SÚŤAŽ: Sladko a zdravo - ako bez výčitiek maškrtíte vy? 🙂

janette_tesco
23. feb 2016

Dá sa vychutnať si sladučkú chuť bez výčitiek? Určite áno! 🙂 Napíšte nám, aké sladké zdravšie alternatívy máte v zálohe, keď dostanete chuť na sladké a vyhrajte Tesco balíček špeciálnej výživy. Víťaza vyžrebujeme už zajtra ráno. 🙂
-------------
Výhercom utorokovej súťaže sa stala @b.bardyova ! 🙂 Srdečne blahoželáme! 🙂

cevrik5
24. feb 2016

Ahojte,
posielam recept na zdrave musli koláčiky bez muky a cukru u nas robene hlavne pre nasu dvojrocnu:
300 g ovsených vločiek, 100 g zmes orechov (podľa chuti - para, vlašské, kešu); 100 g sušeného ovocia (podľa chuti - hrozienka, slivky, brusnice,datle...), 100 g masla, 2 bielka.
Takže posekáme v mixéry ovsené vločky, potom orechy, potom ovocie. Pre výraznejšiu chuť môžme predtým orechy aj vločky orestovať na sucho na panvici. Všetko spolu zmiešame v jednej miske. V menšom hrnčeku si roztopíme na miernom ohni maslo a pridáme na rozpustenie aj med, alebo javorovy sirup(podla vlastnej potreby) prilejeme do misky so zmesou. Nakoniec vyšľaháme 2 bielka, ktoré tiež jemne zapracujeme do zmesi. Hmotu rozotrieme do pekáčika s papierom na pečenie, pečieme 20 minut na 160 stupňoch, ale prvykrat som ich spiekla a boli tvrde a suche, to mi tak nechutili. Ešte teplé potom krájame na tyčinky. Podľa chute ozdobíme roztopenou čokoládou (ja som cca polku rozpustila nad parou s 2 lyžičkami kokosového oleja.) Malej este cokoladu ale nedavam.
Dokopy aj s pečením je to cca 1 hodinka práce.
Držím palce nech sa Vám koláčiky vydaria.

ryolita
24. feb 2016

@lubika39 aj to je riadna mňamka 😉 a ešte keď k tomu pridate jablko, trošku masla a poliať medom. Skúšala ste? Fantastické.

ajino
24. feb 2016

ovsené vločky zmiešam s nadrobno nasekanými orechmi a pridám trošku kvalitného medu, hneď mi je lepšie a nepotrebujem ani čokoládu 🙂

stina
24. feb 2016

Ked je cas, urobime si kolacik... Najcastejsie spaldove mafinky s cokoladou....mnam. Alebo potom vselijake ine hrncekove, kde muku a cukor nahradzam zdravsimi variantami.