Inšpirácia na kuchyňu

julius_tpd
20. máj 2015

V tomto diskusnom fóre ponúkam priestor vyjadriť sa, čo by mala obsahovať vaša kuchyňa snov (rozmiestnenie, farby, spotrebiče...) Rovnako tu je možné dávať fotky vašich kuchýň, aby sa ostatní mohli inšpirovať, prípadne fotku kuchyne, ktorá sa vám páči a prečo 🙂

julius_tpd
autor
20. máj 2015

Tak pre inšpiráciu pridávam spoločnú kuchyňu, ktorú sme si s priateľkou zaridili podľa svojich predstáv, teda v rámci finančných možností.

Spotrebiče všetky vstavané, čierne (samozrejme kupované v TPD 😀), skrinky sú lesklá biela, rovnako granitový drez a batéria čierne pre vytvorenie kontrastu. Pracovná doska je s motívom dreva ale sivej farby, rovnako je použitá ako zástena. Kuchyňu máme spojenú s obývačkou, využívame biely lámaný kameň za TV a rovnako na barovom pultíku ako je vidieť na fotke (namontoval som tam aj LED podsvietenie), rohová sedačka je taktiež sivej farby ako pracovná doska a všetko ladíme fialovými doplnkami.

Aj keď to nie je dokonalé a chýba pár vecí, ktoré by sme uprednostnili, je to predsa len domov a páči sa nám. Verím, že toto diskusné fórum pomôže každému, kto sa chystá zariaďovať kuchyňu. Mimochodom, okrem spotrebičov, na ktoré je momentálne zľava 50€, v TPD nájdete aj kuchynské štúdio 🙂

bubelko
20. máj 2015

Nasa kuchyna:
Povrch matny, farba vanilkova
pracovna doska - granit nero everst. vyhoda - nepotrebujem ziadnu podlozku na panvice, ci na miesenie cesta alebo vykrajovanie vianocnych kolacikov 😉
spotrebice - vsetky vstavane 😉
chladnicka nie je vidno je z druhej strany okna. okrem toho chyba este skrina na "neporiadok" vedla pultu do obyvacky
kuchyna je otvorena do obyvacky.
dolezite pre mna bolo - lahko udrziavatelna, vela odkladacieho priestoru, prakticka pri praci - aby bolo vsetko po ruke. velmi ocenujem skrinu - spajzu - s vysuvatelnymi polickami. cast vytiahnem spolu s dverami, cast sa vysuva - nie je to potom take tazke 😉

ukulela
20. máj 2015

no my staviame, mam stiahnutych asi 100000000 obrazkov a hlavu velku ako balon 🙂 u nas vsak bude prevladat drevo, nie vsak rustikalny styl. skor nieco striedmejsie, no vidiecky styl, nie takato leskla moderna 🙂
co bude urcite, skrinky na nozickach, aby sa dalo pod aj za nimi utierat prach(podlahu. granitovy drez sa viac paci mne, ako domacemu panovi 🙂
no a najviac sa v novej kuchyni tesim na konecne novu poriadnu ruru. nasa stara plynova ma uz vytaca do nericetna a nova bude az v novej kuchyni 🙂

zabina27
20. máj 2015

@ukulela podla mna skrinky vacsinou su na nozickach, akurat tam byva sokel

bubelko
20. máj 2015

@zabina27 my mame skrinky bez noziciek - na sokloch zo zadu a spredu, plus bocne steny, ktore su dlhsie 😉

ukulela
20. máj 2015

aj nasa aktualna je len na sokloch ... a minule som sa musela dostat "za nu" - a teda co sa za rok za tymi soklami nazbieralo, to by som nepovedala ... preto budu nozicky 🙂 aurcite bude este vela odkladacieho priestoru a velka suplikova mraznicka (ta bude ale najskor v spajze)

julius_tpd
autor
21. máj 2015

@bubelko super prispevok a krasna kuchyna 😎
@ukulela drzim palce pri zariadovani, hlavne nech sa to bude pacit vam 🙂

minulin
21. máj 2015

@julius_tpd tak ta je naaaaaaaaaaadherna.. my mame taku malu ale ma vela polic... vstavane spotrebice nemame, kedze na to neboli peniazky, ale mne sa aj tak dobre pecie a vari... a aha, ake krasne Makaronky som v nej upiekla 🙂

julius_tpd
autor
21. máj 2015

@minulin dakujem za pochvalu, cenim si velmi. A dolezite aby sa kazdy vo svojej citil dobre a vedel ju efektivne vyuzivat. 🙂 Makaronky su pekne, trosku mi tou potravinarskou farbou (je to vobec potravinarska farba? alebo ako potom to zafarbenie? :D) pripominaju jojo 😀

julius_tpd
autor
21. máj 2015

A mimochodom, koho by zaujímalo, budem sem občasne pridávať aj pár tipov na praktickú kuchyňu, respektíve časté chyby, ktoré ľudia robia pri vytváraní a zariaďovaní kuchyne. Napr:

– Chladničku nie je vhodné umiestňovať hneď vedľa zdroja tepla (variča, rúry, radiátora), pretože sa tým zvyšuje spotreba energie a rýchlejšie sa tvorí námraza.
– Aby sa človek pri práci v kuchyni príliš nenabehal, mali by tri základné body – drez, varič a chladnička – vytvárať trojuholník. Toto usporiadanie výrazne skráti trasu, ktorú je nutné pri varení absolvovať, v porovnaní s tým, keď sú tieto „pracovné ohniská“ zoradené v jednej línii.

minulin
21. máj 2015

@julius_tpd ano, ano, to je potravinarske farbivo... robievam aj taketo 🙂
TIe tipy ja privitam... snad niekedy nasporim na novu kuchynu 🙂

jajka68
21. máj 2015

My sme boli obmedzeny priestorom, tak sme velmi vymyslat nemohli. Je mala, ale spravime v nej vsetko co potrebujeme. Fotky su hned ako nam ju namontovali. Chladnicku mame inu, bo ked sme tam dali tuto na fotkach, tak sme nemohli otvorit ruru (kupovali sme spotrebice dopredu), tak sme ju museli predat a kupit vstavanu. Vsetky spotrebice (okrem mikrovlnky) mame Bosch.

monnell
21. máj 2015

@jajka68 nádherná kuchyňa

jajka68
21. máj 2015

@monnell dakujem

cenculinka
21. máj 2015

krasne mate tie kuchyne 🙂 moja kuchyna je malicka, nie je spojena s obyvackou, iba klasika dverami a nemame tam ani stol, lebo sa nevosiel 😀 je oranzova, pracovna doska svetlucko siva a zastena je zelena 😀 je taka vesela 😀 mame vstavanu mysku aj ruru a varnu dosku, no nemozem vam sem dast foto, lebo je tam taky neporiadok, ze sa nim nemozem prezentovat 😀 nechala som sa presvedcit na taketo otvaranie hornych skriniek (foto) a nelutujem, je to super podla mna 🙂 no a namiesto stola mame takuto skrinu, od podlahy az po strop, tu sme dorabali neskor ako linku...mam ju uz 6 rokov a este stale sa mi velmi paci, prave kvoli tej veselej farbe 😀 je velka, ucelna, no nie je to "vystavny" kus, mozno keby bol v kuchyni poriadok, tak by bola 😀

julius_tpd
autor
21. máj 2015

@cenculinka tie otvaracie skrinky smerom hore su super, podla mna je to praktickejsie ako klasicke doboku 🙂

pianistka
21. máj 2015

Pridavam sa aj ja s nasou rocnou kuchynkou ;) Na fotkach je tesne po dokonceni, samozrejme chybaju stolicky.
Cela je robena na mieru so stavanymi spotrebicmi.
Prevedenie- dvierka su z vanilky, korpus a pracovna doska z tmaveho calvadosu. Stol je z masivu, tiez clavados tmavy.
Podlaha - laminát Olivia (Diego).
🙂

jajka68
21. máj 2015

@cenculinka ani my nemame stol v kuchyni, tiez sa nam nevmestil. skrinku tieto su super, aj ja som tak chcela. lenze mame podkrovny byt a znizeny strop, tak by sa nam nedali otvorit ☹

cenculinka
21. máj 2015

@julius_tpd
@jajka68 ano je to fajn. musela som si na ne najskor zvyknut, no netrvalo to dlho 😀 avsak, aj oni maju svoje muchy, napr.velmi dlho trvalo doladenie toho piestu, aby sa neotvarali tazko ani aby nevystrelovali dohora, aby sa pekne "dobuchli" ked sa zatvaraju, no a my mame linku tiez na mieru prisposobenu, takze spodok aj vrch su vyssie ako je bezny standard (moj oco pri navsteve na to stale frfle, ze ako budem varit v 50l hrnci gulas ked je linka tak vysoko a bude sa mi zle miesat, tak ho vzdy odbijem, ze radsej prehresim jedno varenie gulasu ako cely zivot sa zohynat k pracovnej doske 😀), takze nizsi clovek napr.tie dvierka nezavrie, lebo na ne nedociahne, rovnako aj deti 😀 nevadiiiii, ked budu synovia vacsi a upracu rfiad z umyvacky, ja uz tie dvierka za nimi tolko pojdem zatvorit 😀

cenculinka
21. máj 2015

@jajka68 a kde mate stol? lebo my doteraz nikde, jeme v obyvacke na konferencnom stoliku, no kedze uz mame deti, tak aj pre "vychovny"efekt ten stol niekde dat musime 😉 dostali sme od svagrinej taku palmu, neznasam ju, no a to jej miesto v obyvke je jedine, kam ten stol mozme dat, tak sa jej mozem konecne oficialne zbavit a nik sa na mna za to nemoze hnevat 😀

natalym
21. máj 2015

@cenculinka S týmto kovaním nie je žiadny problém, je problém len vtedy keď to výrobcovia nevedia správne namontovať a následne nastaviť. Máme s tým bohaté skúsenosti, sem tam sa stane, že premontovávame a nastavujeme po druhých.

cenculinka
21. máj 2015

@natalym presne tak 😀kamos stolar nam vyrobil linku, precizna praca, maximalna spokojnost, no s kovanim skusenosti velmi nemal, tak sme dost dlho "ladili" no teraz je to uz v optimalnom nastaveni 😀 on sam si najskor odskusal na nasej spokojnosti to kovanie a az tak si ho dal aj sam domov do kuchyne 😀 ale ja som s tymto typom velmi spokojna 🙂

jajka68
21. máj 2015

@cenculinka nemame stol 😀 tiez jeme na konferencnom a mala ma jedalensku stolicku, ktora sa da rozlozit na stolik a stolicku, tak ona jedava tam pri stole. zatial nam stol nechyba, ale ideme buduci rok prerabat obyvacku, tak ho tam musime tiez niekde strcit.

natalym
21. máj 2015

Kuchyňa má tak aj vyzerať - do spodných skriniek výsuvy, horné skrinky s výklopom, tak aby boli prístupné a aby ste videli do celej skrinky.
Farebnosti je podľa chuti, biela je nesmrteľná, teraz sú nové kombinácie drevín s tak trochu rustikálnym vzhľadom, sivá, antracitová, krémové odtiene a pod. A úplne naj - bezúchytkové otváranie s elektrickou podporou.

zellva
21. máj 2015

Caute, mate niekto chladnicku v inej miestnosti? myslim tym, ze mate kuchynu - otvoreny priestor s obyvackou a vedla je "technicka miestnost " kde je kotol, pracka a veci co potrebujeu byt schovane a takisto by sa tam umiestnila chladnicka?? je to na 3 kroky z kuchyne ale predsa je to mimo. Co myslite? je to fajn? dakujem

natalym
21. máj 2015

@zellva Nie je to fajn. Predstav si, že po každú vec tam máš chodiť. V kuchyni sa máš nabehať čo najmenej. Tak ale robieva sa to - z priestorových dôvodov. 🙂

zellva
21. máj 2015

@natalym hmmm , mas pravdu , mne skor ide o to , ze kuchynu budeme mat velmi jednoduchu , vlastne horne skrinky skoro vobec - policky a podobne , jednak z dovodu , ze ja mam problem s hornymi skrinkami kedze som krpec a chceme kuchynu velmi vzdusnu, tak aby moc nezasahovala do celkeho interieru, nenapadnu a v podstate v takom tom "vidieckom" style aj ked nerada pouzivam toto prirovnanie a preto premyslam, ze ta velka chladnicka tam potom bude posobit velmi mohutne :( nepaci sa mi ale ked bude treba budem ju mesiet nejako "schovat"

natalym
21. máj 2015

@zellva Som za to, že horné skrinky nemusia byť, stačia spodné - výsuvy.
Tak ak je pekná chladnička, nie je dôvod ju schovávať a dnes už dostať všeliaké aj retro, napr.

zellva
21. máj 2015

@natalym 🙂 no vydumem to nejako, chladničku máme novú taký ten šedo nerezový look 🙂 nie je zlá len och, ešte mám trochu času popremyslam čo S ňou. Ďakujem ti.

natalym
21. máj 2015

@zellva Mne sa páči aj kombi akokeby vidieckeho - staro štýlu s moderným. Teraz sú dreviny - lamináty, má to svoj špeci názov - nechcem uvádzať a ísť do kombinácie s čiernou, antracitovou + nejakú špeci úchytku - starý kov a taká kuchyňa ako lusk.