Ako eliminovať potenie dieťaťa v autosedačke?

maminkincecusik
15. júl 2014

Zdravím,máte prosím niekto nejaký grif ako eliminovať potenie dieťatka v autosedačke? Chystáme sa na cesty a momentálne,a to nemusí byť ani nejaká extrémna horúčava, sa mi malý v sedačke potí jak "hovado", a to už aj pri kratšej trase (20min a pod.), z neho leje a to je aj úplne ľahučko oblečený. Skúšala som aj plienku dať pozdĺž chrbátika ale nejako výrazne to nepomohlo. Prosím poraďte...(chladiace alebo letné podložky,neviem) Ďakujem🙂

prasiatko30
15. júl 2014

@maminkincecusik existuju vlozky do autosedaciek, ktore zabranuju prilisnemu prehriatiu dietatu - maju taky cooling - ochladzujuci efekt - skus to popozerat po nete alebo priamo v nejakej specializovanej predajni

prasiatko30
15. júl 2014

@maminkincecusik http://www.sillasauto.com/romer/accesorios_rome... nieco takehoto - urcite to dostat aj na sk

maja1113
15. júl 2014

Ma sme kupili toto http://shop.babetkovo.sk/index.php/autosedacky-... . Su rozne velkosti, podla toho ci to chces do vajicka alebo autosedacky. Musim konstatovat ze som spokojna. Nam sa maly tiez strasne potil, cely chrbat mal mokry po dlhsej ceste. Potenie dietata ti podlozka celkom nezastavi, pretoze vsetci sa v teple potime, ale s touto podlozkou nema chrbat uplne premoceny. Ma to nieco do seba.

veronicka1901
15. júl 2014

http://www.maderna.sk/katalog/product/15690/
My osobne ju nemame, ale kamaratka si ju nevie vynachvalit.

grossmann
15. júl 2014

ja som kupila podlozku Aerosleep (maju napr. v obchode Pre deti a pod.) a mala sa mi neppotila...inak hned mokra hlavka...a ja som ju pouzila aj v kociku...pne to otenie asi nezastavi, ale urcite to bude lepsie, lebo tam cirkuluje vzduch aj poza chrbatik....cena do 20eur

luliu
15. júl 2014

@maminkincecusik Ahoj, tie chladiace podlozky su nanic, kupila som a potili sa rovnako. Moja skusenost je taka, ze nepomoze nic. V aute som vzdy nosila nahradne oblecenie, lebo boli vzdy mokry. Trocha sa to zlepsilo teraz, ked pouzivame autosedacku 15-36 kg - tu su uz priputany pasmi auta, takze maju vacsi volnost - ale dlhe trasy su vzdy mokry ☹

lueciak
23. júl 2014

A pasuje ta AEROSLEEP aj do kocika? ideme na dovolenku a hladam nejaky maly lahky skladny kocik a do neho by som supla takuto podlozku aby sa mi maly menej potil.

havana_frost
4. aug 2014

@lueciak Dajú sa dať aj do kočíka, videla som to, je ich asi 4 veľkosti. Ja ju tiež mám, presne tú Aeor Moov, ale nezdá sa mi že by sa menej potil. Tak ako hovorí @luliu.

lueciak
13. aug 2014

@havana_frost ja som si nakoniec kupila kocik mountain buggy nano ci ako sa to vola a do neho som si dala tu vlozku aeromoov. jazdili sme s tym celu dovolenku a som s nou spokojna. samozrejme ked je vonku 35 stupnov tak mala sa mi potila, ale chrbatik nemala tak prepoteny a hlavne sa ta podlozka rychlo vyschla a ked si isla mala znova sadnut do kocika tak si nesadla na nechutne spotenu podlozku. a este sme si kupili aj do autosedacky a celu cestu krasne spala a vobec nebola spotena.

havana_frost
13. aug 2014

@lueciak No tak evidentne to záleží od decka 🙂 Ale niečo na tom bude, že to rýchlejšie vyschne a dieťa si nesadá do mokrého.

sara555sara
7. jún 2022

Scéne