Viete si predstaviť, že by ste mohli svoju práčku ovládať z ľubovoľného miesta v byte, alebo...

samsung_tomas
22. mar 2017

Viete si predstaviť, že by ste mohli svoju práčku ovládať z ľubovoľného miesta v byte, alebo vonku a mať ju pod kontrolou a venovať sa viac deťom? Pri akom spotrebiči by ste uvítali podobnú možnosť?

vroni
22. mar 2017

@samsung_tomas, ovladat? Zapnut ci vypnut pracku je zalezitost sekundy ci dvoch, tam ma nespasi, ak ich “usetrim“. Keby som ju vedela ovladat tak, ze roztriedi pradlo, operie a nasledne vyvesia a ja medzitym skladam s detmi puzzle, tak to by som brala 😎

marcah
22. mar 2017

no pokial to znamena, ze ja sa budem venovat detom a pracka mi vyvesa pradlo tak by to mohla byt super vec 😀
Ale inac, nevidim na tom velke vyhody, kedze aj teraz v podstate pracku zapnem a viac sa nestaram.

sense
22. mar 2017

Ani nie lebo ked uz musim pradlo nalozit a vylizit tak zapnutie je otazkou sekundy

agnesino
22. mar 2017

No musíte to nariadiť manželovi, ktorému len z diaľky dávate pokyny a ušetrený čas je váš a práčka ide len na vás hlasový pokyn...Mám to odskúšané 😂aj keď trvalo naučiť ho aký program natukat

terezka1947
22. mar 2017

nemyslim,ze by toto bolo naozaj potrebne....ani vymozenost,po kt.by som tuzila...a kt.spotrebic by bolo dobre tak na dialku riesit?
hmmm...neviem si predstavit...a ani nejako po tom netuzim...
uplne by stacilo,keby clovek vedel rychlo poriest opravu spotrebicov,mal konakt a stastie na ochotnych servisakov a v obchodoch tieto spotrebice predavali ludia,kt.aj nieco vedia o technike,neutekaju a neskryvaju sa za regalom-tooooo by teda vzmozenst bola
dokonca-toto by som si vedela predstavit "navolit"na konkretnu hodinu😀
zavolam,ze do obchodu pridem,nech ma caka ochotny cloviecik,xixiixi

samsung_tomas
autor
22. mar 2017

@agnesino takto niako to moze fungovat, len vylepsene o ten posledny krok pustenia. Muza naucit ked vseko nalozi do pracky zavrie dvierka a stlaci tlacidlo Samrt control. Vtedy sa pracka zamkne a vy ju mozete pohodlne pustit, podla vlastnych predstav ( programy je mozne nastavit, pripadne modifikovat tie prednastavene a nasledne si ich ulozit do obluenych) a spustit nech ste kdekolvek. Nasledne vas opat po doprati telefon upozorni, ze je doprate. Ak by nastala akakolvek chyba, vypnutie vody, upchatie filtra pripadne ine, vsetko vidite na telefone. Vramsi mesiaca mate prehlad co ste prali, kolko krat ste prali... 🙂

samsung_tomas
autor
22. mar 2017

@terezka1947 aplikacia mysli aj na to, je tam vzdy aktualny kontakt na servis, pripadne aplikacia vam vypise o aku pripadnu chyba sa moze jednat. Niekedy sa jedna o malichernosti ako upchaty privod vody, to pracka dokaze rozpoznat a nemusite volat hned opravara, zvladne to aj priemerny chlap. Takto viete vyriesit veci velmi rychlo a jednoducho. Samozrejme aplikacia nieje len pre pracky, ale pokryva vsetky spotrebice do buducna, vysavace, chladnicky, klimatizacie atd... to uz dava zmysel

terezka1947
22. mar 2017

@samsung_tomas ano...manzel takto na dialku riesi vela veci-napr.sme zacinali s kamerami,kurenim,poplasnym,atd
ale uprimne...niektore veci,napr.pracka,to sa na dialku riesit teda nemusi,prip.sa pouzije odlozeny start

shia
22. mar 2017

ja uz som videla aj ovladanie polohovania gaucu cez telefon 😀 to uz co je, ked si nedokazem ani pracku zapnut sama, budeme za chvilu ako americania mat 150kg a sediet pred telkou s telefonom v ruke a vsetko len riadit, dakujem, neprosim ;)

vroni
22. mar 2017

@samsung_tomas, pracka a susicka mi vypisuju uz teraz, o aku chybu ide, akurat to neposielaju na mobilnu aplikaciu. Na druhej strane - nepotrebujem nutne uprostred rokovania dostat spravu: " Tecie vam pracka", takze podla mna zbytocnost. Kontakt na servis znie fajn do okamihu, ked si clovek uvedomi, ze alebo musi nutne vybavit celu domacnost spotrebicmi jednej znacky alebo mat x mobilnych aplikacii a x servisnych kontaktov a vlastne je na tom rovnako ako dnes.... Nie, toto ma neocarilo. Taka kamera v chladnicke uz viac (nie na sledovanie pazravych clenov domacnosti, ale na doplnenie zasob, mam na mysli)

jahodka8
22. mar 2017

neviem si to predstaviť skoro vôbec. pre mna je to už sci-fi. Aj tak tam to prádlo musí niekto dať, ibaže by tam naskákalo samé. A budete mať aj nejakú súťaž o ceny? Aj ked drobnosti, ale ostatné firmy tu dávali ceny pri týchto prieskumoch.

meusicka
22. mar 2017

s prackou problem nemam, mna neposlucha zehlicka 😅

libawet
22. mar 2017

@samsung_tomas pri nijakom. Tieto " udelátka " na všetko sú taká dvojsečná zbraň. Na jednej strane uľahčujú život, no na tej druhej idú vlastne proti nám, pretože sa pomaličky prestaneme spoliehať na vlastné sily, inštinkty a spohodlnieme. Nie je predsa problém prejsť sa k práčke a zapnúť ju, otázka 2 minút. Áno, teraz idú do popredia takéto vecičky - upozornenia na otvorené dvere, okná, zapnúť si kúrenie z domu na chate na diaľku a podobne...

0silvia0
22. mar 2017

@samsung_tomas toto sú už zbytočné sprostosti. Hádam nebudem mať doma 25 rôznych ovládačov, alebo si inštalovať nejaké aplikácie do mobilu, ktorými sa budem zaťažovať kvôli minutovej záležitosti ako zapnúť a vypnúť práčku. Mňa doma znervózňujú už 3 dialkové ovládače na stole a lezú mi na nervy... Pohyb je pre človeka dôležitý a taká hnilá som ešte nebola, že by som nebola schopná cestou do kuchyne sa zastaviť osobne pri práčke...

lulu2014
22. mar 2017

...čo z toho že pustím práčku z práce...ale prádlo mi do nej nenaskáče samé!!! ČI ??
takže v tomto nevidím veľký význam...a stačí odložený štart
to je možno dobré...kávovar ... zapnúť si niečo nahrať z telky...klímu ... ale inak 😕

maslenka
22. mar 2017

@samsung_tomas rozmyslam, ako som mohla bez toho doteraz prezit ? 😍

rawmamka
22. mar 2017

@maslenka Aj ja.... ďalšia zbytočná funkcia, ktorá reálne prinesie užívateľovi veľké NIČ.

evittam
22. mar 2017

@rawmamka
@maslenka
Predpokladam,ze takato zbytocna sprostost napadla urcite nejakeho "super vyvojara", ktory v zivote doma nepral a mozno tak akurat videl ako sa pracka obsluhuje z rychlika. Ale hlavne,ze ma "super" napad ako ju zapnut cez mobil.aplikaciu. Za chvilu iz budu chciet vymysliet aj ako stiahnut zachod po vy.rati....😀😀😀

maslenka
22. mar 2017

@evittam máme diaľkové ovládanie aj na rolety na oknách, kopu aplikácií v mobiloch a napriek tomu nesmierne málo času jeden na druhého. Iba na taký pokojný večer bez PC a TV a mobilov, pri vínku.

samsung_tomas
autor
22. mar 2017

@vroni nieje nutne vyuzivat vsetky moznosti pracky, tak ako vsetky programy, ktora tato pracka ma. Mne sa to praveze velmi paci a myslim, ze je to prakticke s kombinaciou Addwash dvierkami. Aplikacie upozornuje v akom rezime pracka je a kedy je mozne dohodit veci do pracky bez toho aby som pri nej stal. Co vsak neznamena, ze funciu ovladania na dialku by som vyuzival denne. Je to o moznostiach. Ak to tam je nezaskodi.

samsung_tomas
autor
22. mar 2017

@evittam
@rawmamka
@maslenka
Som rad, ze sa to tu tak rozputalo, to co sa nam dnes zda zbytocne mozno o chvilu bude mat zmysel. Osobne som tomu nakloneny k tejto dobe to treba, avsak pracku koli tomu nekupujeme tato funcia je len nieco navyse a nieje nutne ju vyuzivat ak nechceme. Podstatne su ostatne veci co tento produkt ponuka. Pekny vecer

evittam
22. mar 2017

@samsung_tomas No neviem aky zmysel bude mat dialkove ovladanie na pracku ak ju nebude mat kto naplnit....😉

kataina
22. mar 2017

ja mam rada pračku , kde nastavim 1 kolieskom teplotu, inym kolieskom program, prip opakované pláchanie. Vela elektroniky v pračke je aj vela dalších vecí čo sa radi kazia. Napr už len preto, že automaticky je ta elektronika vystavena väčšej vlhkosti,...
Želám si práčku, čo sa nepokazí 15-20 rokov. Prať už budem aj bez ovladača
🙂

maslenka
22. mar 2017

@samsung_tomas až na taký detail, že táto zbytočnosť práčku predražuje. Ani náhodou nie som naklonená všetkým výmyslom, ktorými sa snažia výrobcovia z nás vyžmýkať peniaze. A to nemám šesťdesiat. V podstate celý život využívam tri programy, viac mi nikdy nebolo treba, uvítala by som, keby dnes či už pračka alebo chladnička vydržala toľko rokov, koľko kedysi, ale to je utópia, práve o to ide, aby sa výrobok pokazil čo najskôr.

rawmamka
23. mar 2017

@kataina Presne, myslím, že ľudia začínajú skôr túžiť po starej dokonalosti, ktorá spočívala v jednoduchosti. Ľudia sú už zahltení elektronikou s x funkciami, aplikáciami,.... nielen že sa to všetko šialene rýchlo mení, modernizuje, aktualizuje, ale zároveň je to náročnejšie a najmä drahšie na údržbu. Za ten "ušetrený" čas to rozhodne nestojí ..... treba si všimnúť, že vo všetkých oblastiach života sa začínajú presadzovať trendy k pomalšiemu tempu života, k jednoduchosti, ku kvalite,... nie fastfoody ale slowfoody, nie polotovary ale domáce jedlo, kvantum ľudí už doma nechce TV ani vidieť a pod. Ja by som radšej prijala pračku, ktorá mi v pohode vydrží 10-15 rokov (mojej babke kedysi vydržala bez poruchy 30 rokov, o tom môžeme dnes iba snívať....). Jednoducho ľudia už odmietajú byť otrokmi prístrojov a uponáhľanej doby, v ktorej nemáme vďaka "technickým vymoženostiam" ani v kľude prežiť obyčajné krásy života.

evittam
23. mar 2017

@maslenka Pekne si to vystihla. Vacsina vyrobkov dnes vydrzi chvilu po zarucnej dobe a hotovo. Teda cest vynimkam. 😉
A nic v zlom ale ale z tejto firmy co sa tu tak velmi propaguje uz dost dlho a uz aj trapnymi otazkami by som nechcela vobec nic. Ano zadarmo.

evittam
23. mar 2017

Pardon. Ani zadarmo.