Patríte k alergikom? Ak áno, na čo ste alergické a ako s touto chorobou bojujete?

samsung_tomas
28. apr 2017

Patríte k alergikom? Ak áno, na čo ste alergické a ako s touto chorobou bojujete?

petulda333
28. apr 2017

Tak moj manzel je atopik,ja mam zase alergiu na zvierata,prach,pel,travu atd atd,syn zdedil atopicky ekzem a alergiu na mlieko a vajicka a zistujeme dalsie alergie. Ako s tym bojujem? Snazim sa varit iba z potravin ktore tolerujeme,prat s kvalitnym praskom a avivazou,vysavam a zmyvam kazdy den,takisto utieranie prachu 2x do tyzdna,dezinfikujem co sa da,samozrejme mame urcenu liecbu a dodrziavame ju. Chcela by som ist k moru lebo je to pre atopikov a alergikov velmi prispesne tak snad sa nam to podari. Niekedy je to narocne ale som vdacna,ze nas trapi len toto,lebo su aj horsie veci

tinka_21
28. apr 2017

@samsung_tomas Od detstva som bola liečená s alergiou na pele, prach či plesne v ovzduší. Hlavne sa snažím podporiť imunitu, lebo alergia je záležitosť imunity. Počas peľovej sezóny je dôležité vetrať vždy len večer alebo po daždi, keď koncentrácia peľov v ovzduší je najnižšia. V prípade prachu je to hlavne o dôkladnom vysávaní, umývaní podláh na mokro a odstrániť čo najviac "hltačov" prachu 😉 No a s plesňami v ovzduší, keď je teplo a vlhko (ako napríklad dnes), s tým veľa nespravím, ostáva už len pracovať ďalej na tej imunite ;) Po niekoľkých rokoch sa mi podarilo dostať do stavu, kedy sama seba nazývam "vyliečený" alergik, to znamená že vysokú koncentráciu alergénov, ktoré mi predtým spôsobovali problémy, zvládam momentálne aj bez antihistaminík a alergické prejavy sa zmiernili natoľko, že ich nepotrebujem 🙂 🙂 🙂 Ale alergia sa nedá úplne vyliečiť, vrátiť sa môže kedykoľvek.
Horšie je na tom moja dcérka, ktorý má atopický ekzém, a takisto podľa prejavov aj peľovú (zatiaľ nepotvrdenú) alergiu zrejme... a v podstate na veľa vecí reaguje práve kožou, či už sa to týka stravy, príp.liekov, niečoho v ovzduší (peľ, pleseň)... Kúpaliská v lete sú pre nás nedostupné, (a povedzte dieťaťu, že sa nemôže ísť kúpať ☹... a ak ideme, tak za cenu toho že ďalšie dva týždne dávame do poriadku pokožku.) Ak niečo pomohlo, tak to bola morská voda, a dcérka si začala odkladať do pokladničky peniažky že "aby sme niekedy v lete mohli ísť cez víkend "na more" "🙂 🙂 🙂

21
28. apr 2017

@tinka_21 ja mám všetky druhy alergie, v posledných. dobe sa mi však prejavuje hlavne kožou. Pridám ešte, že sprchovanie len čistou vodou a žiadny make-up a voňavky. S ekzémom v hlave neviem narobiť nič. A som ešte alergická aj na všetky oleje do kúpeľa, ktoré sú pre ekzematikov..😀 a plus celiakia a kopuuuu potravín 😂😂😂 a najnovšie som zistila premnoženie kvasiniek, ktoré tiež pôsobí na kožu...

jahodka8
29. apr 2017

Deti majú ekzém, takže áno. Len pri ekzéme je veľa faktorov.

cicamica1980
26. aug 2021
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

mne na zmiernenie pelovych alergii pomahaju "face duks" - robi sa v domacom prostredi
info tu
https://temazdravie.sk/rady-a-tipy/ako-si-pomoct-pri-pelovej-alergii-rychla-pomoc-na-doma/