraciam do sveta detí a uvím svet ich očami, čo niekedy je super, lebo dcérky dokážu úplne prekvapiť, ich nápadmi ako ony vidia svet a nás ostatných, je to super.

lyrrya
27. okt 2017

Syn nemal partaka,kym bol malicky,tak som sa hravala s nim ja. Lego bol vzdy moj sen(my sme ho ako deti nemali,mali sme chevu). Tak som sa pri synovi vyzila a vyhrala, s bratom sme vzdy stavali aj z kociek drvenych. Teraz uz je syn vacsi a k Legu ma uz nechce,stavia a hra sa sam,obcas (skoro vzdy) sa ale musime prist pozriet,co postavil,ako to funguje a co vymyslel. S dcerkou sa tiez hram,kym ke v skolke,citame knihy,... vsetko spolu. Najvacsia sranda je vysypat celu krabicu Lega,lebo to robi riadny rachot