SÚŤAŽ: Drink vašich snov...

matus_bazant
10. máj 2017

Predstavte si, že ste po vzdialenom rodinnom príbuznom zdedili maličkú sódovkáreň. 🙂 Rozhodnete sa nechať si toto dedičstvo a ponoriť sa do "alchýmie" spojenej s výrobou nealkoholických nápojov, limonád a malinoviek. 😎

Čo by bol váš prvý výrobok, ktorý by ste "priviedli na svet"? 🙂
Ako by vyzeral? Bol by číry? Prirodzený? Alebo pestrofarebný?
Ako by chutil? Chutil by za ovocím? Alebo by ste doň radšej dali bylinky?
A čo bublinky? Sýtený, jemne perlivý alebo radšej tichý?
S cukrom, bez cukru? Alebo všetkého s mierou? 😉 Alebo radšej s nejakým "alternatívnym" sladidlom?
Alebo by sa vám páčila dospelejšia, horkejšia chuť ako má tonic? Alebo radšej niečo riadne korenené ako napr. zázvorové pivo?
Do fľašiek? Do plastu alebo do praktického plechu?

Neobmedzujte sa ničím - je to predsa drink vašich snov. ❤

Tri najzaujímavejšie nápady odmeníme 6-dielnou sadou hipsterských "zaváraninových" pohárov s logom Zlatý Bažant Radler.

meiwe
10. máj 2017

Drink mojich snov by sa snazil napodobnit chut ktoru poznam s detsva plnu pomarancovu s miernymi bublinkami krasnou farbou (bez farbiv ), jahodovu chut s kuskami jahod v krystalovej bublinkovej vode to by bol dalsi sen ;)

g_fecka
10. máj 2017

Take letne krasne farebne ako cukriky, jemne sytene, aby nebolelo hrdlo. S prichutou lesna jahoda, melon, cerstva mata alebo medovka, kvapka citronovej alebo limetkovej stavy. Jemnucko osladene len xylitolom, aby viac nesmedilo. Pobozkane letnym slnkom 😝 a ziadna umelina, takze bud v plechovke alebo v skle 😊 Podavat jemne chladene, nemiesat, len pretrepat 😆

dominika6
10. máj 2017

@matus_bazant
problém je,že je už takmer všetko vymyslené..všetky chute,či kombinácie..

ja by som si vyrábala nealko limonádu kombináciu
citron - mäta - light - vo 1,5l fľaši
obidve zložky sú osviežujúce,ľahké a zdravé vhodné aj pre deti,dospelých,v zime či v lete,s ľadom či bez,ku grilovačke,alebo len tak..hoci na zapitie k tvrdému 😀

slunce3
10. máj 2017

Flasa: kuzelovita sklenena banka 650ml.
Jemne sitena
Egres, ciena ribezla a trnka, prevahovalby egres, zbytok skor pre farby.
Prihodila by som borievku.
Ako by to chutilo tazko povedat, ale spravny pomer by som nasla 😂 aby mi to ch utilo

erikaemkina
10. máj 2017

Tak bola by farebna ako duha , jemna sytena aby Nas chripka neprekvapila Ovocie , melon Jahoda ci Broskyna , do brusiek by sa Nam hrnula 🙂 Taktiez by som pridala metu aj ine bylinky , a sladke napiekla😉

moni244
10. máj 2017

Urcite sklenene flase, jemne sytene a aj nesytene, v lete osviezujuca chut ovocia v limonade, verzia alko a aj nealko, s otvorom, aby si tam dal clovek lad a nemusel flasu otvarat.
A v zime kombinacia medoviny s cajom v termo obale, ktory si nahrejete a pocas par hodin popijate a nechladne

onmaria
10. máj 2017

takze..po prve, som v praci a keby toto vidi moj sef, tak ma zabije asi 😀
ale tak uz ked som akoze zdedila takuto srandu sodovkaren, tak som chytro vzala papier a nakreslila, sice len ceruzou, lebo tu nemam pastelky, ale tak hadam pochopite.
volam sa Maria, takze moja sodovica (limonada) by sa volala MERY-náda.
mala by vsetko, co by mala mat, bubliniek tak akurat.. 🙂
bola by na úvazku - na nejakom povrázku.. 🙂
bola by slovenská, ovocná a robená z lásky, všetci by z nej mali iba "pitné" mimické vrásky.. 🙂

..ale psssst, ja pracujeeeeeem 😀

kittyjuliette
10. máj 2017

Ja by som si konecne 🙏 vyrobila radlerika minimalne syteneho,lebo prave to ma odradza-neznasam moc bublinkove napoje😔A urobila by som si melonovo-grepoveho a ananasovobazalkoveho-mnaaaaaam😍

klamarka5
10. máj 2017

Hm, to je velmi tazka otazka, kedze chute sa (nielen v tehotenstve a materstve) menia.
Ja by som moj drink rozdelila na 4 rocne obdobia (4 rozne pipy) na sodovacom stroji 😂:
* jar - fresh ceresnovy napoj (jemne perlivy)
* leto - kokosovo-ananasovy drink na horuce letne veceri
* jesen - drink z bobuloveho ovocia - cernice, cucoriedky, maliny, ribezle..
* zima - nieco na zohriatie: medovo-zazvorovy neperlivy napoj, idealne v horucej verzii

cilkajanka
10. máj 2017

drink by bol jemne sýtený, kyselkavo - sladko - trpký, mix lesného ovocia s trnkami a kúskami lesných jahôd :-*
ideálne bez konzervantov a umelých farbív
fľaša by bola pollitrová, aby zahasil smäd a zasýtil a etiketa s lesným ovocím

petrarac
10. máj 2017

moj drink by musel byt hlavne originalny lebo skoro vsetko tu uz bolo !!! 😩😩😩
*** farba- neonova. 💚💚💚
*** chut- stromy, travy, kvety, rieky, lesy,.. a este som nikde nevidela ani orechy. 🙈🙉🙊
*** bublinky- poriadne. 👍👍👍
*** cukor- trstinovy, kokosovy alebo karamelovy.😜😜😜
*** balenie- obal flase alebo plechovky s komixom na citanie pripadne s nejakou hlbokou myslienkou nad ktorou by sme pri piti dumali.. 😆😆😆

tilly
10. máj 2017

na nealko staci voda, ta najlepsie osviezi, ale nejaky dobry alko drink 😉
farebny, primerane horkasty primerane sladky, osviezujuci, ale hlavne uplne bez kalorii a bez bolehlavu na druhy den 😀

lusytka
10. máj 2017

Nápoj by mal byť nie sladký,lebo v lete sladené nápoje moc nemusím. Určite jemne perlivý,bezfarebný,základnou príchuťou by mal byť grep a prelínať by sa mohol s kokosom a levanduľou. Dobre chladený,podávaný vo vysokom poháriku a so slamkou. Na zdravie 😉 🍹

ivankajar
10. máj 2017

Moj drink by bol s liecivych bykiniek v sklenenej vratnej flaske sladeny steviou a s farebnym obalom, ktory vedia vytvorit iba deti. Lakal by chutou obalom a pocitom ze obal je ekologicky.

magdicka111
10. máj 2017

Ja by som prerazila s netradicnymi prichutami piva v tradicnom obale flasks do ruky. Prichute by boli napriklad kombucha, pupava mango😉

chorucka
10. máj 2017

Ja by som ficala na malinach s troskou bubliniek a malinkom cukru Krasna malinova farba v pollitrovej sklenej flaske alebo plechovke Mozno by som skusila pridat este skoricove drievko Na etiketu by som dala kresleneho medveda maliny a skoricove drievko Maline neodola ani medved

weronika90
10. máj 2017

Tak moja predstava by bola niečo na spôsob nealko medovina,aby sa to dalo piť zohriate aj vychladene. A druhá niečo mierne bublinkove na leto -jahoda s matou,alebo čierne ribezle.Balenie v skle (ale aby sa dala fľaša znova uzavret) a v plechovke,s peknou farebnou etiketkou,s motivmi prírody.

ivanuska33
10. máj 2017

Ahojte, ja by som navrhla malé čučo 🙂 nealko
Z černíc alebo čučoriedok mierne sýtené , 3 dcl, sklenená fľaša alebo plechovka
A bez cukru 🙂

beloba
10. máj 2017

Urcite nealko, cista voda, bez bubliniek, s kuskami ovocia.... v skle... to by bolo super 🙂

berni01
10. máj 2017

Moj prvy drink snov by bol jemne perliva voda zopar kuskov mäty. par platkov citrona a domaci bazovy sirup podavala by som ho v Čírom skle aby všetky ingrediencie pekne vynikli so slamkou tento drink by bol pravým letným osviežením

pekkka
10. máj 2017

melon, jablko, jahoda, pašteka, rožok, srdiečko vyrobene z hviezdičky ( karambola) na ozdobu želatinky v pohari s Rainbow Dash-om - Nápoj , ktorý som dostala od mojej dcérky
😀 Môžete začať vyrábať 😀

vonava007
10. máj 2017

Moj dream drink by bol určite zázvorovy. Mierne sýtený, pridala by som citrón,med a určite aj mätu alebo medovku. Podaval by sa v uzatvaratelnej priehľadnej nadobe-pohari s uškom🙂 Hmmm......som sa zasnívala a už vidim ako dedím 😇😉😀

lorela
10. máj 2017

Zavriem oči a vidím malebné mestečko v údolí obklopené horami. Meštianske domčeky v pastelových farbách a námestie s malou fontánou uprostred. Vo vzduchu cítiť vôňu leta a horúcich lúčov na pokožke, jemný vánok s kvapkou horskej sviežosti a lúčnych kvetov v súzvuku hortenzií. Do modrého domu s tými najrozkvitnutejšími hortenziami vedú dva kamenné schody a drevené vráta. Za nimi, v miernom prítmí a osviežujúcom chládku nachádza sa moja sódovkáreň. Svojim zariadením mierne pripomínajúca éru alchýmie. Steny maľované romantickými výjavmi, priestor v ktorom dominuje práca umelca s drevom a hlinou.
Môj nápoj snov by mal mnoho podôb, tak ako aj sny, ktoré sa striedajú noc čo noc. Široká paleta farieb z prírody by lákala na prvý pohľad, od mystických tmavých až po ľadovo priezračnú. Pričom by predznamenávala príchuť onoho moku vody pramenitej. Z lesných bobúľ vysoko položených miest, liečivých bylín na úpätí hôr, z medových púpav a kvetov rozkvitnutých lúk, ale aj záhradné ovocie a chuť plodov z exotických diaľok, vrátane kakaových bôbov, zrniek kávy a sviežich čajovníkových lístkov. Nápoje trpké ako smútok, sladké ako láska, voňavé ako šťastie. Nápoje výrazne bublinkové, ktoré len malú chvíľu štípu na jazyku, aby prebudili zmysli až po hladké a upokojujúce, ticho skĺzajúce v ústach.
A všetka ta vôňa a chuť by bola uväznená v čírych sklenených fľaškách rôznych veľkostí a tvarov. Malých a veľkých, s úzkym hrdlom či širokým, so štíhlym driekom alebo baňatým. Tak ako rôzni sú ľudia, ktorí prichádzajú v sparné letné dni osviežiť sa do Mystickej sódovkárni.

martina374
10. máj 2017

Môj drink snov: v sklenených 0,5l fľašiach s výraznou etiketou pripomínajúcou leto, s chuťou melóna, kivi a jahody, jemne perlivý s optimálnym množstvom cukru teda-cukor z ovocia,žiadne umelé farbivá ani cukry. 🙂

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@onmaria Tak toto je pecka! 😉 A neboj, šéfovi ťa nebonzneme! 🙂

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@slunce3 Egreš je veľmi zaujímavá chuť... Po egrešoch už dlho pokukujem 🙂

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@klamarka5 Štyri ročné obdobia sú skvelý koncept. To sa mi veľmi páči... Už mi v hlave hrá Vivaldi:

https://www.youtube.com/watch?v=Yaw_EXHpgXw

🙂

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@pekkka Kto alebo čo je Rainbow Dash? 🙂

matus_bazant
autor
10. máj 2017

@lorela Krásne píšeš... Naozaj si to viem živo predstaviť. 🙂 ❤ 👏

lorela
10. máj 2017

@matus_bazant Ďakujem 🙂