Malá poradňa pre práčky

samsung_tomas
6. máj 2015

Ak vás čokoľvek zaujíma v spojení s pračkami, nevie čo aká funkcia presne znamená, ako napr. Fuzzy logic, 6 zmysel, má význam keramické teleso v práčke ak mám tvrdú vodu, zaujímajú vás servisné záležitosti, prípadne niečo iné rád odpoviem 🙂

magimary
12. máj 2015

@samsung_tomas vďaka za odpoveď, idem si ju vygoogliť,
no my máme teraz tuším 6kg a určite by sa zišla aj väčšia,
ale rozhodne najmä lepšia, táto naša to je des...často mi nervy žerie a nie poriadne perie... 😝 😅 😉

silaviat
12. máj 2015

a aku konkretnu mate doma vy Tomas? :P

samsung_tomas
autor
12. máj 2015

@silaviat Zaujimavy pribeh ma tato nasa nova pracka 🙂 Vobec sme nepotrebobali menit pracku, ta "stara" (3 rocna) "sluzila standartne" . Ale, akonahle sa dozvedela priatelka, ze sa da prat aj omnoho efektivnejsie s moznostou nastavenia programov podla svojich predstav, tak sa nedalo inak. Momentalne tato nova pracka nema svoje presne miesto, pretoze kupelka ja prisposobena na zvrchu pelnenu pracku 🙂 Rozhodli sme sa pre tento model WF70F5E5U4W a priatelka si je nevie vynachvalit. Co sa tyka velkosti bubna, tichosti pocas prania, moznostiami nastavenia, uplne je stastna a spokojna a tak to ma byt 🙂 Neraz ma ju poslala skontrolovat ci uz zahrala svoju melodiu na konci prania. Ak sa clovek nezapocuva z vedlajsej miestnosti tak ju vobec nepocut, ze perie. Jedine co je pocut je prehadzovanie pradla pocas prania.

muskaga
14. máj 2015

Prajem pekný deň, ja sa chcem opýtať, či má niektorý z modelov Samsung práčiek aj funkciu samodávkovania pracieho prostriedku, neviem, píšem správne i - Dos alebo tak nejako sa to volá 😉 Vďaka za odpoveď, Anka

samsung_tomas
autor
14. máj 2015

@muskaga Dobry den, ano mame aj taku pracku. Je to momentalne jedena z najchytrejsich a najdupanejsich praciek na trhu ak to tak mozem povedat (momentalne jedina pracka so specialnym sposobom vyvazovania pradla pri odstredovani na trhu okrem dalsich veci). Jedna sa o model Samsung WW10H9600. Pracka si sama vazi pradlo, zistuje znecistenie na zaklade ktoreho si sama nadavkuje prasok, avivaz. Vsetko mozete ovladat cez svoj Smartphone cez aplikaciu. Vidiet aj kupit sa da na vacsine vacsich predajni. Ak by vas cokolvek zaujimala rad vysvetlim.
http://www.samsung.com/sk/consumer/home-applian...

venad111
14. máj 2015

Dobry den.V pracke v okoli bubna na tej gume sa nam vytvorila plesen.Je to uz dost rozsiahle a nevieme sa toho zbavit.Skusili sme ocot,ten aspon trochu zabral,ale plesen ostala a navyse z bubna sa zacal sirit hrozny zapach. Viete nam poradit ako sa zbavit tej plesne?
dakujem za odpoved.Veronika

dadka_bb
15. máj 2015

@samsung_tomas mozem sa este opytat na tie textilne vrecuska na pranie? Na co sa vyuzivaju?
Po zlej skusenosti ked nam pracku pokazila kostica z podprsenky nam ich odporucil opravar. Co okrem podprseniek sa tam vlastne dava? Dakujem

samsung_tomas
autor
15. máj 2015

@dadka_bb vrecuska sa odporucaju pri prani jemnych veci, aby sa zabranilo ich nechcenemu zachyteniu v bubne, pripadne o veci ktore obsahuju zipsy, haciky, atd. Taktiez su prakticke pri prani ponoziek, nohaviciek (aj tych malych tango 🙂 pretoze ich pracky radi schovavaju 😀

samsung_tomas
autor
15. máj 2015

@venad111 Skuste pouzit praci program, ktory umoznuje pouzit tu najvyssiu teplotu. Nasledne po prani nechajte poriadne pracku vyvetrat, kludne povytiahnite aj nasypku aby vlhkost, ktora sa vytvara so zbykovej vody v bubne pracky mala kam unikat. Co sa tyka tej gumy (tesnenii), pokial mate tendenciu usadzania plesni na gume pripadne problemu s pachmy, treba zabezpecit prevdusnenie pracky a miestnosti v ktorej sa pracka nachadza. Pravidelne pustat program s vysokou teplotou (80-90C). Plesne pri pravidelnej (castejsej) udrzbe zmyznu.

indiankaindi
15. máj 2015

Dobrý deň, my sme kúpili pred rokom aj pol bublinkovú novinku (eco bubble). Mali sme s ňou hneď od začiatku kopec peripetií. Najprv šla perfektne, bez problémov, všetko ako malo. Ale po pár praniach prestala vytvárať penu, ako vytvárala na začiatku. Tak sme volali do servisu, že niečo nie je v poriadku. Prišli, vymenili čerpadlo na to penenie a bola zase ako nová. Po pár praniach sa však scenár opakoval a opäť po pene nebolo ani stopy. Keď som volala na infolinku, mladá Češka na druhej strane ma presviedčala, že práčka síce vytvára bublinky, ale my ich nemáme vidieť (zrejme nový fenomén neviditeľných bublín, ktoré vyperú) a že ak nám doteraz penila pri praní, TO nebolo v poriadku a teraz už pračka v poriadku je. Naveľa naveľa prišiel servisák, niečo porobil, skonštatoval, že pračka je v poriadku a odmietol čokoľvek meniť. Vraj reklama je schválne natočená tak, aby to vyzeralo, že pračka vytvára penu, ale nemá to tak byť a nemôžeme očakávať taký efekt, ako v reklamnom videu. Síce pritiahnuté za vlasy, ale možno by som pochopila, že reklama je prehnaná. Podstatné ale je, že nám tak tá pračka penila na začiatku a potom po výmene čerpadla. A to pri praní čohokoľvek a pri každom programe, pri ktorom peniť má. Keďže všetci dávali už od toho ruky preč a všetko je vraj v poriadku, zmierili sme sa s tým, že máme bublinkovú pračku, ktorá bublinkuje iba občas. To znamená, že dnes pri praní spraví penu len keď sa jej práve zachce. Hoci čerpadlo ide, penu niekedy nevytvorí ani náhodou a niekedy jej je plná pračka. Takže neviem, či je to iba príležitostná eco bubble (a kedy je ten správny moment že pení - dávala by som prať biele vtedy, lebo vtedy vyperie krásne) alebo je tam fakt niečo v neporiadku. Za prípadnú radu ďakujem 🙂

samsung_tomas
autor
15. máj 2015

@indiankaindi Dobry den, nemusite sa obavat. To ci pracka peni viac ci menej, zalezi od:
- druhu prasku, od mnozstva prasku (na zaklade mnozstva pradla ktore sa ide prat)
- od vody ci je tvrda/ makka
- ako rychlo pradlo stihne vpit vsetky bubliny
Osobne mame pracku s EcoBubble a bubliny vyraba, ale mnozstvo velmi zalezi od toho ake pradlo sa perie (viac ci menej save). Teraz cez vikend pofotim pocas prania ako sa bubliny vyrabaju, pre posudenie 😉 Ale niekedy ked idem okolo tak bubon je do polky od peny (menej save pradlo).

Ale co je podstatne a je cielom technologie ECOBUBBLE:
- rozmiesat (rozpustit) prasok s vodou v co najratsom case (eliminuju sa flaky a nerozpusteny prasok na pradle)
- rozmiesat prasok s kyslikom a aktivovat pracie enzymy v prasku, tym sa zlepsuje pracia schopnost prasku
Vytvorene bubliny neporovnatelne rychlejsie prenikanju do tkaniny, tym padom sa rychlejsie rozpusta, akekolvek znecistenie. To, ze nepozorujete take mnozstvo bublin moze byt sposobene vo velkej miere sposobene spominanymi vecami. Skuste pridat viac prasku ako davate bezne a bubliny sa dostavia.
Este by som spomenul aj to, ze pri kratkych programoch je vytvaranie bublin kratsie nakolko sa dava aj menej pradla aj menej prasku.
Viem, ze reklamy su rozne, avsak pranie s EcoBubble vychadza z jednoduchych principov, ktore su pre pranie len vyhodou, pokial pracka tuto techologiu obsahuje. Ak sa vam podari skuste mi prosim poslat fotku s popisom aky program, kolko prasku (aj akeho typu),kolko pradla na aky program ste dali prat.

silaviat
16. máj 2015

tak packa objednana WF70F5E2W4X Washing Machine - Graphite kedze akurat bola v akcii tak som nevahala..ale co som si vsimla a chcem sa spytat- ako je mozne ze ta ista pracka ma na sk oznacenie s pismenom U co je ako ste i sam napisal oznacenie pre druh bubna .. v uk pracku s u su o dost drahsie ako bez U .. preto by ma zaujimalo preco teda je to tak

samsung_tomas
autor
16. máj 2015

@silaviat Pracky s oznacenim U maju inak skonstruovany motor, ktory ma mensiu spotrebu energie a je tichsi a poskytuje sa na neho zaruka 10 rokov. Preto je ten rozdiel v cene. U nas na SK mame model WF70F5E2U4X(sede prevedenie). Inak vsetko je identicke s vasim modelom az na ten motor (WF70F5E2W4X)

maminecka2
17. máj 2015

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, mám staršiu spredu plnenú práčku. Občas nájdem po praní na zemi mláčku, evidentne to vyteká z nádobky na prášok. Prášku dávam cca 80 ml (podľa návodu), do nádobky na aviváž ocot. V čom by mohol byť problém? Alebo je to predzvesť, že mám pomaly vyberať novú? Ďakujem za odpoveď.

stellamaris
17. máj 2015

@dadka_bb vrecusko na pranie je dobre na podprsenky,ponozky,najmä tie detske a usetris pracku.Mne kostica z podprsenky znicila susicku 😖 Ak vrecusko nemas,zabal podprsenku do uteraka a vloz do stredu medzi pradlo 😉

cecilh
17. máj 2015

dobry den, ja by som mala viac otazok.
je pravda ze znacka LG a Smasung ma rovnakeho vyrobcu a tym aj rovnaky typ bubna a motora? myslim na ten novy typ motora a bubon ktory vraj je tak specialne vyrobeny ze netrha pradlo.
pozerala som testy pracok dostupnych u nas a je pravda ze 60cm pracky dopadli velmi dobre, ale 40cm (aku by sme my potrebovali) prepadli. co myslite preco?
zatial vdaka

samsung_tomas
autor
17. máj 2015

@maminecka2 Dobry vecer, pokial ste si ista, ze voda vyteka z z nasypky a tej vody je prisli smalo, je to na zvazenie co s tym. Pokial to nieje ani pravidelne. Niekedy moze byt problem aj s tlakom vody, ktory ide do pracky a tym padom vystrekuje voda z nasypky. Tlak vody mozete znizit ciastocnym priskrtenim kohutika, ktory reguluje napustanu vodu do pracky. Pokial ani to nepomoze skuste este pozriet ci sa vam nevytvoril vodny kamen odkial sa voda napusta do nasypky. Da sa to skontrolovat tak, ze vyberiete nasypku a povacsinou hned nad nasypkou v pracke na vrchu sa nachadzaju dierky napustania vody. Tie by mali byt priechodne. Pokial su upchate, skuste ich precistit.

samsung_tomas
autor
17. máj 2015

@cecilh Dobry vecer, LG a Samsung maju rozdielnych vyrobcov. Momentalne su to asi ti najvcacsi konkurenti co sa tyka prania. LG a Samsung maju rozdielne bubny aj motory. Obaja vyrobcovia pochadzaju z rovnakej krajiny - Korea. Ale su to odjakziva konkurenti. Co sa tyka motorov obaja vyrobcovia pouzivaju rozdielne ulozene motory v pracke. Technologia motora je rovnaka (Invertory s digitalnym riadenim), len s tym rozdielom, ze LG ma motor umiestneny priamo na bubne a Samsung ma motor pod bubnom. Osobne si myslim, ze cim je bubon pracky memen zatazovany, tym viac vam pracka vydrzi ticha. Myty o roztrhnuti remena a hlucnosti su davno minulostou. Podstatny je motor a nasledne piesty ktore bubon vyrovnavaju v jeho roztraseni. K tomuto este napisem taky, kratky clanok. Som rad, ze ste sa na to spytali, rad vysvetlim v oddelenom clanku s obrazkami pre lepsiu predstavu. Ak si vsimnete vela vyrobcou to casom zacina chapat, ze konstrukcia bubna je velmi podstatna (aby netrhalo pradlo, pralo setrne). Ale mometanlne mate pravdu uz aj LG ma velmi podobny bubon ako Samsung ale stale nie taky prepracovany.
Vzdy ak ma pracka pravidelny tvar a to idealne 60x60x85 cm dopadne povacsine lepsie. Jednoznacnym prikladom je vytaz testu Samsung WW10H9600 ktora nechala vsetkych vyrobcov za sebou ako naprilad Miele, LG.
Ak mate na mysli niake konktretne vlastnosti v ktorych prepadli, napiste mi, pokusim sa ich vysvetlit. Pripadne na co sa chcete pri vybere pracky zamerat.