Jaké bylo vaše první LEGO DUPLO?

bara_lego
9. nov 2015

Vzpomínáte, jaké to bylo, když váš miláček dostal svoje vůbec první LEGO DUPLO? Jaká stavebnice u vás vyhrála? 🙂 Kolegyně říkají, že LEGO DUPLO je závislost, a už mají doma několik boxů plných kostek. Prý se nedá vydržet jen u jedné stavebnice, je potřeba stále rozšiřovat domácí sbírku 🙂 Jedna moje kolegyně má dva malé syny a prý od té doby, co jim přinesla LEGO DUPLO Popelářský vůz, samozřejmě dvakrát, aby se kluci nehádali, tak musí pokaždé vyhlížet popeláře, když jezdí jejich ulicí 😀

LEGO DUPLO to nejsou jen kostičky, ale hlavně příjemný způsob, jak rozvíjet své děti a jejich schopnosti. LEGO DUPLO přináší dětem hru s nekonečně možnostmi, při které rozvíjí svou osobnost, sociální dovednosti, ale i kreativitu, jemnou a hrubou motoriku a schopnost řešení problémů a přemýšlení. A to vše je s LEGO DUPLO velká zábava!

idris
9. nov 2015

@bara_lego z dupla sme prešli na lego creative už čaká v skrini na vianoce, prvú malú sadu dostala minulý rok k veľkej noci 😅 😅 😵 a už cez leto som počúvala požiadavku že chce rozšíriť tú sadu lebo je málo kociek na hranie, z tých menších stavebníc uprednostňujem skôr sady ktoré rozvíjaju kreativitu prípadne dieťa uvidí obrázok čo je už poskladané a snaží sa samo poskladať bez návodu. Ale doma máme už pár sád z kolekcie friends lebo rodina aj známy sa už naučili že bábiky nás nie sú IN 🙂 🙂 😀 😀 😀

bubloska135
9. nov 2015

@bara_lego dakujem 🙂 velmi ma to tesi 🙂

hranolka22
9. nov 2015

Naše prvé lego DUPLO bolo to čo mal syn po tatovi.V 80-tych rokoch mu ho doniesol jeho tatko z Nemecka a zachovalo sa dodnes 😵 😵 a prvé "moderné" lego duplo sme mali policajnú súpravu aj s blikajúcou a húkajúcou sirénou 😅 😅 😕 😕 😎 😎 😎

happyzuuz
9. nov 2015

Maxove prve duplo bolo zakladne duplo Dacta ,ktore mal pre neho odlozene jeho ocino od jeho 20tich🙂

idris
9. nov 2015

hoc je veľká dcrérka už staršia tak včera si potavila domčke z dupla , v tom smere je geniálne , lebo si neviem predstaviť koľko malých kociek by sme na to potrebovali 😀 😀 😀

marecek1
9. nov 2015

Prvé lego duplo môjho syna bolo Lego Duplo Cars Mack na ceste. V tom čase "fičal" na rozprávke Cars, tak sme mu urobili radosť a dostal svojich obľúbených hrdinov McQuenna, šerifa a Macka aj vo forme lega. Často sa s nimi hrával/hráva,
len mu už pribudli ďalšie kocky - boxy, krabice so základnými kockami lego duplo, tiež Lego Duplo Policajná dodávka, Lego Duplo Zvieratká z farmy...

Má veľkú fantáziu, z kociek si stavia vlastné stavby, zvieratká, dopravné prostriedky, a to ma teší, že si vie sadnúť, sústrediť sa, porozmýšľať, rozvíja zároveň svoju motoriku, a že uprednostní takúto hru pred počítačom. Zároveň má radosť z toho, keď sa do hry s ním zapojíme aj ja alebo manžel - najnovšie už aj malá sestrička, tá však zatiaľ moc nestavia, ona je skôr malý likvidátor, pred ktorým žiadne vežičky z kociek nie sú v bezpečí 😀

janie80
9. nov 2015

U nas bolo prve Lego duplo policajna motorka, potom zelena stvorkolka a na prve narodeniny dostal vlacik s cislami. V roku a pol uz vdaka vlaciku vedel citat vsetky cisla 😉 a teda, Lego Duplo je zavislost nielen pre drobca, ale aj pre nas vsetkych dospelych. 🙂 odvtedy ma uz zbierku riadne rozsirenu. Aj predvcerom dostal maly jednu novu skatulu Lega od dedka 🙂 a zajtra ideme kupovat novy vacsi box na Lego, lebo do toho, co ma, sa uz nezmesti ani kocka 😀

linuus77
9. nov 2015

ja som ako prva lego duplo kupila dcerke zoo, bolo to velke auto s panacikom, levom a kockami a kvetom. potom som dokupila veterinara, ten bol so zajacom a policajta so psom 🙂

marlenka222
9. nov 2015

Lego duplo je super vec, my sme sa s ním s bratom prehrali od roka a pól - pod dozorom. Keď mal brat 2 roky a ja 4, dostali sme lego chevu, tá nás bavila až do konca základnej školy, stavali sme domy, garáže, autá. Rozvíja kreativitu aj 3D videnie. Škoda je len, že tie kocky nie sú na magnet - ked sa stratia, aby sa vôbec našli a neskončili vo vysávači, u babky medzi špárami v podlahe. Spomínam si, ako sme mali kocky pomenované - jednotky, dvojky, trojky... osmičky, dokonca sme aj nábytok mali zhotovený a vystavovali domčeky, predháňali sa, kto bude mať vyšší domček. Lego je super hračka. Ja sama mám dnes malú dcérku a lego isto bude na zozname (ak ho nevyhráme :D) ked budeme písať Ježiškovi.

mazliceklienka
9. nov 2015

prve lego nasho synceka bol poziarnik s autom a dodnes sa zahra s legom duplo a to uz ma 5 rokov 🙂

cukricek20
9. nov 2015

moj syncek ma 3 a pol roka,prve boli zakladne kocky,ktore mu ostali po starsom syncekovi a potom mal Farma,to ho bavi dodnes🙂

poisonblu
9. nov 2015

Moj syn dostal na svoje druhe narodeniny lego duplo Farma,odvtedy nam pribudli dalsie 4 krabice s legom...velmi rad sa s nim hra, kedze ma rad traktory, tak stale sa u ans farmy stavaju 🙂

mamka_katka
9. nov 2015

Akurát včera sme dostali naše prvé lego 🙂 Je to Výprava na ryby. Synčeka to veľmi zaujalo - dnes celý deň behal po dome s udicou a rybičkou a hral sa na rybára. Ostatné hračky iba ticho stáli v kúte 🙂

lilitela
9. nov 2015

Nieco so zvieratkami, bud to bolo ZOO alebo Farma, ani si presne na poradie nepamätame.

pipinka4
9. nov 2015

@bara_lego u nas prva stavebnica lego duplo bol vlacik s cislami 🙂 mala dostala od krstnych rodicov na vianoce.nic lepsie nemohli ani kupit.od vtedy uz sme dokupili 2 sady nonstaale je pre malu malo kociek.kedze sa kazdy den hrava s legom tak aj tento rok jezisko donesie pod stromcek lego duplo so zvieratkami a osetrovatelkou. Mala ho zboznuje kazdy den vymysla nieco nove co by postavila a to ma len 2 rocky 🙂 a lego je aj jej oblubenou hrackou v skolke 🙂 ucitelky mi vzdy vravia ze ju ledva od nehonodtrhnu :D

princezna20
9. nov 2015

nase prve duplo bolo zoo a tym zacala nasa zavislost 🙂 proste duplo musi byt ku kazdemu sviatku 🙂 🙂 🙂 a zavislacime na nom vsetci 🙂

martinkaha
9. nov 2015

Prvé lego duplo našich detí bolo vlastne lebo zdedené po mne a mojom bratovi. Má už vyše 40 rokov, dostala ho naša staršia sestra. Sú to dva široké podvozky modrý a červený spolu s kockami a figúrkami s tematikou "policajti so psom a zlodej". Viem, že to bola voľakedy veľká vzácnosť - nedalo sa u nás kúpiť, tuším ho niekto prepašoval z Maďarska. 😀 My sme s bratom z toho stavali všeličo skoro denne. Keďže je na teraz trhu obroský výber Dupla, tak som deťom dokúpila veľkú podložku, sadu dielikov a stále nie je dosť, na vianoce zas poriešime ďalšie.... Každý deň stavajú ZOO, ihrisko, domčeky, garáže... Aj keď je lego drahé, myslím, že je to dobrá investícia a dúfam, že na ňom odchováme raz aj vnúčatá. 😀 😉 🙂

trudy1717
9. nov 2015

My este lego nemame ale dufam ze casom nahradi hryzatka. Zatial staviame vezicky z drevenych kociek.

nuna1
9. nov 2015

Nase prve lego duplo bol vlacik, rozsireny o dalsie kolajnice a zvieratka, Tamarka ho dostala k druhym narodeninam a takto potesil.. 🙂

ask
9. nov 2015

🙂 "velke" lego, "male" lego, drevene vlaciky... u nas tri top hracky. Nase 3,5r dieta sa s nimi dokaze hrat nonstop cely den a vecer ide spat s placom ze sa este chce hrat🙂 Prve duplo bolo ZOO autobus, odvtedy sme s duplo kockami naplnili jeden najvecsi ulozny box🙂

sirep
9. nov 2015

Naše úplne prvé lego duplo, je plná krabica základných "kociek", ktoré nám priniesla kamarátka po synovi, ktorý už z "dupla" vyrástol. Myslela som si, že na takúto hračku je ešte priskoro, avšak vôbec nie. Naše dvojičky Šimonko a Oliverko sa s kockami radi hrávajú, srší z nich obrovská snaha, keď sa pokúšajú uložiť kocky na seba tak, aby držali pohromade. Ešte si len trénujú jemnú motoriku a učia sa s tými najmenšími, štvorcovými dielikmi, skladať prvé výtvory. Najviac sa tešia, keď im poviem, že si ideme postaviť garáž pre traktory, lebo z traktorov sú úplne paf. Ja im postavím akýsi skelet, na ktorom môžu pokračovať, predsa len celkom sami by to ešte nezvládli a aby boli motivovaní, musia mať pocit, že niečo dotvorili sami. Okrem stavania garáže niekedy slúžia kocky niekedy aj ako suroviny pri varení imaginárnych polievočiek..., či ako náklad pre tatrovku, či bager. Chlapci sú zatiaľ vo veku, kedy pri ničom nevydržia veľmi dlho, a aktivity musíme každú chvíľu striedať, ale mám pocit, že pri skladaní lega, sa vcelku dobre zabavia.

sperk_2
10. nov 2015

ahojte, moje prvé lego duplo bol vláčik a máme ho dodnes dokonca aj s vtedajším katalógom. Ako dlho ho už mám? 33 rokov! 🙂 Hral sa s ním môj starší syn (8,5 r) a teraz čaká v skrinke na dcérku (2M). Samozrejme je už doplnený ďalšími novými sadami 🙂 a už sa teším na dokupovanie tých dievčenských, nech nemáme len samé autíčka.

aduskap
10. nov 2015

U nás je lego tiež top hračka pre celú rodinu 🙂 Dcérine prvé lego bolo Lego Duplo štarovací set 10553 s mackom. A odvtedy sa zbierka pomaly rozrastá napr. o kaviareň, zoo a iné.

stanulka27
10. nov 2015

Nasi dvaja cerici zacinali zo zakladnou seriou kociek potom pribudla farma zoo zo zvieratkami. mali z toho velku radost,postupne k tomu pribudol vlacik

oxana1212
10. nov 2015

my sme mali lego duplo farmu, potom sme to rozsirili na krabicu so zakladnymi kockami a skoro v tom istom case aj dalsiu sadu; najviac ho ale bavia tvorive auticka.

katkasekelska
10. nov 2015

U nás to bol prvý vláčik s číslami, ktorý dostal syn od babky. Môj manžel je od malička legový maniak, čiže stavebnice lego (ale tie klasické s malými kockami) začal kupovať ešte pred narodením syna. Syn sa hral dlho s duplom, ale keďže má výbornú jemnú motoriku, začali sme sa hrať už aj s klasickým legom. Momentálne máme toho plnú detskú izbu. Ale syn sa stále vracia k legu duplo. Je to pre neho asi srdcová záležitosť. Do dnešného dňa ľutujem, že sme mu minulé vianoce nekúpili vlačik duplo s koľajnicami. Manžel ma odhovoril, že sa s tým už dlho hrať nebude. A do dnešného dňa mu stále pripomeniem, ako veľmi sa vtedy mýlil 🙂

fanyke
10. nov 2015

Malý bude mať o chvíľku 5 a ešte stále sa denne hráva s Duplo, ani neplánujem kúpiť klasické lego, lebo Duplo ho stále baví a pýta si ďalšie a ďalšie. U nás 1.lego bolo Moja prvá záhrada a doteraz máme krabíc min. 30 🙂 😉 😉

kvietok121
10. nov 2015

U nas bolo prve: Lego Duplo Cars a hrame sa s nim uz poriadne dlho, napriek tomu, ze uz prevazuje lego city aj tak sa k legu duplo rad vracia
najlepsia je navsteva u susedky, ktora ma lego duplo vlacik a vela ineho 😉

darling82
10. nov 2015

Moj syn zboznuje lego.Uz od malinka sa s nim vedel neskutocne vyhrat.Niekedy mam pocit,ze ho ani doma nemam,tak je v tom legu zavrtany 😀 .Myslim,ze aj vianoce budu len o legu...uz teraz nam s tym pili uskaaa. 🙂

matusiatko
10. nov 2015

naše obe deti fascinuje lego, začínali sme boxom s kockami lego duplo, dokupovali podložky, nemocnicu, zvieratká, a starší už má od hasičskej a policajnej stanice, prístav a kadečo iné, je to super, lebo sa zabavia a vymýšľajú čo všetko postaviť a my len žasneme, čo ich v tých hlávkach všetko nenapadne 😀