Viete, že aj vaša posteľ - matrac, môže byť plná alergénov? Ako často vysávate posteľ?

samsung_tomas
Moderátor
17. nov 2017

Viete, že aj vaša posteľ - matrac, môže byť plná alergénov? Ako často vysávate posteľ? Ono sa nám to veľmi nechce, ale je to dôležité. Navyše, naše ratolesti si zoberú do postele rôzne sladkosti potom tie omrvinky - veď viete a písali sme si o tom niekoľko dní spätne. Väčšinou platí čím tichší vysávač tym slabší sací výkon! 😉

bale1rinka
17. nov 2017

@samsung_tomas čo? S jedlom sa do postele nechodí,to moje dieťa ani nenapadne...mám kobolt od worverk a vysavam postele keď si spomeniem, možno tak raz za 3 mesiace...

samsung_tomas
autorModerátor
17. nov 2017

@bale1rinka ano, ale deti su deti 🙂

pribinak
17. nov 2017

Syn nenosí jedlo do detskej a uz vobec nie do postele
to je o rodičoch, co detom dovolia a ako ich naučia

dominika6
17. nov 2017

matrace sa vysávať nesmú..poťahová látka,ktorá je v niektorých prípadoch jemná,česaná bavlna,by sa poškodila sacím výkonom a vyťahala vlasy.Na to sa vymysleli zipsy na poťahoch,ktoré sa odzipsujú a poťahy operú..to je prevencia proti roztočom..
jadro matraca,stačí dať na noc na balkon postojačky a roztoče pomrznú,materiál vyschne a oddýchne si..
žiadne vysávanie🙂

cupakabricka
17. nov 2017

dobry vecer... ja povysavam raz za cas..... ja ked odzipsujem a vyperiem tie potahy tak potom sa to dost tazko dava nazad a velakrat to potom musim opravovat lebo velakrat mi to nesadne tak ako ma a kym pridem u koncu tak je vsetko posunute ☹😒
ale mozno ja robim pri navliekani niekde chybu ale urcite ich raz za cas povysavam🙂

dominika6
18. nov 2017

@cupakabricka
Ak mas zips po celom obvode ze sa ti da rozdelit na dve casti(vrchnu a spodnu) tak nemal byt problem...jedine ak sa ti potahy v pracke zbehli..vtedy to uz nebude sediet nijak

cupakabricka
18. nov 2017

@dominika6 ano mam tak v prostriedku takze na dve casti je rozdelene ale bud som zle dala alebo sa zbehli lebo vobec to nemam dozipsovane.. nejako mi to nejde ale nevadi...schovam to pod plachtu a pri spani to neprekaza 😝🙂🙈

uhnakova
18. nov 2017

@dominika6 tak nase matrace nemaju vsetky potahy, lacnejsie matrace potah nemavaju. Takze tie bez potahu vysavam pri kazdom prezliekani postele, tie s potahom obcas vysajem a cca 2 az 3x za rok operiem potah.

dominika6
18. nov 2017

@uhnakova
Nevadi staci dokupi bavlneny chranic co ma gumky na rohoch na uchytenie na matrac a staci oprat iba ten..nic viac