Podľa čoho vyberáte kozmetiku pre svoje detičky?

simi_linola
24. okt 2016

V dnešnej dobe je mnoho rôznych prípravkov určených pre detičky a nie vždy je ľahké sa v nich zorientovať. Podľa čoho ste sa rozhodovali vy? Vyberáte si podľa odporúčaní kamarátok, zaujíma vás názor pediatra alebo rozhoduje aj to, či produkt poznáte z reklamy? Snažíte sa prihliadať aj na zloženie?

Teším sa na vaše príspevky 🙂

olivka26
25. okt 2016

My sme s vyberom kozmetiky velmi opatrny...dcerka trpi at,ekzemom od mala...
kozmetiku vyberame,len s odporucanim koznej lekarky,a ak je to mozne tak vzdy radsej skusime vzorku a ci produkt vyhovuje ako kupit hned cele balenie
Momentalne pouzivame,olej do kupela oilatum,taktiez sampon,a telove mliecko od biodermy,avsak kozmetiku sa chystame zmenit nakolko sa malej pokozka v poslednej dobe zhosila :(

simi_linola
autor
25. okt 2016

@olivka26 to ma mrzí a držím palce, nech sa ti podarí nájsť to, čo bude dcérke vyhovovať a čo pomôže <3

simi_linola
autor
25. okt 2016

@radusiq Čo sa týka aluminum stearatu, tak podľa FDA (americká lieková agentúra) môže byť použitý aj pre pridávanie do jedla, nie len pre povrchové použitie ( http://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/aluminu... ). Celkovo stearát znamená vlastne soľ nasýtených mastných kyselín - kyseliny stearovej, ktorá sa bežne vyskytuje v prírodných tukoch ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_stearová ). V každom prípade veľmi pekne ďakujem za tvoj dotaz a ešte ak by som sa mohla spýtať, odkiaľ si čerpala svoje tvrdenia ty?

radusiq
25. okt 2016

@simi_linola kazda chemicka zlozka na svete, ak je pouzita v dostatocne malom mnozstve, bude pre cloveka netoxicka, ale jedy sa v tele radi zbieraju postupne a potom robia sarapatu. Ja nie som ziadna biomatka a odmietam zit v bubline, stale trvam na tom ze ak je problem ktory treba riesit akutne nemam problem ani s horsimi zlozkami, akurat potom ako pomozu by som ja osobne zas presla na nieco ine...ale pytala si sa podla coho vyberame kozmetiku, tak pisem podla coho ja 🙂

- nie vsetko co je volne v prirode je automaticky super
- kyselina stearova sa v prirode bezne vyskytuje, ale aluminium stearate je z nej derivovany umelo a ako nazov hovori je na tu viazany hlinik. Pridava pre lepsiu rozotieratelnost a vstrebavanie ako si napisala - ale ten hlinik sa samozrejme vstrebe tiez.
- FDA pre mna nie je smerodajna - ma velmi, ale velmi povolne limity na vela zloziek, vratane mnohych ktore su v Europe uplne zakazane. Ako standard pozeram na MSDS (material safety data sheet) alebo stranky kde su zlozky hodnotene podla Europskych noriem alebo prisnejsie.
tot jeden co som nasla narychlo, aj ked tiez z US http://www.sciencelab.com/msds.php?msdsId=9922862

simi_linola
autor
25. okt 2016

@radusiq Jasné, ja chápem 🙂 všetci máme iný názor čo je pre deti vhodné,v akých množstvách a čo už by niekto nepoužil. Ďakujem ti, že si sa zapojila a ďakujem aj za takúto otvorenú a podnentnú konverzáciu. Všetko dobré prajem.

saldi
25. okt 2016

Podla recenzii. Fakt dam na mamicky a ich skúsenosti!

artusa3
27. okt 2016

Ahoj, kozmetiku pre deticky (ale pre nasu celu rodinu) pouzivame velmi malo. A ak teda nejaku pouzivame, tak urcite je hlavne zlozenie. Nedavam na rady kamaratov, pediatra a uz vobec nie reklamy. Hlavne aby bola BEZ parabenov...
Linolu Fett sme pouzivali len par rokov pre dieta, ktore trpelo atopickym exemom. No sme sa ho uspesne "zbavili", tak uz nie je potreba ho pouzivat.

simi_linola
autor
27. okt 2016

@artusa3 to som veľmi rada a ďakujem za milú skúsenosť a aj nádej pre mamičky, ktoré s ekzémom u detičiek stále bojujú <3

artusa3
28. okt 2016

@simi_linola Tak nadej urcite je, ako sa hovori, ta vymiera posledna 😉
No u nas hlavna pricina toho, ze sme sa zbavili ekzemu, bola zmena stravy.
Nebola to iba Linola Fett, no to nam tiez urcitym sposobom pomohla.