Výber autosedačky 15-36kg

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

poprosila by som Vás o radu ohľadom autosedačky 15-36kg.
Cenový limit cca 200€ plus minus.
S isofixom.
Prvoradá je bezpečnosť.

Momentálne máme Cybex Solution G, ale potrebujeme dokúpiť do druhého auta. Pokukujem zatiaľ po Joie i-Traver alebo i-Trillo - nevidím v nich však nejaký zásadný rozdiel, prípadne mi boli odporučené sedačky Recaro, ale nie je mi táto značka nejako známa.

Chceme hlavne bezpečnú sedačku.

Ďakujem

Dobrý deň,

Joie i-Trillo LX je kvalitná autosedačka, ale určená skôr na krátke presuny. Je kolmá, nie veľmi ergonomická, a teda menej pohodlná.

Joie i-Traver je bezpečná a pohodlná autosedačka. V prípade, že ju umiestnite na predné sedadlo, dá sa spolu so sklonom sedadla auta naklopiť aj chrbtová opierka autosedačky.

Z hľadiska bezpečnosti podľa ÖAMTC (Rakúsky automobilový, motocyklový a turistický klub) dosiahla Joie i-Trillo LX známku 2,1, Joie i-Traver známku 1,9.

Ak ste so značkou Cybex spokojní, odporúčam pozrieť aj Cybex Solution S2 i-Fix. Je to bezpečná a pohodlná autosedačka. Má extra široký sedák a polohovateľnú hlavovú opierku.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek