Aké sú vaše obľúbené zdravé a chutné raňajky?

dusanplichta
27. jún 2016

veľa z nás sa z domu ani nepohne bez ranneho rituálu v kuchyni. Ako je to s vami ?
Bez akých zdravých raňajok si neviete predstaviť deň ? 🙂

kupcovci
27. jún 2016

Ja mám rada na raňajky veľa zeleniny,kusok sunky a niake to celozrne pečivo,ked mám viac času rada si robím hlavné v lete ovocné alebo zeleninove smoothie .

iffushka
27. jún 2016

Ovsene vločky. S lubovolnou kombináciou ovocia, skorice a kakaa. Neviem sa ich dojest. A kozie mliecko samozrejme 🙂

imajkova
27. jún 2016

kasa z ovsenych vlociek, s kokosovym olejom, chia semienkami, skoricou, kokosovym cukrom, kokosom / makom a ovocim rozneho druhu. mnam! 🙂

blondik85
27. jún 2016

Ja mam najradsej v lete smoothies 🙂

zoizoi
27. jún 2016

Ahoj 🙂 presne ako píšeš, zdravé raňajky nesmú chýbať. Najradšej mám čerstvé ovocie s bielym jogurtom. 🔝

biokozmetika
27. jún 2016

banan rozmixovany s avokadom s chia semienkami a mandlami alebo smoothie baby spenat, kiwi a banan 😉

katren
27. jún 2016

Ja som sa naucila ranajkovat az pred 6 rokmi, ked sa mi narodila prva dcera...Neznasala som ovsene vlocky na akykolvek sposob a az tehotenstvo ma naucilo ich jest...Odvtedy ine ranajky nemavam...
Takze moje ranajky uz celych 6 rokov su: ovsene vlocky, mlieko /rastlinne ci kravske, je mi to jedno/ semienka /akekolvek(/, lyzicka medu, POWER mandlove maslo a ovocie...toto ma zasyti na cele doobedie 😉

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@katren som rad, ze sa tu nasiel nas clovek ! ak poznate nase produkty mali ste uz doma aj nas morning mix ?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@biokozmetika skvele ! avokado je uzasna vec .. vzdy len na sladko ? alebo na ranajky sa u vas objavi aj slana verzia ?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@iffushka pekne a nejake orechy, semena, ci maslo? Ako dlho ste z takych ranajok syta ?
Kokosove , alebo mandlove mlieko ste skusali ?

mirka183
27. jún 2016

Obilné kaše varené vo vode s trochou ovocia, orechy, semienka, mak, kokos.... Bez tohoto si neviem predstaviť deň. 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@imajkova huste! vlociek niekedy staci aj menej, ked su tam dobre tuky, ze ? kokos, chia, orechy?
skusali ste uz s mandlovym maslom, alebo ghee ? Silna chut , ktora to cele vylepsi 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@blondik85 ake 2 najlepsie recepty? Ako dlho ste zo smoothies syta? staci na 4 hodiny?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@zoizoi jasne, len aby bol jogurt plnotucny. Odporucam grecky a nejake mandle k tomu. Ako dlho ste syta po takych ranajkach ...v zime vas nechladia,...to je jedina volba, cely rok ?

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@biokozmetika jajaj toto su uz pekne pokrocile veci...super ten mix avokado banan...ja d toho mandlove maslo davam a kakao...+ chia a uplne ze brutal puding z toho...
Alebo si vyskusajte banan, kokos mlieko, mandlove maslo a prava vanilka ...toto je moja topka ..samozrejme okrem kavy s maslom 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@katren super, aledolezite je aby to aj chutilo 🙂 a ked, tak si treba dat kludne aj vajcia, ci nieco ine, ked su vlocky ako keby na silu 🙂
Ale obcas ani pohladovat z rana 2/3 hodky nezaskodi 🙂

katren
27. jún 2016

@dusanplichta samozrejme, Morning Mix mam doma, no zatial sa len spoznavame....pohanka ma svoju specificku chut a treba na nu trosku viac casu 😉 ale myslim , ze budeme kamosky 😀 😉

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@mirka183 kombinacia mak kokos sa mi velmi paci ...to mate kazdy den?
Ja by som este lyzicu kyslej smotany, alebo jogurtu navrch dal teraz v lete 🙂

marylis
27. jún 2016

@dusanplichta ja mavam ranajky vzdy sladke (palacinky, jogurt, banan, kasa, croasant,..), pretoze slane mi nerobi dobre. Citim sa potom zduta cely den. Sladkeho mozem rano zjest kolko chcem a citim sa super 🙂 Takze pre niekoho mozno nie uplne zdrave, ale pre mna jednoznacne ano! Drzim sa pravidla, ze kazdy sme uplne ini, a preto kazdemu vyhovuje nieco ine. Skatulkovat sa neda 🙂

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@katren ano ja kludne odporucam dochutit skoricou, medom alebo javorovym sirupom trosku...
Lebo cely morning mix, je naozaj bez cukru a vlastne aj bez ovocia

katren
27. jún 2016

@dusanplichta vlocky som dovtedy nechcela ani vidiet, stale som mala slane ranajky....ale volcky boli jedina vec, ktoru som v tehotenstve nevyvratila naspat....takze som si na ne zvykla poriadne a ine uz ani neranajkujem 🙂 a teda, ked bol naposledy vypadol mandloveho masla na e-shope a ja mne dosli zasoby, bola som normalne ze "stratena" a nevedela sa poriadne najest....teraz som spravila zasoby a kazde rano viem co bude na ranajky 😉

zoizoi
27. jún 2016

@dusanplichta áno, plnotučný jogurt 😉 mandle vyskúšam, ďakujem za radu. Sýta, neviem presne, pri dcérke to nestíham veľmi sledovať 😄 ale obedujem až keď zaspí. V zime skôr teplé domáce kaše, ale samozréjme sem tam aj nejaký chlebík, syr, zeleninka, natierka. 😊

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@marylis neviem nemyslim, ze by tu niekto skatulkoval...ako ked vam to vsetko sedi a ze nemate prepady energie, vlci hlad po 3 hodkach a ze cukor nedavate a sladite ovocim ci tak s mierou tak oki...
Ja sa citim zduty po croissante a kave s mliekom, a tiez je to individualne...
Kazdopadne ranajky mozu byt aj sladke aj slane, len vzdy bude zalezat na glykemickej nalozi...
A to uz si sama musite zvazit aka je ta vasa, a ci je to oki, co zamozrejme zalezi od celeho zivotneho stylu, cvicenia, stresu atd...do coho ja nevidim 🙂
A suhlasim, ze ak nieco ma robit problemy s travenim, tak to netreba tlacit nasilu.

mirka183
27. jún 2016

@dusanplichta kaše jedávam každý deň, striedam ovsenú, pohánkovú, špaldovú, občas polentu, jačmené vločky, na to buď spomínaný kokos, mak, alebo orechy, vždy len jedno. Moja top je špaldová s ľanovými semienkami (mletými), ďatlový sirup a mak. Alebo ovsená s čučoriedkami a kokosom. V zime jednoznačne ovsená s jablkom, škoricou a hrozienkami + med. Jogurt by bol k tomu fajn, ale mliečnym výrobkom sa vyhýbam, keďže mi nerobia dobre.

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@zoizoi natierky su super moznost. Bryndova, vajickova, tvarohova, ci avokadova to je dobre a casto ovela lepsie ako kase podla mna...ideal so zeleninou a kuskom kvaskoveho chleba poctiveho

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@mirka183 pekne , vidim, ze sa s tym viete vyhrat...skusali ste uz kokosovy jogurt? Alebo ovci jogurt? Dost dobre...alebo potom kefir, ktory sa sprava uplne inak ako bezne mliecne vyrobky , ktore aj ja obmedzujem...ako mlieko hlavne pre individual problemy s laktozou.
Este huste kokos mlieko z chladnicky je pecka , teraz v lete na osvieženie

dusanplichta
autor
27. jún 2016

@katren vyskusaj banan, kokos mlieko huste, mandlove maslo , chia , morska sol stipka a prava vanilka prasok. Ako tu koncia vsetky vlocky 🙂 ja ani nemixujem, len si to tak nakrajam banan do husteho mlieka a masla 🙂 este s brokynami to vyskusam, to bude pecka tiez

mirka183
27. jún 2016

@dusanplichta kokosový jogurt som ešte neskúšala, môže byť fajn. Je len z kokosového mlieka? Vadia mi aj kyslomliečne výrobky, ale popravde mi vôbec nechýbajú. Občas si dám ovčí jogurt alebo kúsok syra.

marylis
27. jún 2016

@dusanplichta nie nie, asi som sa zle vyjadrila. Skoro vsetko robim bez cukru- palacinky (vajcia, muka a kozie alebo ryzove mlieko), jogurt ovci cisty, kasa urobena s vodou a cerstvym ovocim, atd. Skor som myslela, ze vsetko sladke v zmysle, ze to radime k sladkym jedlam 🙂 A samozrejme raz za cas croasant alebo pernik zo Stareho otca :D

iffushka
27. jún 2016

@dusanplichta maslo musí byť 🙂 pekne do zlata zospustene na vrchu 🙂
Rastlinné ekvivalenty mlieka som neskusala....jednak má odrádza cena a jednak nikto v rodine nemá problém s laktozou takže nevidím dôvod.
Myslím že zasyti tak na dve hodinky. A jasne pridavam aj orechy podľa nálady 🙂