Vonná lampa alebo difuzér? Aký je rozdiel?

denisa_stadlerform
Moderátor
9. feb 2018

Stretli ste sa už s prístrojom - difuzér? Čo je to za zariadenie a aké má výhody?

https://www.youtube.com/watch?v=MxKlaU840fc
nelly761
9. feb 2018

No co som pocula tak ze vo vonnej lampe sa dost prehrievaju,tie oleje a ze rychlo mozu stratit ucinnost vone + musi sa urcite castejsie dolievat voda a + kupovanie sviecok. Este nieco? Tento difuzer vyzera SUPER ELEGANTNE ❤

denisa_stadlerform
autorModerátor
9. feb 2018

@nelly761 super Nelly, máš prehľad, je to presne tak, keď chceme používať éterické oleje, tak by sa nemali prehriať, aby nestratili svoje liečivé účinky. Preto vznikli difuzery, ktoré pracujú ultrasonicky = vytvárajú studenú paru, a tak sú veľmi bezpečné a vhodné na éterické oleje. Stačí dať do vody v difuzeri pár kvapiek éterického oleja a rozvoniame si krásne priestor a môžeme sa tiež nimi liečiť ❤

katharines
9. feb 2018

Ano difuzer poznam akurat neviem aky moze byt rozdiel medzi vyrobcami, ked princip je ten isty.

ankare
9. feb 2018

Ja by som tiež chcela nejakú vôňu do bytu, no odradza ma, že tie striekatka sú škodlive. Tie Brise a podobne

bamb27
9. feb 2018

@ankare difuzer+kvalitna prirodna silica, 100% a certifikovana skodliva nie je, naopak zdraviu prospesna

05ada
9. feb 2018
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

Ja som si poctivo precitala v com je rozdiel aj vsetky prispevky. Difuzer sa mi zda ako dobry napad hlavne v chripkovom obdobi. Zatial pouzivam "domaci difuzer" - mokra plienka na radiatore a na nej par kvapiek eucalyptusu.😉

lavender273
9. feb 2018

Difuser + kvalitny esencialny olej - vyborne na rozne virozy,alergie, kasel, miesto osviezovacov vzduchu upla pecka.

lavender273
9. feb 2018

@bambrlec

S difuzovanim a domacimi zvieratkami treba davat pozor. Hlavne pri mackach nikdy nedifuzovat.

tinulka174
9. feb 2018

@bambrlec ak môžem vstupiť do debaty, tak tieto difuzery máte aj na Ali a sú o polovicu lacnejšie...
Všetko je dovážané z Číny...
@bambrlec

denisa_stadlerform
autorModerátor
9. feb 2018

@katharines rozdiely potom už hľadaj iba vo výkone, veľkosti nádržky na vodu, funkciách (osvetlenie, intervalový režim), a dizajn

denisa_stadlerform
autorModerátor
9. feb 2018

@ankare áno, preto ideál riešenie máš difúzer a čisté éterické oleje : www.stadlerform.sk

denisa_stadlerform
autorModerátor
9. feb 2018

@05ada difuzer je super v tom, že ti môže ísť 12 až 24 hodín denne, takže nemusíš sa trápiť s plienkou 😝 www.stadlerform.sk

katharines
9. feb 2018

@denisa_stadlerform dottera etericke oleje sa mi pozdavaju

katharines
9. feb 2018

@denisa_stadlerform akurat, ze ked je male babo v izbe, tak difuzer s aromatickym olejom nemoze ist, aby ho to nepodrazdilo

denisa_stadlerform
autorModerátor
9. feb 2018

@katharines ja mám dve malé deti, malý ma 3 roky a malá 2 mesiace a frčíme s doterra olejmi neustále, difuzujeme, natieram ich s nimi a všetko je ok, neskutočne nám oleje pomáhajú vo všetkých smeroch, použila som ich aj pri pôrode malej, a aj teraz, keď majú decká akýkoľvek problém a nikdy nám nespôsobili žiadne zlé reakcie, práve naopak, už si bez nich neviem ani predstaviť život, ja ich užívam aj vnútorne a liečim sa nimi, takže za seba a moje skúsenosti - môžem iba maximálne doporučiť 👍

ankare
9. feb 2018

A kde v okolí Detvy by som si mohla ovonat vone?

marika58
10. feb 2018

ahojte ja mam zas problem s tim ze mi mame doma velmi vlhko a samozrejme aj vetrame vsetko. Takze neviwm ci by nam toto este len nezhorsilo okna 😏 stále musím utierat a cistit co myslte? Ja si myslím ze to nepotrebujeme ked mame tak vlho doma aj ked som pocula ze to je dobre dakujem za kazdu radu

flavia1
10. feb 2018

Difuzer je nasou sucastou zivota uz dlho... hlavne pocas chorob. Nas recept je tam dat kvalitne koloidne striebro a Citrovital... detom k posteli. Perfektna vec. A tiez, ked su v byte plesne... striebro ich zabija, tie su najcastejsou pricinou chorob.

danielitta6
10. feb 2018

Baby,esencialne oleje nie su rozpustne vo vode.ked pouzijete vodny difuzer,hned sa rozprchnu a potom vlastne uz fici len voda.Preto maju mensi terapeuticky ucinok.Okrem toho pri nespravnom cisteni difuzera sa mnozia plesne a bakterie v nom,ktore potom pri zapnuti viria do vzduchu.Na udrzbu treba dat preto dobry pozor. Ak mate v dome skor vlhko,nebude vhodny.Naopak,vo vykurovacom obdobi je super.Ale ako pisem,s mensimi ucinkami na zdravie.Najlepsi je difuzer bez vody.Je drahsi,okolo 60,ale take ceny maju cca aj doterracke vodne alebo inej drahsej znacky vodne difuzery.No a ta vonna lampa na principe zahrievania je zdraviu nebezpecna

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@ankare Fuu, tažká otázka, nepoznám moc nikoho z tvojho okolia, my sme zo Žiliny

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@marika58 difuzer nie je zvlhčovač, je to malinké zariadenie, ktoré slúži na rozptýlenie esenciálnych olejov v dome, takže v tomto prípade sa vôbec nemusíš báť a môžeš to v pohode používať aj keď máte vlhko

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@flavia1 wow, ďakujeme za super tip 👍

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@danielitta6 ahoj, neviem, aké máš skúsenosti s difuzérmi a olejmi ale ultrasonický difuzér s vodou a nakvapkaným olejom funguje na 100%, doporučujú ho aj výrobcovia olejov, keď mi beží difuzér aj 24 hodín, stále vypúšťa dosť vône do ovzdušia, takže nemyslím si, že to tak rýchlo vyprchne alebo neúčinkuje. Éterické oleje síce nie sú rozpustné vo vode ale to pri tejto technológií ani nie je potrebné, aby to fungovalo, oleje bežne pridávam aj do vane pri kupaní, do rozprašovača s vodou na osvieženie vzduchu na wc alebo do kýbla s vodou na umývanie podláh a funguje to parádne. Existujú aj difuzery, kde sa dá dať čistý olej ale potom si treba aj uvedomiť, že spotreba oleja je omnoho vyššia a to pri kvalitnom drahom oleji tiež stojí za zváženie., či miniem fľaštičku oleja za 2 týždne alebo za 2 mesiace pri rovnakom účinku. Čo sa týka čistenia difúzera, neviem o tom, že by tam mali vznikať plesne, keď použivaš kvalitné éterické oleje, oni sami sú protiplesňové a voda sa tam behom dňa celá minie, takže nemá čo plesnieť. Občas vyčistím malú nádobku difúzera len od vodného kameňa octom alebo kyselinou citrónovou a môže fachčať ďalej.

danielitta6
10. feb 2018

@denisa_stadlerform Ano, ja som nepovedala ze su tieto vodne difuzery zle, sama mam v detskej jeden, len tie ucinky su naozaj mensie ako keby bol pouzivany bez vody. Silice spolu s vodou padaju na zem, neostavaju vo vzduchu. Preto su najlepsie difuzery, ktore vypudia silice tlakom a bez vody do vzduchu a telo ich dychanim prijme. To len k difuzii v miestnosti. Do kupela je ho super dat a tiez ako vravite na dezinfekciu domacnosti. Tiez ho cistim kazdy druhy den octom. Ale pri malych detoch ho nemozem mat zapnuty non stop... Ja vam naozaj nechcem protirecit, len pridavam nazor a skusenost s inym typom difuzera. A vlastne aj so silicami, lebo nie vsetky kvalitne su drahe, Taky Hanus je kvality natural - co je ta najvyssia terapeuticka kvalita..s dotterou beru od rovnakeho distributora.. Tym nechcem povedat, ze na doterru som kvoli tomu zanevrela - napriklad este ziadny iny olej nepomohol babam pri zahlieneni ako doteracky on breath.

cuttina
10. feb 2018

Prosim vas, je pravda, ze eukalyptusovy opej sa nesmie pouzivat pri babatkach do troch rokov a tehotnych? A ktory olej je najlepsi do difuzera pri chripke?

cilkau
10. feb 2018

používam vonné lampy ale oleje sa rýchlo prehrievajú a difuzér som len o nich počula😉😍

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@cuttina podla mojich skúseností a znalostí neviem o tom, že by sa eukalyptus nemohol používať pri babatkach a tehotných - samozrejme ja hovorím o 100% čistých olejoch doterra, za iné sa zaručiť neviem. Ja bežne používam do zvlhčovača a difuzera eucaliptus alebo zmes na dýchanie breathe, kde je tiež eukaliptus hlavne pre moje malé deti, keď majú sople a kašle, takže mám to overené v praxi, že im to neškodí, bežne to dávam a doporučujem mamičkám. V rámci doterry, čomu by sa mali deti vyhnúť je tymián thymol, ten je ešte veľmi silný pre ne a tehotné dávať pozor na mätu (znižuje tvorbu mlieka) a šalviu muškátovú, ktorá vyvoláva a podporuje kontrakcie. Pri chrípke doporučujem prave eukaliptus, citron, limetku, pomaranč - su silno antibakterialne a z doterry tiež zmes na dychanie Breath alebo ochranna zmes proti plesniam, bakteriam a vírusom OnGuard: http://www.stadlerform.sk/kategoria-produktu/es...

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@cilkau áno, vonná lampa väčšinou olej prehreje a síce ho rozvonia po miestnosti, liečivé účinky oleja sa prehriatim znižujú, čo je škoda, hlavne pri drahých kvalitných olejoch, ktoré tieto účinky majú a vedia pomocť

denisa_stadlerform
autorModerátor
10. feb 2018

@danielitta6 jasne, samozrejme, beriem tvoj názor, viac ľudí, viac chutí 🙂👍 ja len hovorím svoju skúsenosť a to, že difuzery s vodou doporučujú aj výrobcovia olejov a podľa mňa majú uplne rovnaký účinok, pretože pri esenciálnych olejoch platí pravidlo: sila nie je v množstve ale v pravidelnosti = pri užívaní olejov nieje až tak dôležité množstvo ako to, že ich treba užívať pravidelne a často, keď máme problém. A to platí či už pri užívaní v difuzeri, alebo aj na pokožku alebo pri doterre aj vnútorne 🙂 naše difuzery majú dokonca super funkciu - intervalový režim, ktorá difuzor zapína a vypína počas dňa a oleje doslovne ,,dávkuje,, do vzduchu počas dňa postupne, čo sa práve pri esenciálnych olejoch vrelo doporučuje