Máte s detičkami večerné rituály?

simi_linola
25. okt 2016

Čo u vás pred spinkaním nesmie chýbať?

U nás doma sú večerné rituály skoro až nutnosťou 🙂 Patrí medzi nich napríklad večerný kúpeľ, umytie zúbkov, čítanie si rozprávky, mliečko na noc a škrabkanie chrbátikov 🙂 Ako prebieha príprava na spinkanie u vás?

tyelde
25. okt 2016

Moje je zatiaľ na umývanie zúbkov malé, čiže len napapať a uložiť do postieľky, nič špeciálne 🙂

danuska111
25. okt 2016

u nás presne ako u Vás @simi_linola "vycikať, umyť zúbky a ísť spať" ako v rozprávke... a potom spoločné modlenie a škrabkanie chrbátikov a pusinka a krížik na čelo.... 🙂

tomaskova
25. okt 2016

U nas najprv vyblaznenie s ockom, co som zasadne proti lebo uspat potom rozjasene tornado je makacka 🙂 mama babatko malinke takze nasa dvojrocna dcerka si urobila s ocinka babatko. Ale ked uz skonci jasenie, umyjeme zubky, vycikame, okupeme a samozrejme mliecko musi byt. A taktiez pusinka a krizik na celo obidvom detickam. Strasne rada sa pozeram na moje deticky ked spinkaju, lubim ich :*

saldi
25. okt 2016

Cez den je unavena psychicky i fyzicky, takze vecer mlieko a spanok sam pride,obcas ticho lezim pri nej a zaspi hned! To je tym materinskym teplom ;)

ciusinka
25. okt 2016

U nás je to kúpeľ,počas ktorého sa aj zúbky umyjú,do pyžamka,vodička na pitie,pusinky a sup do postieľky 🙂

kasiopeja01
25. okt 2016

Hahaha. U vacsich deti asi podobne. Vecera,sprcha,zubky,precitame rozpravocku. Este raz napit, zachod a sup do postele. Po 5min zachod, napit, namazat dupu, za dalsich 5min zas nieco... 🙂

simi_linola
autor
26. okt 2016

@kasiopeja01 Toto je najnovšia zábava mojej staršej a už niekedy len oči pučím koľko vecí dokáže vymyslieť aby mohla zísť z postieľky :D a to som myslela, že toto obdobie máme už za sebou :D

simi_linola
autor
26. okt 2016

@tomaskova "žiadne dieťa nie je také dobré, aby sa jeho matka nepotešila, keď zaspí?" :D ale nie, žartujem 🙂 ja už odmalička rada sleduj ako spinkajú 🙂 teraz už keď sú veľký a už nie taký mojkaci, tak je uspávanie jedno z posledných chvíľ, kedy sa túlia, stískajú, objímajú a ja si ti plno užívam <3

simi_linola
autor
26. okt 2016

@tyelde
@danuska111
@saldi
@tomaskova
@ciusinka
@kasiopeja01
Kočky a majú vaše drobčiatka nejakých plyšových kamošov na spinkanie? U nás stále už vyše roka pretrváva obdobie zvlákania si do postielok všetkého možného a samozrejme, potom sú tu aj stálice - plyšový mamut pre Lukáška a plyšový havino pre Lenku 🙂 Spinkajú s nejakým mojkáčikom aj vaše detičky?

tyelde
26. okt 2016

@simi_linola kupeneho ma, ale kedze ma hracky na salame a akurat co jej v noci zavadzia tak sedi na opacnom konci postele a nevyuziva sa 🙂

ciusinka
26. okt 2016

@simi_linola Vies co moj maly ma v postielke opicku-mojkacika,co mu manzel kupil este ked bol v nemocnici a takeho hackovaneho zajka,co som mu dala uhackovat minuly rok na Mikulasa,ale teda oboch ich totalne ignoruje 😀Trosku som aj dufala,ze bude mat nejakeho takehoto svojho maznacika,ale nie 🙂

saldi
26. okt 2016

Ano,taky makky Macko, je nejaky znackovy,aj ma napis happy christmas no spava s nim styri rocne obdobia!

danuska111
26. okt 2016

U nás plysaky nie... Ale traktory a bagre... A potom, ze mami tuto... No kde, je tam toho ako v garáži 😀

jabucko
26. okt 2016

U Nas doma su ritualy priam zaryte. Aj ked ma srobajz len 1.5r. Mam pocit, ze pomahaju aj v pripade, ak sme niekde mimo domova. Kupel, umyvanie zubkov, tienove divadlo na stene , potom po tme rozpravanie sa. Kto buva, aky mal srobajz den, co robil, co Nas caka na dalsi den. Je to prijemne a ja si to uzivam sucasne s nim 🙂

simi_linola
autor
26. okt 2016

@jabucko to je krásne a veľmi príjemne sa to už len číta 🙂 zaujalo ma najmä tienove divadlo,je to také netradičné a rozhovory verím, že sa časom podaria aj nám, momentálne to moje deti berú ako priestor na blaznenie :D ďakujem za inšpiráciu 🙂

jabucko
26. okt 2016

@simi_linola tienove divadlo bola nahoda nahodou a sa to srobajzovi tak zapacilo, ze nesmie chybat kazdy vecer. Miluje to. Rozhovor je fajn, lebo sa do toho zapaja a si to sam riadi vlastne. Lezime v pritmi a zmoli mi pri tom usi. Za chvilu ich budem mat ako Buddha 😀 . Kazdpadne som rada, ze inspirovalo 🙂

majik66
26. okt 2016

misko sa vecer naveceria, pozrie si oblubenu rozpravu, vycika sa, umyjeme spolu zubky a ide spinkat. do postele si stale berie inu hracku. raz je to auticko inokedy plysovy dino. spavat chodieva s tatikom, pretoze ja davam spinkat miskovu 7tyzdnovu sestricku. zaspava tak, ze tatikovi rozprava, co zazil pocas dna alebo sa ho pyta otazky typu - co drzi nasu hlavicku? ako sa sklada postel? atd, je to mile ked mi potom manzel rozprava, co sa ho pytal alebo ake zazitky z dna mu porozpraval 🙂

tomaskova
26. okt 2016

@simi_linola po hodne vycerpavajucom dni sa asi kazda matka tesi ked uz spinkaju. Moja 2,5 rocna dcerka je asi na alkalicke baterk. Ked ja padam od unavy a tajne dufam ze zaspinka, zacne mi v postielke blabotat a nie a nie ju utisit. Minule ju uspaval ocko a ked som pocula tatinkove chrapenie, idem pozriet do izbicky a tatinko zalomeny chrnel a dcerka si spokojne sedele na postielke a hrala sa s babikou. Som sa smiala, ze kto koho uspal 🙂

tomaskova
26. okt 2016

@simi_linola no jasne 🙂 ked sa ide spinkat tak musi ist s nami do postele aj macko, aj havko, slonik, macicka, babika jedna, druha, tretia...a ja len taka poskrucana lezim medzi tymi vsetkymi hrackami a cakam lez dcerka zaspi a porom jej polovicu povyhazdujem lebo sa nevie ani otocit. Velmi je podarena ak v noci chce ist k nam a uz pocujem ako si bali so sebou hracky a cestiu do spalne jej padaju pi zemi a ona ich zdviha a bojuje s nimu lez k nam pride. Inak ked bola malinka a chodila som s nou na prechadzky v kociku v zime, nosila som vzdy sal a jej sa velmi pacili tie strapce na konci a vzdy ked chcela spinkat sa za nim nacahovala. Tak som jej ho zacala davat a odvtedy je to jej mojkacik na spanie. Sme tusim jedini co maju ako mojkacika salik. Som zvedava s cim bude chodit nas trojmesacny drobec ked podrastie 🙂

simi_linola
autor
26. okt 2016

@tomaskova neuveríš, moja malá mala donedávna presne ako mojkáčika šálik 🙂 starý 35-ročný, ešte mojej maminy 🙂 Vždy som ho používala keď ma bolelo hrdlo a keďže moja malá do roka všetky denné spánky spala na mne, tak si na neho počas jednej mojej choroby tak zvykla, že už ho nechcela pustiť :D až teraz prednedávnom ho vymenila za nového plyšáka od tatinka :D

tomaskova
26. okt 2016

@simi_linola odpadnem 🙂 a ja ze len my sme taki uleteni. Podla mna nas v rych veciach citia, preto si k nim soravia taky vztah. Uz je chudak cely zmolkovy a najhorsie ked ho chcem oprat to je paniky kde je salik

tomaskova
26. okt 2016

A najvacsia sranda bola ked sme sli mamicky kocikovat. Vsetky deticky plysakov, babiky, auticka a my juchuu salik. No a co ked bolo vonku 35 stupnov. Sal sa vzdy zide 🙂

dobromila1111
26. okt 2016

Ja mám s mladším. No nič svetoborné, len si ho pochystam na spanie, supnemmliecko, ešte sa chvíľku hrá, kým si odgrgne a hajde🙂

katkanr
26. okt 2016

Dievčatá pripájam 😆moje dva kúsky 👧👨ako sa uspávajú navzájom.
A tých mojkačikov na uspávanie vám tak 😨závidím.U dcéry som mojkačik ja ,pri večernom zaspávaní ju musím držať za ruku.Skúšala som všetko možne jej dať,ale nebola som úspešná. 😥

zenulkaaa
26. okt 2016

U nás sa pozrie večerná rozprávočka, potom pripravime mliečko, umyjeme, dáme pyžamko, vypije mliečko a zaspinka.
Inak odmalička zaspáva s vankušikmi. Babka - moja mamina mu pošila také malinké vankušiky rozmer 20x20cca a to su jeho mojkačikovia.

veverina
26. okt 2016

Ja mam s malym 2 rocky ma,kazdy vecer si spolu musime zaspievat piesen Heidy,Skusala som nespievat a velmi plakal,tak je to teraz u nas kazdy vecer...a potom utekam do podkrovia k dvojkam ( 5r) a najprv pri jednej musim lezat chvilu a potom pri druhej..spievame,rozpravame sa a skrabkame 🙂)

kasiopeja01
26. okt 2016

Tak ja teda este pridam,ze syn je normal,zaspava s macickou,ale dcera do dvoch rokov zaspavala s niecim na hlave, hocicim,najcastejsie s plienkou,chodila som ju stale kontrolovat,aby sa nezadusila. Raz som ju nechala sediet s podbradnikom a nasla som ju spat s podbradnikom natiahnutym cez tvar. A inoked mala na tvari rozne oblecenie,alebo utierky,cokolvek co nasla :D. Ale zaspala hned a uplne kdekolvek 🙂

beatabuckova
26. okt 2016

Večerným rituálom u nás, ktorý nikdy nesmie chýbať,je čítanie rozprávky na dobrú noc 🙂 ♥

anjelik2509
26. okt 2016

Naše baby sú už tak naučené, že sa okúpu, kuknú si rozprávku, mladšia si dá ešte mliečko, ideme umyť zuby a hajde do postele... Tato si ľahne z jednej strany, mama z druhej, detičky medzi nás, samozrejme, treba škrabkať po ručičkách a hladkať po vláskoch, pustíme si z rádia potichúčky uspávanky, a takto ich strážime až kým nezaspinkajú... častokrát s nimi zaspí aj tato a mama ide ešte doupratovať, čo nestihla 😀 🙂
mladšia má ešte na upokojenie od maličkata môj vankúš na dojčenie, čo som si kúpila pri prvej dcére.. vankúš má už čo-to odžité, už ani nevyzerá ako vankúš chudák 😀 ale nechce ho dať za nič na svete... minulý rok pod stromček dostala nový, ale nechcela ho, nechala si ten starý 😀