Dajte nám nedeľný čajový recept a vyhrajte!

marton_popradske
5. feb 2017

Krásne nedeľné ránko milé mamičky. Aký čajík si pripravujete k Vašim nedeľným raňajkám? Dajte nám tip na nejaký fajnový čajový recept. A ten môj na dnešné ráno: Zázvorový s citrónom - Popradský - extra silný. S kvapkou citrónu a veľkou lyžicou medu. Pridávam si aj dve lyžičky hnedého cukru. Všetko do pollitrového pohára a ozdobujem rezom citróna. A čo vy? Ten najzaujímavejší recept vyhrá celý rad našich wellness čajíkov. Krásne doobedie.

davida
5. feb 2017

Ja milujem stary dobry pigi caj, pridam si lyzicku medu a dolejem mlieko mnam ked som chora supnem citron miesto mlieka 👍

igiana
5. feb 2017

Môj najobľúbenejší čaj k raňajkám je z čerstvej mäty (v lete zo záhradky, v zime z kvetinaca)
Príprava je jednoduchá - 5 lístkov zalejeme vriacou vodou a necháme 3 minuty luhovat. Po miernom vychladnutí ochutime medom alebo trstinovym cukrom.

Je výborný osviežujúci, ta vôňa a svieži dych...

erikaemkina
5. feb 2017

Tak najlepší je s medom a citron 🙂

tatianasevcikova
5. feb 2017

Ja si neviem predstaviť raňajky bez môjho najobľúbenejšieho zeleného čaju čučoriedka brusnica.....pre mňa nebíčko v papulke.....dávam si do neho kusok citrónu🍋na zvýraznenie chuti a malú lyžičku medu🐝.....na zdravie

petulda333
5. feb 2017

V zimnych mesiach milujem peceny caj,robim si sama. Dam na plech rozne ovocie (jahody,maliny,jablko,mango atd) posypem cukrom a dam piect. Potom dam do flasky a zavriem a necham hore dnom stat a vychladnut. Ked mam na caj chut,dam si do salky 1-2lyzice ovocia a zalejem bud pigi cajom alebo zelenym cistym,a potom pridam citronik. Mnam 😋❤

ivankajar
5. feb 2017

Super chut caju najme zelenenu popradsky doda agave sirup.

aliena00
5. feb 2017

Najchutnejší čaj pod slnkom je čaj z materinej dušky, zo záhrady mojich rodičov, rastie tam od nepamäti. Susíme ho a uskladnujeme na zimu v dozach, neskutočne sa tešíme, keď si ho môžeme vypiť spoločne v kruhu rodiny bez sladu, alebo troškou medu. Príroda je dar a liek zároveň.

bajciatko
5. feb 2017

Môj najlepší čajík je od môjho ocina, vždy s láskou nazbiera bylinky, pripraví zmes a potom mi podaruje takéto vrecúško

irenaliza
5. feb 2017

Krásny deň, teraz najmä čaj z čerstvého zázvoru, ktorý nastrúham na strúhadle, , zalejem horúcou vodou, nechám pôsobiť a pijeme, my vúčšinou čistý, je síce trochu štipľavý, ale super zahreje v týchto mrazivých dňoch. A potom robievam aj ČAJ z pečeného ovocia: asi 2kg ovocia- jablká, hrušky si nakrájam na kocky, šupku nedávame dole, môžeme dať aj mrazené maliny všetko dáme na plech, alebo do jánskeho skla, pridáme asi 600dkg cukru a 1vanilkový cukor a pečieme asi 30-4-0minút pri 175 st.Celzia a potom nalejeme do pohárom a zavrieme viečkami, nemusíme sterilizovať, stačí ak prevrátime fľaše dnom dole a potom cez zimu super či ráno alebo večer asi 2-3ČL čaju zalejeme horúcou vodou a pijeme, super chutné a osviežujúce.
A ak by som mohla tak zaujímavý čaj a le aj chutný ČAJ ZO SEDMOKRÁSOK: kvety sedmokrásky si pozbierame, vysusíme, keď odkladáme dáme pozor, lebo sa kvietky sušené rady mrvia a potom dáme do plátených vrieciek alebo papierových sáčkov a napr. ak chceme niekomu urobiť zaujímavý čaj tak dáme 3ČL sušených sedmokrások, zalejem a pridáme či med, citrń a super napr. aj pri kašli. Doporučujem, krásu nedeľu

zuzina24
5. feb 2017

Kojaci čaj necukrujem nesladim.
Raňajky sebe a synovi na striedačku lyžička kašičky jemu a ja kusnem do. Chlebíka.popri tom popijam čaj a dopijem až keď je studený a syn spinka.

sulong
5. feb 2017

U nás v rodine pijeme čajiky každý deň od bylinkových až po ovocné ,Tie bylinkové si nesladíme iba ak tam medom a citronom a tie ovocné dosladíme medíkom alebo trstinovým cukrom a plátkom citronu a máme ešte radi aj zázvorový čajík z čerstveho zázvoru dalej je to vynikajúci lipový čajik tu si zbierame kvety a usušíme a máme na celu zimu ,medovku tiež zbierame a susíme a iné .

marton_popradske
autor
5. feb 2017

@tatianasevcikova super. Ďakujeme za priazeň.

marton_popradske
autor
5. feb 2017

@irenaliza BLAHOŽELÁM k výhre 🙂