Máte doma tyčový vysávač, prípadne máte s ním nejaké skúsenosti z minulosti?

samsung_tomas
5. máj 2017

Máte doma tyčový vysávač , prípadne máte s ním nejaké skúsenosti z minulosti? V čom je podľa vás ich výhoda?

lukas123321
5. máj 2017

ja mam tento https://www.hej.sk/vysavac-tycovy-eta-milio-244...
rychle nabitie za 20 minut ked sa nieco vysipe na zem rychlo povysavate ja som kupoval cez hej.sk ak chcete je moznost vyuzit zlavu na http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/
ked odite navsteva a cakate dalsiu tak rychlo povysavate a nemusite vytahovat vysavac.

maminecka2
5. máj 2017

Tycovy vysavac je moj najoblubenejsi spotrebic. Pouzivam ho kazdy den. Velmi mi vyhovuje ze ho nemusim vytahovat, skladat, riesit snuru, len chytim a beham. Len skoda ze su dost drahe a vykon baterie postupne slabne, po dvoch rokoch ten moj vydrzi mozno 2 minuty. A to mam litiovu bateriu. S novym stihnem pobehat cely byt.
Uz mi chyba ku stastiu len robot 🙂

katka1981
6. máj 2017

@samsung_tomas, nemam, ale ten klasicky, zn. neuvediem, ten mi lezie na nervy. Sice je tichucky, najtichsi na trhu ale je nemotorny, hadicu ma jak hasicsku a cely je velky a vysavat treba niekolkokrat denne, je to velka haraburda. Zisiel by sa novy.

katrin21
6. máj 2017

mame, ale od Electroluxu doplnkovo k velkemu klasickemu vysavacu.. vyhoda je, ze povysavam rychlo ,bez snury, kedykolvek, pri malych detoch je to po kazdom jedeni minimalne + klasicke vysavanie, takze denno denne niekolkokrat pomaha... skvela vec.
Ma aj svetielko vpredu, takze vidim aj tam, kde je menej svetla..
Uz si ho kupila aj svagrina a neuveritelne ho miluje 🙂 tiez ma male dieta. bez neho uz ani den 🙂

biolady
6. máj 2017

Máme lacnejší od zn. Electrolux. Výhoda je, že sa nemusí ťahať po zemi ako obyčajný. Ľahšia manipulácia jednoznačne. Do bytu by som si iný ani nekúpila. Načo. Šnúra je dostatočne dlhá na všetky miestnosti a sáčky vydržia dlho, jediný problém je že sa priamo naň sáčky kúpiť nedajú. Musíme brať z inej značky a ešte ich aj orezávať...
Dokonca má i rôzne nádstavce ktoré mi pri niektorých obyčajných vysávačoch chýbajú. Dostanem sa s ním kamkoľvek, má silný ťah, ale i slabý, dá sa regulovať.
Dá sa ľahko schovať ako napr. metla, je ľahší.
Spokojnosť.

samsung_tomas
autor
7. máj 2017

@katka1981 kludne mi napiste ak si neviete dat rady s vyberom, pripadne si neviete vybrat. Technologie a sposob filtracie sa posunuly velmi vpred a hlavne v bezvreckovych vysavacoch a sposobe filtracie, vykon, ...

samsung_tomas
autor
7. máj 2017

@maminecka2 Pri vybere robota sa neunahlite. Vela robotov predavanych na trhu su len metly o ktore sa treba prehnane starat (aj ked su pekne odprezentovane), prenasat ich z miestnosti do miestnosti nakolko sa nevedia vratit spat do zakladne (aj ked je to reklamovane inak cudujem sa, ze to nikomu nevadi 🙂, traba im specialne pripravovat priestor pred ich samotnym upratovanim, pripadne narobia viac skody obitim a pripadnym rozbijanim okolia nakolko musia neustale vrazat do predmetov. Samozrejme zalezi od kazdej domacnosti co sa v nej nachadza. Ak by vas cokolkvek zaujimalo, kludne mi napiste, rad vysvelim, pripadne pomozem s vyberom. Prajem pekny predlzeny vikend.

janka329
7. máj 2017

@samsung_tomas mozem poprosit o radu? Tiez zvazujem kupu tycoveho vysavaca.hladam sietovy s dobrym sacim vykonom.dakujem

janka329
7. máj 2017

@biolady ahoj.mozes mi aj ty poradit aku mas znacku a typ vysavaca? Dakujem

ingrid16
7. máj 2017

Ja som si chcela tiez kupit tycovy. Ale dozvedela som sa, že bateria sa po roku uz takmer neda nabit , tak si myslim, ze tie ceny su potom neuveriteľne prehnane. Kazdy rok dat cca 200€ za vysavac, tak to asi nie.

biolady
7. máj 2017

@janka329 electrolux ZS 230B

janka329
7. máj 2017

@biolady takze odporucas.ano? Kde kupujes nahradne vrecka?

biolady
8. máj 2017

@janka329 v okay, ale ako aom spominala, jedina jeho nevyhoda je, ze nan priamo sacky nekupim. Treba kupovat eta 2 a este ich trocha orezat aby sa tam vopchali. Ale do bytu je uplne fajn. 🙂

janka329
8. máj 2017

@biolady dakujem 🙂

samsung_tomas
autor
9. máj 2017

@janka329 rucny vysavac je doplnok, stale nenahradza ani este niaky cas nenahradi bezny standartny vreckovy ci bezvreckovy vysavac v sacom vykone. Avsak Samsung ako inovator prinasa alternativy a vyhody ktore mozu pomoct. Nove tycove vysavace maju vela vyhod. Nieje nutrne kupovat vrecka, uz viac rokov samsung pouziva vo svojich vysavacoch viac komorovy system filtracie, kde sa neznizuje saci vykon pri jej naplneni, kora sa lahko cisti a zaroven aj vysypa, bez toho, aby uzivatel musel pracne tuto nadobu cistit rucne ako pri konkurencnych modeloch. Mam to vsetko vyskusane.
To iste s cistenim plati aj pri rotacnej kefe, cistenie trva asi 5sekund bez pracneho strihania a oberania vlasov. Filter ktory je tu pozity je v prevedeni spongia s mikrofiltrom, ktory je umyvatelny a staci ho obcas umyt a vysusit. Tento filter vydrzi kludne aj 5rokov a cena je nizka (10e). Co sa tyka baterie tak samsung pouziva litiove baterie s 21,6V napatim a maju dlhu zivotnost. Samozrejme vzdy zalezi od pouzivania. Mate to ako pri mobilnom telefone. Co sa tyka sacieho vykonu tak 30W saci vykon na kefe je priblizne 2x viac ako maju momentalne tie najsilnejsie modely na bateriu v prevedeni 2v1 na trhu. Len na predstavu modely v cenovej ralaci 200e maju saci vykon okolo 10W na kefe. Tuto hodnotu vsak nenajdete. Rucne vysavace su vynikajucim pomocnikom a urcite si najdu coskoro svoje miesto vo vacsine domacnosti, pre ich jednoduchost aj vysoke vyuzitie.
Ak by ste si nevedeli dat rady s vyberom kludne mi napiste pokusim sa vam pomoct s vyberom.
Tomas

vrana80
11. máj 2017

My sme mali tycovy a bol velmi tazky, po dlhsom vysavani ma bolela ruka, to bolo uz davnejsie takze predpokladam ze dnes su uz lahsie😉

samsung_tomas
autor
11. máj 2017

@vrana80 Dobry den, momentalne je situacia v tycovych vysavacoch uplne odlisna. Model na obrazku si mozete prist vyskusat napriklad do predajni Nay, manipulacia je prijemna a vyvac tazky urcite nieje, ale je neporovnatelne silnejsi v sacom vykone ako bolo volakedy.