Ak by ste domov dostali pol kila kokosového masla, ako by ste ho najlepšie využili?

dusanplichta
30. jún 2016

Jedli ste už kokosové maslo? Máte vaše špeci recepty, alebo nápady ako by ste ho využili?

kattarinn
1. júl 2016

kokosove maslo ma navacsie zastupenie u nas v kucgyni 🙂))

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@andrejta nevieme...z akeho prehliadaca ste dali ? Ja to testujem pravidelne a vsetko funguje

dusanplichta
autor
1. júl 2016

@kattarinn a ako ho vyuzivate ? Najlepsie vychytavky ?

andrejta
1. júl 2016

@dusanplichta chrome

ivankajar
1. júl 2016

Podelila by som sa s rodinkou a zvysok vyuzila pripadne zamrazila.

4stanka4
1. júl 2016

@dusanplichta ja by som ho využila pri experimentovaní do zákuskov a cukroviniek nakoľko som sa s maslom nestretla ale s olejom áno 🙂 milujeme kokos v spojení s čokoládou tak by sme si určite prišli na svoje 🙂

evulienkaslx
1. júl 2016

@dusanplichta na maskrtenie 60% a do kolacikov a zakuskov min. 70%

zuzkabeno
1. júl 2016

@dusanplichta Ano, rafaelo chuť je príjemne kokosová. Tak asi nejaký ľahký dezert s čerstvým ovocím vy som vyskúšala.

marika_marika
1. júl 2016

@dusanplichta ... A neznehodnotí sa pečením všetko to zdravé, čo v ňom je?

martinkaha
1. júl 2016

Asi by som z neho robila krémy na torty a koláčiky. 😉

vedorka
1. júl 2016

kokosove maslo som este zatial neochutnala, ale podla mna ako prve by som vyskusala klasicky s pecivom alebo chlebom 🙂 teraz bezne ranajkujem chlieb namoceny v olivovom oleji. toto by bolo nasladko. 😎 podla mna sa nemusi pouzit iba na kolace, zakusky, torty

jane0123
2. júl 2016

@dusanplichta Vedela som o tom, len sa to bala vyskusat. Rada skusam nove recepty, len nie vzdy sa to podari podla mojich predstav 🙂 AL

dusanplichta
autor
3. júl 2016

@martinkaha krémy su s nim vážne najlahšie a chuťovo najlepšie 🙂

stanka_i
3. júl 2016

My ho vzdy len tak vyjedame lyzickou ako dobrotku 🙂

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@marika_marika dobra otazka...Pri kokose nie ...je to stabilny tuk, ktory tam je a je vhodny na tepelnu upravu ...ak by sme sa takto bavili, uz o inych tukoch tak tam je vasci problem...napriklad slnecnicovy olej a tak

dusanplichta
autor
4. júl 2016

@jane0123 preco sa nedari podla predstav ? nevyde recept? Alebo ?

dusanplichta
autor
4. júl 2016

DAkujem, za napady a inspiracie. AKo vidime, tak kokosove maslo moze byt vyborna akoze sladkost pre zdrave a chutne pecenie, ci len take snacky...Ak by ste chceli vyskusat niektore speci recepty, tak vzdy najdete tu:
https://powerlogy.com/recepty/espresso-cheescake/

dusanplichta
autor
4. júl 2016
jane0123
4. júl 2016

@dusanplichta ano, nie vzdy sa podari dobry vysledok 🙂