Viete, akú záruku vám dáva vekové určenie na obaloch?

miriam_hami
12. sep 2014

Mamičky, určite ste si všimli, že potraviny, ktoré sa nachádzajú v sekcii detskej výživy, majú na obale vekové určenie. Je to pre vašu lepšiu orientáciu, aby ste vedeli, ktorý príkrm je pre vášho malého jedáka vhodný. Nie je to ale jediná záruka, ktorú vám vekové určenie dáva. Viete, aké požiadavky musí potravina spĺnať, aby označenie získala?

sabina1975
12. sep 2014

Podla mna je niektore oznacenie na smiech poslala som muza aby kupil detsku vyzivu mali sme vtedy 8 mesiacov a doniesol zahradnu zmes a jahodovu obidve ze od 4 mesiacov !?! Snazim sa radsej uvarit vyzivu sama alebo ovocie rozmixujem a zamrazim vo flastickach po rozmrazeni je ako cerstve

miriam_hami
autor
12. sep 2014

Milé mamičky, pozrite sa, aké záruky Vám dáva vekové určenie na obaloch. Potraviny, ktoré toto označenie nenesú, vám všetky tieto záruky neposkytujú- na to myslí hlavne zákon.

katrinka8
12. sep 2014

Jahoda nemá čo hľadať v príkrme je pre 4-mesačné dieťa! Detto pridaný cukor (viď slivka)... 😠

sabina1975
12. sep 2014

@katrinka8 ja viem ja som to uviedla ako priklad ze bohuzial vyrobca to asi nevie takze ja sa nespolieham na vyzivy a radsej si ich robim sama

marthuska
12. sep 2014

@katrinka8 tak ale cukor sa musi davat vsade, aby uz babatka boli na nom zavisle a aby potom rodicia kupovali viac a viac vyrobkov s cukrom, co potom zarucuje vysoke trzby zubarom, neskor diabetologom, fitnescentram, obezitologom, kardiológom...

katrinka8
12. sep 2014

@sabina1975 - juj, ja som to myslela na výrobcov, že ako to môžu tak vyrábať, nie na Teba 😉

katrinka8
12. sep 2014

@marthuska - no veď 😠

silvia44
12. sep 2014

Na cukor maju deti cas neskor 🙂 takze ja tiez vyrabam svoje 🙂 Zase tak leniva niesom 🙂

brumka
12. sep 2014

zavaram, varim dokolecka. da sa to pri jednom dietatiaj pri dvoch. zdravie na prvom mieste a hlavne viem co si tam dam. vekom na vyzive sa neriadim ale priznam sa ze daku kvalitnu ovocnu na cestu som zvykla kupit ale cukor nedavam

sharlotta
13. sep 2014

Mna vedia tieto bludy dost pobavit. Ze podla veku...Keby si aspon vyrobcovia dali tolko namahy a nastudovali si, co sa kedy zavadza. A ked uz nas chcu presvedcit, ake su ich konzervy uzasne zdrave a bezchybne, tak nech tam aspon nedavaju sol a cukor.

meluela
13. sep 2014

@miriam_hami existuje nejaký pre všetkých výrobcov záväzný dokument, ktorý stanovuje aké má byť zloženie vekovo určených potravín? Nemyslím tým štandardy na bezpečnosť a nezávadnosť, ale na časové zavádzanie jednotlivých potravín a dochucovadiel.

zuzkat1
13. sep 2014

Vekova hranica je na smiech...uz pre male mimi aj pol rocne je tam cukor,sol,korenie,zeler,paradajky atd... Cisty humus... Radsej doma navarim

maslenka47
13. sep 2014

ach tie vase kecy.. "co sa kedy zavadza"... nebodaj nieco dat dietatu o tyzden skor, ako sa "moze" ... no ale aspon sa nenudite,

@miriam_hami
a vy si tie vase "potraviny" obcas skuste aj ochutnat, ci by ste to zjedli sama, nez to odporucite malemu dietatu. Odhliadnuc od zlozenia to je nechutne. V ovocnom pyre nema co hladat kukuricny skrob, ryzova muka a pod. Potom niet divu, ze to chuti, ako keby do toho niekto vysypal za lyzicu nejakeho prasku :x

lucinocka
13. sep 2014

nekupujeme, nikdy sme nekupovali, kupili sme raz, smrdelo to ako zradlo pre psa, taka bola aj reakcia malej po ochutnani a nikdy viac...radsej domaca vyzivka a varim kazdy den

oktobermimi
13. sep 2014

nekupujeme ani sme nekupovali len dostavame ale len ovocné ktore jem ja lebo tolko cukru malej nedám... a tie zeleninové? masové? rýžové? zemiakové?? to ani pes nechce však to smrdí a vôbec koštujete to čo predávate/ponúkate?... asi nie lebo by ste to dalej nerobili...
radšej doma uvarím 🙂

livocka21
13. sep 2014

Zeny! Ked prikrmy nekupujete tak sa tu laskavo nevyjadrujte...nikto na vas nie je zvedavy...prispevky su pre tie mamy, ktore prikrmy pouzivaju...nejedno dieta na tom vyrastlo a vsetko je ok...sa starajte o seba....apropo...moj syn je jahody od 5 mesiacov a je zdravy ako buk...

katrinka8
13. sep 2014

@livocka21 - Kde konkretne je napisane ze tieto prispevky su urcene pre tie mamy, ktore prikrmy pouzivaju? 😕 😕 Nech citam, ako citam, nikde nic take nevidim. Myslim, ze toto je verejna diskusia a moze sa tu vyjadrit kazdy. Alebo azda je zakazane nejakymi pravidlami diskutovat o prikrmoch? Myslim, ze pre @miriam_hami je dolezity aj nazor tych, co si prikrmy nekupuju - aspon sa dozvie, preco tak nerobia, co moze ludom na prikrmoch vadit - dava to priestor pre zmenu. Myslim, ze na to sluzia diskusie.
Apropo, kazda mamina si moze svojmu dietatu davat to, co a kedy uzna za vhodne. Ak si myslis, ze mu mozes dat jahody v 5. mesiaci, je to v poriadku, je to Tvoje dieta. Su maminy, ktore si myslia, ze tato potravina v takom veku vhodna pre dieta nie je, tak ju nedavaju. Je to v poriadku, su to ich deti. Taky je zivot 😉

ajana1
14. sep 2014

@livocka21 to je taky prispevok len aby bol. nakolko absolutne vsetky detske prikrmy od vsetkych znaciek podliehaju regulacii. Pochybujem ze tato konkretna znacka je niecim vynimocna. A asi by si si mala lepsie citat etikety inak by si svoje dieta tymto nekrmila pravidelne. Ved pripravit dietatu cerstve jedlo zaberie max 15 minut.