Do čoho zvyknete investovať viac peňazí, než obvykle?

samsung_tomas
19. mar 2017

Do čoho zvyknete investovať viac peňazí, než obvykle? Považujete túto investíciu za správnu a premyslenú?

hettinka
19. mar 2017

do cestovania ... a áno, považujem to za dobre investované peniaze

sissy27
19. mar 2017

Rovnako ako @hettinka - cestovanie. Najlepšie minuté peniaze. Čo budem na dôchodku spomínať akú super pračku som mala? 😂

anjelicek26
19. mar 2017

No najvacsia polozka - potraviny - deti s toho rastu, potom byvanie - deti tu vyrastaju, my tu zijeme, proste to musi byt pekne, kvalitne, moderne, spotrebice ano tiez, lebo bezia pri 6 ludoch x-krat castejsie ako v inych domacnostiach, dovolenky chodime tiez, ale neberiem to ako highlight, ono je jedno, kde sme, hlavne spolu... prave letecke dovolenky s batozinou pre tolko ludi a prepravou na miesto su moja nocna mora momentalne 😂

missdiva
19. mar 2017

@samsung_tomas cestovanie, zazitky a taktiez zveladovanie interieru domu.

sazumak
19. mar 2017

Cestovanie 🙂

vroni
19. mar 2017

Do vzdelania. Vlastneho i deti. A ano, povazujem to za vynikajucu a premyslenu investiciu.

andrea400
19. mar 2017

Cestovanie urcite neberiem ako prijoritu lebo podla mna su to zbytočné vyhodene peniaze, investujem do zveladenia interiéru domu a dovolenka moze byt aj na slovensku.

andrea400
19. mar 2017

@vroni suhlasim to je prvorade na dovolenku idem na nejakých par dni a nemám z toho nic , a pri kupe niecoho hodnotneho ke vidno do coho som tie peniaze vrazila

hettinka
19. mar 2017

@andrea400 akože nemám z toho nič ... mám zážitky, spomienky, som s rodinou ... to žiadna predražená materiálna vec nenahradí. Aj moje deti su také, ked sa pýtam, čo by chceli na nejaký sviatok, tak povedia, že výlet 🙂
Do domácnosti kupujeme veci s rozumom, niečo v strednej cenovej hladine, nie najlacnejšie na trhu a overenú značku v energetickej triede A+ No neplatíme viac, ako je potrebné.

dorottka
19. mar 2017

do vzdelania, zdravia (napr. fyzio cvicenia, agility so psom) a zazitkov, dovolenky mimo domov uz moc nie, dako som sa ich za tie roky prejedla - ale kratkodobe vyletiky v normalnom dosahu autom, to uz ano! Investicia je to super podla mna 🙂

vroni
19. mar 2017

@andrea400, tak ja zase idem radsej na dovolenku s muzom a detmi, kde zo spolocnych zazitkov profitujeme este roky ako z kupovania materialnej veci, ktoru mozem uprene sledovat ako jej hodnota systematicky klesa. Ale to cestovanie a vylety si dovolime az po zaplateni slusnej skoly a vzdelavacich aktivit pre celu rodinu. Zariadenie bytu, auto, spotrebice a spol su az na uplne poslednom mieste (aj ked ich samozrejme kupujeme a vyuzivame, ale je mi uprimne ukradnute, ci jazdim na Dacii (no dobre, to som prehnala)alebo na Rolls Roycei alebo ci je moja sedacka znackova z Norska alebo raroha z Ikei (ehm, to som tiez prehnala))

sazumak
19. mar 2017

@hettinka Úplne s Tebou súhlasím 🙂 Nič nenahradí čas strávený s rodinou, zážitky, spomienky, dovolenka...nemusí byť luxusná, stačí aj opekačka v prírode. Materiálne veci, aj značkové a kvalitné sa časom pokazia, ani dom nebude vždy supermoderný...my ho máme, som rada, že bývame a postupne si ho vari aj dorobíme. Ale určite by som nevrážala peniaze len do bývania...

cmulinko
19. mar 2017

Najviac investujem do deti a do vsetkeho co sa spaja s detmi od oblecenia az po vzdelanie. Investujem do kruzkov o ktore sami maju zaujem, do kniziek davam dost vela penazi,lebo dvaja starsi citaju od nevidim do nevidim a nestaci im uz ani miestna kniznica. Co sa tyka dovolenky tak my si moc nenavyberame. Zijeme v zahranici a financovať cestu na SK je dost nakladne pre 6 clennu rodinu. Ini za tie peniaze idu na Mallorcu a podobne destinacie takze u nas za tie peniaze ideme babke do zahrady 😀 ale tiez mame all inclusive 😀

anjelicek26
19. mar 2017

Inak raz do vzdelavania deti mozno budeme investovat vela - ale momentalne je to zanedbatelna polozka aspon pre penazenku.. tu treba investovat skor vlastny cas a venovat sa..

monika11m
20. mar 2017

Do topanok svojho syna .

terezka1947
20. mar 2017

deti su este male...takze zatial do knih a kadecoho,co podporuje ich rozhlad,ale planujeme do zazitkovych a vzdelavacich akcii pre ne
do kvalitnych topanok-pre vsetkych
a aj do kvalitneho obelecenia-materialov,ale aj prevedenia=nie,bohaci nie sme,ale radsej si na nejaku vec pockam vo vypredaji a kupim,ako mat milion a nekvalitnych
a aj do kvalitnych potravin-a varim viac doma
osobne som za kavlitnejsie veci....nemusia byt automaticky vzdy tie najdrahsie.....a mat veci menej,ale poriadnych
aaaa...musim sa este priznat,rada si kupim dobru knihu

sardinka336
20. mar 2017

Viac investujeme do vzdelania a cestovania - spoločných zážitkov.

jahodka8
22. mar 2017

to je ťažko povedať. Jedlo treba, prať treba, obliekať sa treba, aj relaxovať ako kedy situácia a peniaze dovolia.

marika39
22. mar 2017

Do deti- kruzky, kvalitne oblecenie, spolocne vylety. A samozrejme do byvania, nech mame doma pekne🙂