Najlepšia pleťová maska

matus_bazant
Moderátor
13. aug 2019

Sem-tam človek dostane náladu len tak sa rozmaznávať. Alebo si chce skrátka vyložiť nohy, vypnúť a aspoň na pír minút zabudnúť na svet naokolo. Presne v takých chvíľach nepohrdne kvalitnou pleťovou maskou žiadna žena. A plusové body sú vždy za to, ak zároveň ide aj o čisto prírodný produkt. Ak však práve žiadna nie je poruke, treba si ju vyrobiť.

Aj vy, milé dámy, občas zablúdite do chladničky, len aby ste boli krajšie? Tak sem s vašimi tipmi na najlepšiu pleťovú masku z ingrediencií, ktoré možno nájsť v chladničke (resp. v špajze)!

Najzaujímavejší recept odmeníme 6-packom Radleru 0.0% podľa vlastného výberu a balíčkom ručne vyrábaných prírodných pleťových masiek slovenskej značky Navia.
#zlatybazantradler #fuelingslovakia

anka2103
13. aug 2019

Nerobím si masky, no Naviu používam a je topka a veru klobúk dole, za spoluprácu s nimi a navyše sú z môjho mesta 😊

natuska87
13. aug 2019

Obyčajná šalát.uhorka mixovaná s tvarohom...Vyživuje a rozjasní pleť...🙂

chrumka333
13. aug 2019

rozmixovaný zemiak s medom- sťahuje póry, zjednotí pleť a vďaka obsiahnutému vit. C prispieva k omladeniu pleti 🙂

cupakabricka
13. aug 2019

Dobrý deň. Ja si masku urobím z rozmixovanej uhorky a pridám trošku medu a biely jogurt ;)
A pár krát som skúsila len dužinu z citrónu a tak premasirovat pleť, dobrá je aj ako peeling na ruky a nechty. ;)
Ďakujem za možnosť zúčastniť sa ;)

h_petra
13. aug 2019

Ja si robim zo zeleného ílu

saba2012
13. aug 2019

Jednoduchá maska je z uhorky, ktorú postrúhate a na hydratáciu môžete pridať jogurt, mlieko, kyslú smotanu na hydratáciu.
Osviežujùco-hydratačna maska 🍻

kupcovci
13. aug 2019

Pre mna je top peeling kávový 👍zmiešame 4polievkove lyžice kávy s 2 polievkovymi lyžicami hnedého cukru pridáme 1 lyžicu olivového oleja a 1 lyžicu medu🍀

mala_katie
13. aug 2019

Jeden banán zmiešať s lyžicou medu. Pridáme dve lyžice citrónovej šťavy, necháme pôsobiť 10 minút..

silvia1802
13. aug 2019

@matus_bazant naviu nepoznám ale určite skúsim,ale moja top domáca maska je na stiahnutie porov obyčajný bielok s vajíčka,nedám dopostit

livinka1111
13. aug 2019

Ja si robím nastrúhanú uhorku s kyslou smotanou. Topka pre mňa zo všetkých pleťových masiek. Ale ten pohľad detí a muža, keď si ju nanesiem na tvár stojí za to 😂😂😂

matus_bazant
autorModerátor
13. aug 2019

@anka2103 Chceli sme tento rok vylepšiť ceny o niečo zaujímavé 🙂 V minulosti to boli napr. bycikle Kenzel, ktoré sa rovnako ako Zlatý Bažant vyrábajú v Hurbanove. A keďže tento rok je témou krása z prírody, tak sme hľadali a našli práve Naviu. Radi podporíme aj iné slovenské značky 🙂

matus_bazant
autorModerátor
13. aug 2019

@saba2012 To znie vážne freš 🙂

matus_bazant
autorModerátor
13. aug 2019

@mala_katie To znie aj ako fajn príloha k ovsenej kaši 🙂

s1m.one
13. aug 2019

hhhh hneď som si spomenula na maminho brata, keď si ešte za pubertálnych čias pivom robil frizúru vlasov 🙂)) cca 30 rokov dozadu 🙂)) ja doma nič špeci zo špajze nepoužívam, ale dcérka zbožňuje, keď si nakrájame uhorku zo záhradky, dáme na tvár a spravíme si domáci wellness🙂)))

evora29
13. aug 2019

Maska z kvasníc je výborná 👍☺

miriskaz
13. aug 2019

Aj také pivko,nielen ulahodí z vnútra,ale aj z vonka.😁
Dokáže zbaviť pleť baktérií,ale aj hydratovať a zvlacnit.😊.
A keď pridáme napríklad medik a citrón, tváričku budeme mať rozjasnenu a hebku.

petrarac
13. aug 2019

pol lyzicky prasku do peciva (protizapalove ucinky) zmiesam s lyzicou medu (tiez protizapalove ucinky) a potom pridam pol lyzice mletej kavy aby to aj peelingovalo. natriem si to na tvar (cca 15 minut) a idem strasit deti. 🙂

matus_bazant
autorModerátor
13. aug 2019

@petrarac 👻

klamarka5
13. aug 2019

Na pletovy ci telovy peeling je uzasna kavova usadenina, fakt odporucam!

Na plet je taktiez vyborna maska z kavovej usadeniny a z medu alebo z medu a vajecneho bielka.. kuchyna ponuka tolko moznosti na skraslenie 🧖‍♀️👩

deli06
13. aug 2019

Ja sa chystam vyskusat masku(peeling) z kavovej usadeniny, zatial som nou len hnojila rastliny ☺️🙂

jankach11
13. aug 2019

Ja milujem masky a aj peelingy z kávy.
1-2 lyžice mletej kavy
1 lyžička trstinového cukru
2 lyžičky trošku stopeneho kokosového oleja
Všetko dôkladne zmiešať a ak použijeme ako masku,nechať pôsobiť cca 15 minút.
Tiež je výborná maska : 2 lyžičky kávy,2 lyžičky kakaa a 2 lyžičky bieleho jogurtu.
Káva pôsobí ako antioxidant, rozjasňuje a prekrvuje pokožku, obsahuje kofeín, horčík, draslík....

mala_katie
13. aug 2019

@matus_bazant áno, to je využitie pre tých, ktorým ani pleťová maska nepomôže 😉

matus_bazant
autorModerátor
13. aug 2019

@deli06 Inak o tej káve som tiež už počul... Sranda, že v obchode si za to pýtajú strašné peniaze a pritom sa to tak ľahko dá vyrobiť doma 🙂

dufajka2017
13. aug 2019

Dobrý deň 🙂 mám viacero rôznych dobrých pre mňa aj účinných masiek na tvár ale asi taká iná čo nerobí každý robievam Rozmrvene čerstvé droždie, pridam lyžicu medu, olivový olej. Všetko vymiešam do konzistencie pasty a nansiem na tvár nechám pôsobiť približne 10 minút opakujem raz do týždňa 🙂 recept som našla už veľmi dávno na instagrame je vhodná pre problematickú a mastnú pleť 🙂 potom si ešte robím peeling so zrnkovej kávy ktorú zalejem vodou nechám lúhovať vodu zalejem do zrniek pridám olivový olej (alebo olej s ruží) a stým si masírujem tvár ale doporučujem to robiť pri sprchovaní pretože je stoho trošku bordel :D

veronika3006
13. aug 2019

MED + ŠKORICA, je to mňamka aj pre našu pleť 😋Škorica má antibakteriálne účinky, spolu s medom bojuje proti nečistotám, zjemňuje a vyživuje pleť.
A úžasne vonia, oddychovať s touto maskou je zážitok pre všetky zmysli 🧘‍♀️.
P. S. : Účinok masky sa zvyšuje, ak si po jej aplikácii budete do úst pomaly, po lyzičkách, vkladať krupicovú kašu s maslom, medom a škoricou. Odporúčam 🙈🙉🙊

eny1
13. aug 2019

Pridám aj ja niečo, 1. nastrúhať polovicu jablka, pridať jednu roztlačenú jahodu a lyžicu jogurtu 2. Pilingová pasta -pol čajovej lyžičky prášku do pečiva a lyžicu medu ,pol lyžice mletej kávy ,všetko zmiešať 3.Avokádová maska
1 zrelé avokádo, avokádo popučime na kašičku a naneste na tvár. Po 10 minútach umyjeme. Avokádo pleť upokojuje a regeneruje.

ilaryja
13. aug 2019

Medzi moje najooblube ejsie patrí kávová maska mletá kava+plnotučné mlieko.. Pleť budete mat po nej žiarivú a jemnú ako detskú prdelku😉 a ďalšia je na vrásky klasický bielok vyslahat a nechať pôsobiť krásne vypne pleť co aj cítiť.. Toto sú pre mňa topky....😉

1kriosa1
13. aug 2019

Ja mám takú netradičnú, ktorú som žial už dlho nepoužila, lebo nemám ingrediencie...prvý krát som ju vyskúšala na Bali na kozmetike... Mletá luwak coffe / cibetková káva (už vyluhovaná, ten sos) + úplne rozvarená ryža. Kozmetička to zmiešala, bolo to veľmi husté a káva tomu robila akoby peeling. Neskutočnú plet som vtedy mala,aj napriek tomu že bola vystavená piesku, slanej vode, slnku...z dovolenky som si vtedy aj priviezla luwak coffe, aj som to doma skúšala 😊 len už nemám tú kávu, asi budem musieť ísť kvoli káve na Bali 😃 ..a áno, viem ako sa "vyrába" luwak coffe 😅😅😅😅

monicka9
13. aug 2019

Pivná “bažanťácka” pleťová maska🤗😋🍺
🍻vyživuje
🍻hydratuje
🍻spevňuje
🍻ukľudňuje
🍻čistí
Pleť bude po 30 minútach oddychnutá, žiarivá, ukludnená, vyživená a nádherne prevoňaná vďaka čerstvej mäte🤗
Blahodárne účinky domáceho púpavového medu pleť zbavia nečistôt a zjemnia ju🤗
Vďaka pridanému pivu bude pleť svieža, hebkejšia a elastickejšia🤗
Vďaka pridanému čerstvému citronu pleť bude zbavená mastnoty a póry budu stiahnuté🤗
V malej sklenenej miske zmiešame med, vytlačený citron, nadrobno nasekanú čerstvú mätu a pridáme pivko Zlatý Bažant😉😋🍺

Pleťovú masku jemne nanášame na pleť a nechame pôsobiť maximalne 30minut. Potom pleť jemne oplachneme🤗

Počas pôsobenia pleťovej pivnej masky si vychutnáme príjemne chladeného Bažanta aby naša pleť bola kvalitne vyživená aj z vnútra🤗🍺

Tak mamičky na krásu a na zdravie☺️🍻

lucik194
13. aug 2019

ja si ziadnu masku nedavam neznasam to 🤮 uhorka ma byt v salate, med v caji, kvasnice v chlebe....
pri veku 40+ mam okolo oci vrasky a nevadi mi to... mam ich z usmevov co rozdavam okolo seba....

ale aby som neklamala minuly tyzden som pivnu masku mala na tvari... otvarala som plechovku radlera .... a bol rozhrkany.... no sucha tvar mi nezostala ....