VIANOČNÉ/SILVESTROVSKÉ DOMÁCE LIKÉRY, PUNČE, OVOCNÉ NÁPOJE PRE DETI! Robievate???

nela_cukor
11. dec 2016

Dzífčence 😘 moje, zvyknete pred Vianocami robiť nejaký mňam mňam domáci likérik? Alebo napríklad ovocné bowle pre decká, niečo, čo nie bežné počas roku? Oceníme každý super tip s receptíkom aj fotečkou! 🙏🍹🍼☕🍹

zuzkabeno
11. dec 2016

Raz sme robili doma vaječný likér, ale recept si napamätám - asi pálenka, žltka, cukor, prípadne trochu škorice pomixovať spolu a medzitým ochutnať a množstvo jednotlivých surovín podľa miestnej potreby dať. Cez Vianoce je dobrý teplý bylinkový čaj, varený aj s ovocným sirupom alebo s kúskami jablk pre deti.

kupcovci
11. dec 2016

My sme s manzelom robili griotku s čerstvých višní, zaliala sme to 50%palenkou a pridali cukor, nechali 3tyzdne odpočívať, najskôr sa mi to zdalo veľmi silné ale nakoniec sme to vypili len taky fukot, fotku žiaľ nemám 🙂

jajamalka
11. dec 2016

Ja nemám recept, ale milú skúsenosť, keď ešte moja mama robila taký ten klasický vaječný likér a keď bol hotový, vzala fľašu s úmyslom ho tam preliať, ale tá fľaša bola poloplná, nejaká hruška či slivka tam bola. No a do toho šupla ten domáci koňak! A potom sme len riedili a riedili a riedili. 😀

erikaemkina
11. dec 2016

My sme nerobievali nič také , ale ako malá cca 11ročná 13 r som sa tešila stále na prevarené vínko 😀 len trošku si " cucnut " to mi chutilo 😀😀 A aj dobre sa spalo 🙂))
@nela_cukor Krásne Sviatky prajeme

dadilienka
11. dec 2016

Akurat dnes som robila z ladovych gastanov - 250 ml slahackovej smotany, 3 tycinky ladove gastany, 4 kocky horkej cokolady, 250 ml salko sladene nevarene, 4- 5 deci rumu. Ladove gastany na kocky a horku coko prevarime so smotanou - stale miesame, aby sa pekne roztopili. Nechame vychladnut a primiesame salko a rum - pekne dohladka. Prelejeme do flias a pochutnavame si 🙂

dadilienka
11. dec 2016

Az teraz som si znova precitala ze to malo byt pre deti 🙂 🙂 🙂 Tento pre deti rozhodne nie je 🙂

vonava007
11. dec 2016

Naše Vianoce a hlavne Silvester su vzdy super. Robime si domaci vajcovy koňak ale nemam fotografiu. Našla som však fotky našich silvestrovskych bowle🙂 recept je velmi jednoduchy....den vopred nakrajame ovocie, napr.pomaranc, grep, citron, zalejeme vodou a sodou pridame ľad a mätu . Mozeme pomaranc aj vytlacit aby bola chut intenzivnejsia. To je taka nealko verzia, keďže som vzdy bud bola tehotna alebo kojila na silvestra. Tento rok to mozeme veru aj 'pritvrdit' vinkom🙂

vonava007
11. dec 2016

Este jedna fotka🙂 urcite odporucam

dupinka
11. dec 2016

ja robievam Bejlíz: 1Salko (nie náhrady), 1 šľahačka v prášku (len,samotný prášok), silná čierna káva vychladená a rum/whisky. Všetko spolu vymiešať a hotovo.

vonava007
11. dec 2016

@dupinka vyskúšam 👍