Robíte nejaké kávové špeciality?

marton_popradske
Moderátor
10. nov 2017

Krásne popoludnie milé dámy. Aké robíte kávové špeciality vy? Dajte nám tip.

mirka907
10. nov 2017

rannajkove kavove smoothie napr. 😉

mirka907
10. nov 2017

a este to nie je uplne ze kavova specialita ale kava je tam mega dolezita 😉 ... fit tiramisu

cupakabricka
10. nov 2017

dobry podvecer... tak ja nerobim ziadne speciality... ak mam chut na sladsiu kavicku tak si dam k nej cokoladku alebo tam hodim zo dve kocky nech sa fajme rozpusti...pripadne zjem k nej keksikalebo kolacik...... akurat raz za cas si ju davam zo slahackou na ktorej nesetrim 😝😀

merlinja
10. nov 2017

robím, nie často ale stojí za to. volá sa to nepriestrelná káva. mixérom aspoň pol minútky miešať horúce presso (cca 25o ml) s 15 g kokosového oleja a 3o g masla. mám to z nejakého časopisu, keď som to čítala, nevedela som si celkom predstaviť. ale ... treba to vyskúšať, budete prekvapené. a milovníčky kokosu si prídu na svoje. osobne ešte vrch posypem škoricou (ďalšia moja úchylka :o))

majocka24
10. nov 2017

Kávové zrná nesmu chybat na sviatky 🙂

evamajercak
10. nov 2017

Ja mám rada kávu napr. aj s mliečnou penou 😉 neviem, či je to nejaká špecialitka, ale je to chutné 😉

bendinko
10. nov 2017

Kavovu panna cottu oblubujeme my ako spestrenie.

marton_popradske
autorModerátor
10. nov 2017

@bendinko uau. Krásne.

marton_popradske
autorModerátor
10. nov 2017

@mirka907 super!!!

martinkaha
10. nov 2017

Ja s kávou moc nepečiem, deti to potom nejedia, ale milujem tyčinku Kofola.😘

aadrika
10. nov 2017

Ja robim kavovo-kokosove gulky 🙂 Tu je recept: ak my zostane zvysne piskotove cesto tak urobim z neho, ak nemam, tak posluzia aj piskoty, tie si rozdrvim nadrobno, pridam trochu muckoveho cukru a kakao, pridam k tomu vychladnutu kavu tak aby nam vznikla hmota, z ktorej sa daju tvarovat gulicky a hotove gulicky obalim v kokose a maskrta je na svete 🙂 Skoda, ze prave nemame doma piskoty, ani nic podobne, ale zajtra kupim a skusim vycarovat 🙂

jahodka8
11. nov 2017

Niekedy dávam mletú kávu do cesta na tortu alebo do maslovej plnky. A minulý rok mi zachutili kávové zrná obaľované v čokoláde, tak si tento rok nejaké urobíme doma.

onmaria
11. nov 2017

U nás káva do tiramisu,kávových zŕn a viem ju pridať do plnky,keď robím parížske rožky,alebo domáce laskonky,mňamka.
Minulý víkend sme mali doma oslavu a návšteva si priala speci nápoj..škoda,že som neodfotila,vyzeral úžasné,chutil neviem ako,ja som ho nepila,nemohla som.
Takže..dáš pohár napr.na brandy..naspodok dáš asi lyžičku mletej kávy,na ňu nalejes Salko a naň opatrne najlepšie cez lyžičku nalejes rum,vyzerá to fakt skvele..teda dokedy sa to nepomiesa 😂

colormoda
11. nov 2017

Ku káve mám rada dobrý koláčik ale i kávovej zrna sú mňam 🙂 vždy zmiznú veľmi rýchlo ;)

anka2103
11. nov 2017

Tento je mega jednoduchy,super,mnam 😊

onmaria
12. nov 2017

@anka2103 už ho mám aj spravený,diky za inspiraciu,chladne 😉

anka2103
12. nov 2017

@onmaria jeej to som rada 😊. Jednoduchy,že? A chutil?

onmaria
12. nov 2017

@anka2103 jasné,hej jednoduchý.este zostali štyri kúsky na zajtra 😉