Vonná lampa alebo difuzér? Aký je rozdiel?

denisa_stadlerform
Moderátor
9. feb 2018

Stretli ste sa už s prístrojom - difuzér? Čo je to za zariadenie a aké má výhody?

https://www.youtube.com/watch?v=MxKlaU840fc
flavia1
11. okt 2018

@kipau23 Ahoj, striebro neriedim...

lavender273
12. okt 2018

@mariabs

Macky nemaju enzymi ktore pomahaju 'stravit' chemicke zlozky v EO. Uklada sa im to v peceni. A ked sa im usadi na peceni to co nevie stravit tak moze napr vracat, hnacky, samozrejme ak je toho vela moze umriet.

Ked sa difuzuje tak v kratsich intervaloch (20 min je aj tak odporucane aj pre cloveka ) a tak isto aby miestnost bola vetrana.

Na osetrenie maciek sa to neodporuca (alebo ak ano clovek musi vediet na 100% co robi). Mne bolo poradene ze kam macka chodi cikat (mimo svojho wc) mam pokvapkat tea tree olej. Tyzden mala hnacky. Dalsi pripad bolo ked davali na macku tea tree olej (aj ked riedeny) kvoli blcham a macka skolabovala lebo sa z toho priotravila.

Nevhodne oleje pre macky:

wintergreen, oil of sweet birch, citrusoil (d-limonene), pine oils, Ylang Ylangoil, peppermint oil, cinnamon oil, pennyroyal oil, clove oil, eucalyptus oil, and tea tree oil.

kipau23
12. okt 2018

@flavia1 dík

martinka150
3. dec 2018

@danielitta6 aky mas difuzer?

martinka150
5. dec 2018

@denisa_stadlerform ty asi robis s dottera olejmi, ze?

inngrid
17. máj 2019

@denisa_stadlerform ahoj môžem mať pár otázok ? ako je to s vonou z esencialnych olejov - napríklad dam par kvapiek určitého oleja xxxx necham to v difuzery a potom čo prevonia mi to byt na hodinu dve ti štyri a potom ked chcem zmenit vonu hlavne zo zdravontých účinkoch lebo chcem riešit chorobu deti plus napríklad na moju chorobu ako dlhá doba je vhodné zmeniť vonu kazdy druhy den alebo mozem vonu vymenit po 4-5 hodinach aké más skusenosti 🙂

denab
25. máj 2019

@denisa_stadlerform mozem sa opytat,konkretne s akym difuzerom mate skusenost? Ja mam osobne ten najmensi z tych co mate v hornom obrazku a mam presne problem,ktory popisuje @danielitta6...vonu citim prvych 10-15 minut,potom sa odparuje akoby uz len voda...aj ked sa nahnem priamo nad difuzer,vonu necitim...

sorcerer
15. sep 2019

mam rovnaky problem, model Julia a vonu citit len nejaky cas zo zaciatku, potom sa robi len para bez vone. pouzivam oleje Salus, pisu ze 100% prirodne, neviem ci v nich moze byt problem, alebo v pristroji

inngrid
15. sep 2019

@sorcerer problem je ze ste kupili difuzer kde sa pouziva voda tak to funguje pri všetkých lebo voda a opej maju rozdielne skupenstva a nezmiesaju sa tym sa nerozzprtuluje voma rovnomerne ☹

denab
16. sep 2019

@inngrid a aky difuzer teda kupit? Viete mi poradit?

inngrid
16. sep 2019

@denab najlepšie taky ktorý ide bez vody ....len na slovensku ich je malo a ked tak su velmi drahe :( ...sama zhanam uz dlhšiu dobu niečo vhodné lebo sesternica ma taky a teda je to neporovnatelne lepšie

katharines
21. sep 2019

@sorcerer odporucam oleje doterra. A niektore druhy esencialnych olejov su prchavejsie ako ine.

sorcerer
21. sep 2019

@katharines vdaka, viem o nich. akurat mam objednane oleje Primavera na skusku, uvidim ake budu.
trochu som sa zabaval s nepouzivanymi vecami a vymyslel som vcelku funkcu vec. airwick wax melt ohrievac vosku taky s miskou, do nej polozit klasicky stamprlik aby bola mala plocha odparovania, do neho nakvapkat cisty olej a potom uz len vonat. odhadom to hreje na 70-80 stupnov, el. vykon 11W. 20 kvapiek maty vydrzi 4 hodiny, 20 kvapiek citrona skoro dvojnasobok, niektore oleje ale nejako specialne necitit, napr. eukayptus ci ceder, ta teplota im asi nerobi dobre, neviem

katharines
21. sep 2019

@sorcerer zahrievanie olejov nie je dobry napad, lebo sa vyrazne znehodnocuju a oxiduju. Difuzer je naozaj skvela volba, no treba vyberat kvalitne oleje 😉

inngrid
22. sep 2019

@katharines a ty mas ktpry difuzer ?

katharines
22. sep 2019

@inngrid ja som si kupila DM - ky 😉

sorcerer
23. sep 2019

@katharines v materiáloch čo som čítal sa spomínala teplota znehodnocovania oleja od 150°, ono to ale asi bude rôzne aj podľa výrobcu a druhu samotného oleja. napr. céder čo som vyššie spomínal, sa pri teplote, ktorú produkuje to zariadenie neodparuje vôbec, ako som včera zistil

katharines
23. sep 2019

@sorcerer lenze esencialne oleje nie su bezne kuchynske oleje. Su to prchave latky 😉. Aky je zdroj tej teploty?

sorcerer
23. sep 2019

@katharines toto 🙂

katharines
23. sep 2019

@sorcerer produkty od airwick tazko povazovat za prirodne esencialne oleje

sorcerer
23. sep 2019

@katharines treba si poriadne precitat co som pisal vyssie

katharines
23. sep 2019

@sorcerer jasne citam, ale pisal si, ze esencialne oleje zvladnu 150 stupnov a pytala som sa na zdroj tejto info, pretoze nemam taku vedomost a praveze u prirodnych esencialnych olejoch sa zahrievanie vobec neodporuca

sorcerer
23. sep 2019

@katharines vyssie vidim tvoju otazku na zdroj teploty 🙂 tuto to pisu napr. https://www.bodhispa.sk/blogs/ako-pouzivat-esen...

mirkie
26. okt 2019

Dobry vecer. Skusim sa tu opytat, ci mi niektora nebudete vediet pomoct. Mam difuzer Tulipan, ani nie rok. Vcera z nicoho nic prestal vytvarat paru. Svietit svieti, aj huci rovnako ako predtym. Len nie je para :( co je zle?
@denisa_stadlerform

spirit7511
1. dec 2019

Ahojte rozmislam manzelke k vianociam kupit aroma difuzer a mam vybrany Stadler Form Julia. Je to dobry vyber alebo sa da kupit lepsi v podobnej cene? Ake esencialne oleje by ste mi odporucily kupit k nemu na zaciatok nejake co pekne vonaju. Dakujem pekne za odpoved

inngrid
2. dec 2019

@spirit7511 Ja mám Juliu doma čierny a teda ja som maximalne spokojná 🙂 teraz mali dokonca na limetkový akciu som ho objednala pre deto do detskej to je taka zavislost tieto oleje - ked sa Vam to zapači budete chcieť aj do dalších izieb 🙂 .....manzelka sa určite poteší je to ozaj super darček ja som sa k tomu dostala tak že som začala riešiť skôr tu zdravotnú stranku olejov pre deti aby sme mohli aj esencie vyuzívať na domace liečenie a pri tom teda aj tu estetiku - takze volba difuzera za mna určite fajn -- ja inak predavam doterru a pritom difuzer mam stadler form 🙂 čo sa olejov tyka ja som vyskušala vela olejov a vzdy som skončila pri doterre - ale aj plant tu baby chválili - často objedanvajú aj z 1 francuzkej stranky - ono treba skusiš - osobne by som určite išla do kvalitenjších olejov a aku vôbu zalezí čo ma manzelka rada či ma rada sladšie vône alebo skôr také fresh - ja mam rada air od dottery - alebo potom eucalyptus - z tych sladších wild orange - levadnula - ak by si chcel doterru viem ti lacnejšie predat ak nie popozeraj na nete samozreje je toho vela kupit sa da podla uvazenia zhodnoteia ale určite manzelku potešiš 🙂

spirit7511
2. dec 2019

Super dakujem pekne za odpoved tak uz je objednany v akcii tiez. titanovy😀 po com viete predat tie doterra oleje? Mate nejaky cennik?

mirkie
2. dec 2019

@spirit7511 kde si objednaval? Dik za tip

spirit7511
2. dec 2019

Alza.sk cena 69 € plus som pouzil zlavovy kod na 15 € tak vysledna cena 55

meca
12. dec 2019

@denisa_stadlerform aky odporucate difuzer?