Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako udržať čisté a zdravé cievy?

janka_naturamed
21. apr 2017

Milé maminky, každá z Vás vie, že vitamín D je veľmi potrebný pre naše kosti podobne ako vápnik. Nechceme však, aby ho bolo veľa v cievach. No vedeli ste, že práve vitamín K2 podporuje proces odvádzania vápnika z ciev do kostí a udržiava tak naše cievy zdravé?

Cievy fungujú ako obrovská transportná sieť, ktorá prechádza celý naším telom. Pokiaľ chceme túto sieť udržať čistú, nezanesenú a voľnú pre našu krv, je dôležité zaistiť správnu hladinu vápnika v krvi. Vápnik je veľmi dôležitý pre naše kosti, ale v cievach ho nesmieme mať príliš mnoho. A práve preto je dôležitý vitamín K2, ktorý podporuje proces odvádzania vápnika z ciev do kostí. Tento proces je veľmi dobre zdokumentovaný EFSA (Európskym úradom pre bezpečnosť potravín) a ďalšími zdravotníckymi organizáciami.

Vitamín K2 odvádza vápnik z ciev do kostí a prispieva tak k normálnej zrážanlivosti krvi a udržaniu zdravého krvného obehu.

alobalka
21. apr 2017

Akú dávku K2 doporučujete denne prijímať vo forme doplnkov, povedzme pre ženy vo veku 30-40r? Jeho prirodzené zdroje? Ďakujem

janka_naturamed
autor
21. apr 2017

@alobalka odporúčaná denná dávka vitamínu K je 75 až 90 miligramov. jeho prirodzenými zdrojmi sú zelená listová zelenina, pečeň, syry, vajíčko, strukoviny a iné.

igiana
22. apr 2017

@janka_naturamed prajem pekný den 🙂
Vedeli by ste mi prosim Vas poradiť, ako sa dajú udržiavať cievy zdravé a čiste od nánosov spôsobených konzumáciou stuzenych tukov prítomných v rôznych sladkostiach a pečive. Dakujem!

janka_naturamed
autor
22. apr 2017

@igiana to sa da rozumnym stravovanim, hlavne sa vyhnut mastnym a tazkym vyprazanym jedlam, zial ine nic nepomomoze.