Ako správne vybrať autosedačku?

timik15
4. nov 2017

Ahoj dievčatá. Máme doma dilemu (pravdepodobne aj tichú domácnosť) kvôli autosedačke pre synčeka. Drobec má skoro 9mesiacov, avšak cez 12kg a cca 77cm. Je aj macko a oblečenie mu kupujem na 12-18 alebo 18-24m. Z klasického vajíčka nám vyrástol rýchlo a v domienke, že bude tak rýchlo rásť sme mu kúpili sedačku 9-36kg https://www.drobcekovia.sk/det/sk/61/177/737/Au... . Dnes sme išli asi 25minut autom a jemu sa v nej nepáčilo, myslím že sme to prehnali a mali mu kúpiť ešte jednu medzi touto. Lenže akú správne vybrať, manžel frfle, že táto je dobrá, lebo syn má už asi aj 13 kg, lenže mne sa to nezdá, keď zaspí, hlavu má opretu o ten panel a ruky ma síce nad ním, ale málo. Prosím poraďte mi, ktorú sedačku mám dokúpiť? 9-18? Alebo 9-25? Ďakujem😘

kiks_1
7. nov 2017

@meluela Vďaka. Neviem sa s tým stotožniť, že každý dá za pravde matke s takouto autosedačkou. Dieťa malo mimochodom 11 mesiacov, na prednom sedadle, v smere jazdy a podľa mňa to bola autosedačka do 36 kg a hodne opotrebovaná. Podľa matky zrejme vyhovujúca, lebo sa ohradila len tým, že má 25 ročné auto a škoda rozsiahla nie je.

sandral
7. nov 2017

@sashabb Ja nepíšem, že si písala niečo neslušné, len jednoducho z toho, čo si ty napísala nikto nič nevie. Mňa tu dojali niektoré iné príspevky a to o hodne viac, ale zrejme začali vadiť aj niekomu inému, nakoľko poniektoré veci sú preč, takže asi predsa len neboli dobre mienené rady.
Táto diskusia začala byť úplne k ničomu, pretože to bol len boj o ego. Asi toľko k tomu. Nechcem to tu rozpisovať, pretože som rada, že je kľud.

petrofka
7. nov 2017

@timik15 necitam ostatne komenty. Ja som mesiace hladala sedacku. Kupili sme protismernu BeSafe izi combi x4. Maly v nej rad cestuje. Syncek ti teraz uz nebude tak vela rast a priberat, takze kup kludne do 18kg nejaku. Potom ju mozes predat.

vevesh
7. nov 2017

@meluela airbag sa ma vypnut iba pri autosesackach I kategorie, cize vajickach, ktore sa putaju v protismere, ale pri normalnych sedackach II/III kategorie, ktore sa priputavaju v smere jazdy ma byt naopak zapnuty (!) a sedacka spolujazdca na maximalnej zadnej pozicii....

meluela
7. nov 2017

@vevesh dobra poznamka s airbagom .. napisala som to vseobecne a plati to len pre protismer, t.j. okrem vajicok este pre protismerne 0-18 a 9-25.

timik15
autor
8. nov 2017

Fuh, toľko odpovedí a rád som veru ani vo sne nečakala. Nakoniec sme sa s manželom dohodli, že pôjdeme do kamenného obchodu a necháme si poradiť, ale samozrejme vyskúšame, ako bude synček reagovať. Myslím že do nejakých 250€ kúpime aj niečo bezpečné aj kvalitné a pohodlné. Ďakujem Vám veľmi pekne, naozaj si vážim každú jednu odpoveď. Uvidíme, ako ten náš špunt bude reagovať.🙂

meluela
8. nov 2017

@timik15 urcite dobry napad ist si to vyskusat v kamennej predajni. Na nazor predavacov by som nadavala na 100 percent, z mojej skusenosti sa vyznaju najma vo farbe potahov a casto radia menej bezpecne sedacky (mne sa napr. snazili natlacit pred par rokmi britax evolvu ktora je nie moc bezpecna a pritom vcelku draha) , ale tak urcite dobre si vypocut dalsi nazor.

nivea777
8. nov 2017

@meluela evolva je draha?ani by som nepovedala..

yanni
8. nov 2017

@meluela
@nivea777 Praveze Evolva vobec nie je draha (preco asi?😨 . Len ja som uz za tie roky normalne alergicka na tieto multikombi sedacky. Ze 9-36 kg grrrrrr

nivea777
8. nov 2017

@yanni taka advansafix je pomerne draha..evolva podla mna vobec..my mame first class..ta stoji o 100€ viac ako evolva..chlapa skoro porazilo,on chcel naniu 😅

lenka_21
8. nov 2017

@timik15 uprimne, ja by som vobec neriesila aka sedacka sa paci drobcovi, ale ci je pre neho bezpecna!!! Moje deti zo zaciatku neznasali cestovat v aute a akakolvek sedacka bola pre nich trest. Takze ak by som dala na to aka sa im paci, nemaju ziadnu 😝
Urcite je dobre si ist sedacku pozriet do kamenneho obchodu, ale je dobre mat vybrane 2-3 a na tie sa zamerat. Nie kazdy obchodnik vie dobre poradit. Pre mna bol top zaklad, aby sedacka v testovani vysla co najlepsie - my ale cestujeme casto, aj dlhe vzdialenosti a pod. a radsej som investovala peniaze do "drahej sedacky" ako do mega super nabuchaneho kocika. Sedacka im moze zachranit ZIVOT. Mne detsky plac, mrncanie a pod.az tak nevadilo, proste ked som sa musela presunut tak som sa musela. Ak toho bolo vela, zastavila som, dali sme si pauzu a potom pokracovali. Po case zacali vnimat rozpravky, pesnicky a pod. a tie som im potom pustala.

Normalne sa odporuca kupovat sedacky podstupne...napr.moj syn nema velku vahu a ani vysku na svoj vek a tak stale cestuje v malej sedacke. Keby som ho dala do napr.9-36kg, tak by som ho tam nenasla 😀 U dcerky je to ine... Neviem preco, ale vela ludi chce co najskor deti otocit v smere jazdy, co je totalna blbost, lebo v protismere je to najbezpecnejsie. Dokonca niektore krajiny ako Svedsko maju pravidlo, ze do urciteho veku deti musia sediet v protismere - tusim 4 roky...

My sme zo zaciatku mali vajicko, potom dlho Cybex Sironu - ja som ich v protismere jazdy vozdila dlho (skor do 4 rokov veku). Protismerna sedacka je jedna z najbezpecnejsich a pokial sa da dieta ma sediet v protismere. Syn este Sironu stale pouziva, len ho uz otacam v smere jazdy (ak s nim idem sama je v protismere a ma 5 rokov)... Pre dceru som uz teraz kupila Kiddy s pultom. Pult uz nemusi mat, ale ja jej ho stale davam...

meluela
8. nov 2017

@nivea777
@yanni
"draha" som mysela prave v porovnani s tou naniou, kedze podla testov od nej zasa az tak vela navyse neposkytuje (hoci evolva ma trosku lepsie vysledky)

timik15
autor
19. nov 2017

Tak včera sme boli v obchode, rozprávali sme sa s pani predavačku. Zistili sme, že ešte predsa len bol malý na tú sedačku a hlavička mu ešte lietala medzi opierkami. Skusali sme sedačky 9-18, v pultikovej nechcel byť, iné mu nevadili. Rozhodli sme sa nakoniec pre Romer King II síce bez isofix-u. Viem, že manžel si myslí, že pultikova je bezpečnejšia,ale cesta domov ho presvedčila o dobrej kúpe 😋 tak ďakujem vám všetkým za názory a rady

margareta52
19. nov 2017

@timik15 hlavne ze maly je spokojny 😉

sivypegas
19. nov 2017

@timik15 a ti je protismerna?

yanni
19. nov 2017

@sivypegas King nie je protismerna.

petrofka
19. nov 2017

@timik15 ten pas nabudúce viac utiahnite 🙂

mirba
22. nov 2017

@weeronik da sa ta autosedačka Petite&mars reversal upevniť aj bez isofixu?napr. len na pasy? lebo často jazdíme v aute s rodičmi v staršom aute kde isofix system nemaju ... zatiaľ ešte používame vajíčko, ktoré si môžem pasmi priputať v akomkoľvek aute, ale žial už mame 8 mesiacov a len tak tak sa zmestíme, takže už pozeráme po autosedačkách...a máme tiež ako favorita prave tu od petite&mars

lucik12345
23. nov 2017

ahojte. Potrebovala by som poradiť. Moja dcérka má 4 mesiace, ale do vajíčka sa mi už nezmestí a sedieť tiež nevie. Nevadí keď bude mať sedačku od 9-18 kg, ktorá je už na sediace bábätká? Myslela som takú polohovateľnú čo by som ju vozila stále v tej spodnej polohe ako na spanie. Ďakujem

monulienkamt
23. nov 2017

@lucik12345 na predchádzajúcej strane je obrázok, prečo ma dieťa co najdlhsie sedieť v protismere...pri 4 mesacnom dietati by som nikdy neuvazovala o sedeni v smere jazdy, je to nebezpecne, treba si o tom nieco naštudovať...existuje kategória sedačiek 0-18kg, sedačky sa davaju do protismeru

lucik12345
23. nov 2017

v protismere by som ju vozila to je samozrejmost taku sedacku aj zhanam. Len mi ide o to, ze ci može byť ona v niečom inom ako vo vajícku keď ešte nevie sedkať napríklad som našla takúto autosedačku. https://www.mall.sk/autosedacky-0-18kg/joie-i-a...

nivea777
23. nov 2017

@lucik12345 dieta v 9-xx musi mat 9kg,9 mesiacov a samostatny sed..

lucik12345
23. nov 2017

lenže moje dieťa má 9 kg, 4 mesiace a nesedí takže asi jedine od 0-18 však?

nivea777
23. nov 2017
lucik12345
23. nov 2017

@nivea777 lenže moje dieťa má 9 kg, 4 mesiace a nesedí takže asi jedine od 0-18 však?

monulienkamt
23. nov 2017

@lucik12345 napísala si sedacku 9-18kg a to su sedačky, ktoré sa nedajú dat do protismeru, preto som napísala to co som napísala...jasne, že moze byt v sedacke 0-18kg v protismere, ja tiež takú zhanam pre syna, ma 5 mesiacov a vo vajíčku už veľa miesta nemá, na výšku je ok, len je uzke :(

lucik12345
23. nov 2017

@monulienkamt myslela som túto... https://autosedacky.heureka.sk/joie-steadi-2017...
dá sa dať do protismeru do 18 kg. Celkovo táto značka poskytuje jazdenie v protismere. Síce tam je napísané od 9-18 ale v popise je napísané že od 0-18 kg v protismere a v smere od 9-18

nivea777
23. nov 2017

@monulienkamt su aj 9-18 ktore sa daju dat do protismeru