Ako vyriešiť v aute Pavlíkove remence?

arielin19
6. aug 2022

Mamičky ako ste riešili bezpečnosť detí pri preprave v aute v prípade že musia nosiť Pavlíkove remenčeky a teda mať nôžky naširoko.
Vajíčka som vylúčila všetky, dieťa 3 m ešte nesedí, našla som typ sedačky ktorá je presne pre deti s Pavlíkovými remencami alebo Tubingen ortézou ale u nás sa nedá nikde zohnať, v Rakúsku ju výrobca len požičiava.
Máte nejaké praktické skúsenosti alebo typy na sedačky ktoré by vyhovovali? Cestujeme často. Ďakujem

panda21
6. aug 2022

@arielin19 ja by som skúsila napísať na FB do skupiny Deti v aute, s majiteľkou niečo vymyslíte určite.

kacena4
6. aug 2022

ak mate miesto neda sa to vyriesit na "lezaka" vo vanicke?!

erikaa09
6. aug 2022

Remene dat dole a potom dat znovu. Tak isto sme mali remene a pytala som sa nato. Ze mozem dat dole na par minut. Ze ak to nedodrzim hrozi sadra.

bolarazjedna
6. aug 2022

Ja síce neviem poradiť, sle presne niekto tu minule spomínal, že mali certifikovanu vaničku prispôsobenu na prepravu dieťaťa v aute, že sa dalo dieťa fixovat vo vanicke. Skus týmto smerom niečo nájsť

terez246
6. aug 2022

@arielin19 Je to síce drahá ve, ale je to certifikovaná vanička do auta, aj na isofix.

panda21
6. aug 2022

@terez246 toto je bez základne, treba ju k tomu dokúpiť, čiže ešte plus nejakých 150-200€ ak nie viacej.

joesvk
6. aug 2022

@erikaa09 Remence môžeš skutočne dať dole na pár minút pri prezliekaní, kúpaní atď..Aj to je lepšie radšej minimálne. Ale určite by som to neriskovala na dlhšie v aute. Tých pár mesiacov alebo týždňov /podľa stavu dieťaťa /, koľko trvá liečba, je najdôležitejších pre neskorší život dieťaťa. A treba to proste vydržať.

terez246
6. aug 2022

@panda21 Ja netvrdím, že to, čo som poslala je konečná cena. Preto som aj napísala, že to nie je lacná záležitosť.

panda21
6. aug 2022

@terez246 ja ťa iba dopĺňam, aby autorka bola informovaná, že treba dokúpiť aj základňu.

vroni
6. aug 2022

Dcéra mala otrezu a normálne bola vo vajíčku, nejako nerozumiem tvojmu problému....

arielin19
autor
18. aug 2022

@kacena4 no teraz ju vozím vo vanicke pripevnenej pásmi ale to nieje úplne bezpečné

arielin19
autor
18. aug 2022

@terez246 presne niečo podobné len väčšie potrebujeme do tohto ju už na jeseň na obliekanu nezmestim 😩

arielin19
autor
18. aug 2022

@joesvk áno jasne len pri zlom naleze nemôže byť vyvíjaný tlak na bedrá co vo vajíčku je takže ja ho úplne zamietam

evkao
18. aug 2022

@arielin19 a vo vajicku je ako vyvijany tlak na bedra? nemyslim to podryvacne ani nejak zle, mna to zaujima

arielin19
autor
18. aug 2022

@evkao v tom našom ano
Pýtala som sa lekárov pri subluxacii je nežiaduce aby nôžky čokoľvek dávalo dokopy pri jazde do zákruty aj keď miernej sa tomu nedá zabrániť lebo ťažisko sa mení a problém č 2 je ten ze aspoň my máme také hlúpe vajíčko ze je akoby v polosede ta medzi nozna spona je vysoko takže jej to ťažisko neviem preniesť vyššie na chrbát
Dieťa s remencami do žiadneho vajíčka nedám lebo tam nevojde
Na tento účel sa v zahraničí vyrába sa maxi Cosi Opal

evkao
18. aug 2022

@arielin19 a ake mate vajicko? inak Maxi Cosi Opal je klasicka sedacka 0-18kg, nie je to vajicko, ani nie je nicim specialna

arielin19
autor
19. aug 2022

Ospravedlňujem sa malo to byť Maxi Cosi Opal HD, nie je to vajíčko ale sadalo špeciálne upravené pre deti s remenčekmi alebo sadrovanými nožičkami
Vajíčka som mala maxi cosi a ešte britax romer, do britaxu sa mi malá nevošla naobliekaná ani bez remenčekov narodila sa väčšia a bola tam uplne vpadnutá ramená jej to tlačilo dopredu a to sme mali aj novorodeneckú vložku na spodku vajíčka s remenčekmi sa mi výber ešte viac zúžil ale snáď nie som na svete sama, preto ma zaujíma ako si s tým poradili iné maminy

lesana25
19. aug 2022

Veď do autosedaciek sa naobliekané deti nemajú ani dávať.

arielin19
autor
20. aug 2022

@lesana25 áno viem, mala body a flisovy overal keď sme v marci odchádzali z pôrodnice narodila sa viac ako 4 kg bola tam narvana ako sardinka