Pokračovacia autosedačka

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadne sedačky pre 10 mesačnú dcéru. Aktuálne máme vajíčko Maxi Cosi Rock s isofixovou základňou. Dcérke ešte hlavička z vajíčka nepretŕča, avšak výrobca uvádza, že by sa malo vajíčko používať len do 75 cm/12 kg. Dcérka ma 78,5 cm. Akú pokračovaciu sedačku by ste nám odporučili?

Naše preferencie sú nasledovné:

  • ak by to bolo možné, radi by sme využili isofixovú základňu aj naďalej, avšak rozhodujúca je pre nás bezpečnosť sedačky (nie je to teda nevyhnutná podmienka),
  • pomerne veľa cestujeme, preto by sme preferovali polohovateľnú sedačku, aby bola pre dieťa pohodlná,
  • sú k dispozícii aj nejaké otočné alternatívy, aby sa dcérka lepšie nakladala do auta?

Dcérka má 10,9 kg. Sedí sama už 2 mesiace. Sedačku by sme využívali v Hyundai Tuscon a VW Arteon.

Ďakujem

Dobrý deň,

výška udaná výrobcom je vždy len orientačná, treba sa riadiť tým, ako dané vajíčko/autosedačka sadne konkrétnemu dieťaťu.

Nepíšte presný typ základne, ktorú máte, ani výšku rozpočtu na sedačku.
Maxi-Cosi Rock je kompatibilné so základňou FamilyFix One i-Size, FamilyFix2 a FamilyFix3.

Na základňu FamilyFix One i-Size je možné upevniť pokračovacie sedačky Maxi-Cosi Pearl One i-Size a Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size. Na základne FamilyFix2 a FamilyFix3 je možné upevniť pokračovacie sedačky Maxi-Cosi Pearl Pro 2 i-Size a Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size.

Všetky vyššie spomínané autosedačky sú kvalitné a bezpečné, na šikmých sedadlách však môžu mať problém so sklonom, preto by bolo najlepšie, ak by ste si dané modely vyskúšali priamo v aute. Autosedačka Maxi-Cosi Pearl One i-Size a Maxi-Cosi Pearl Smart i-Size majú podľa môjho názoru aj nedostatočné zmenšovacie vložky pre tak drobné dieťa.

Z otočných, obojsmerných autosedačiek, ktoré dobre sadnú aj na šikmé sedadlá, odporúčam:

  • BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek