PRÍRODNÁ PIVNÁ LEKÁREŇ

petra_bazant
Moderátor
16. jún 2018

Vedeli ste, že pivo je nielen obľúbený nápoj takmer po celom svete, ale obsahuje aj veľa zdraviu prospešných látok? Naše predchodkyne už v minulosti objavili jeho blahodarné kozmetické a liečivé účinky a používali ho napríklad ako tužidlo na vlasy. Preto som sa dnes rozhodla prezradiť vám overené recepty na domácu pivnú kozmetiku, ktorú si môžete doma hravo pripraviť aj vy.

Krásne lesklé vlasy
Pivo obsahuje vitamín B a silikón, ktoré podporujú prirodzený lesk a rast vlasov. Vlasy si len jednoducho prepláchnite pivom, vmasírujte ho do pokožky a na záver umyte šampónom. Alebo môžete pridať malé množstvo prevareného a vychladnutého piva do svojho klasického šampónu. Pivo vynikajúco pôsobí aj ako prírodný kondicionér, takže ho môžete použiť namiesto balzamu na vlasy. Navyše, pomáha aj pri problémoch s lupinami. Ak vás odrádza prípadný zápach z piva, vlasy si po pivnej kúre prepláchnite odvarom z harmančeka, ktorý pach pohltí.

Na žiarivú pleť
V pive sa nachádza aj veľa antioxidantov, vďaka ktorým môže byť pleť čistejšia a žiarivejšia. Jeho výhodou je aj to, že pomáha zjemňovať jemné mimické vrásky. Okrem toho chmeľ podporuje pružnosť pleťových buniek a kvasnice zase vyrovnávajú pH pokožky. Vyskúšajte zmiešať pár lyžičiek vyprchaného piva s vaječným bielkom, trochou olivového oleja, mandľového extraktu a bieleho jogurtu. Potom len naneste na čistú tvár, nechajte 10 minút pôsobiť, opláchnite a sledujte účinky tejto skvelej prírodnej čistiacej masky. Ak máte problémy s akné, tvár si môžete pár dní utierať vatovým tampónom namočeným v pive a čakať liečivé účinky.

Stop unaveným nohám
Trápia vás opuchnuté a ťažké nohy? Vyskúšajte im pripraviť pivný kúpeľ! Vylejte do lavóra pivo a na chvíľu doň vložte nohy. Pivo zrelaxuje pokožku a nervy na nohách. Bolesť a opuch sa postupne uvoľnia a dokonca zmäkne aj stvrdnutá pokožka na pätách. Ak sa nebojíte chladu, pridajte do kúpeľa aj ľad, no v tomto prípade dávajte pozor na prechladnutie.

Prečistite si obličky
Ak máte nábeh na obličkové kamene, vyskúšajte namiesto urologického čaju vypiť raz za čas jedno pivo. Vďaka obsahu horčíka je výbornou prevenciou tohto ochorenia. Jedna fľaša piva znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40 % a zároveň dostatočne zavodňuje obličky.

Lieči nachladnutie
Ak vás trápi nachladnutie, ohrejte si pivo a pridajte doň 4 lyžice medu. Šťavy jačmeňa obsiahnuté v pive pomáhajú pri stimulácii krvného obehu, zlepšujú dýchanie a posilňujú krvný obed.

Na dobrý spánok
Neviete večer zaspať? Dajte si jedno pivko, ale iba jedno! Pivo obsahuje chmeľ, ktorý pôsobí v organizme ako prírodné sedatívum. Príjemne vás upokojí a vy nerušene zaspíte ako bábätko. Netreba to však preháňať, lebo väčšie množstvo môže vyvolať opačný efekt.

cupakabricka
16. jún 2018

ahoj... dakujem za skvele tipy.... vyskusam urcite na tie nohy aaa plet.... a mozno skusim aj na vlasy... este som to tak neskusila si vlasy oplachovat pivom.... len ma nesmie vidiet mm lebo povie ze skoda piva 😀😝😝😀😀😝

anka2103
16. jún 2018

Akonahle si dam vecer pivo, taha ma na spanok, cize overene 😉

petra_bazant
autorModerátor
16. jún 2018

@cupakabricka ja som na vlasy skúšala už dááávno, odporúčam určite umyť šampónom, nevonia to síce najlepšie, ale pomôže 😂 chlapom neukazovať, samozrejme, to by bolo reči

nelly761
16. jún 2018

Paradny inspirujuci clanok tesim sa na vyskusanie v praxi 👏👌😇

majocka24
17. jún 2018

S tym spánkom je to pravda

karolin2
17. jún 2018

Na prečistenie obličiek s tým úplne súhlasím. ďakujeme za inšpirácie.

klauduska33
17. jún 2018

Musím skúsiť, možno sa mi bude naozaj lepšie zaspávať 😴

ludka140281
17. jún 2018

super 🙂 na spánok mi funguje,,,ešte skusim na vlasy...dakujem 🙂

sabusik321
17. jún 2018

O pivnej kozmetike som už počula ale ešte neskusala 🙂 čas ro zmeniť