Ako zabaviť dieťa v aute?

20. dec 2023

dajte prosím tipy na nejaké hračky vhodné do auta na dlhšiu cestu aby zabavili 1,5 ročné dieťa dakujem

idemo
20. dec 2023

Cestujeme pravidelne za rodičmi na vychod a jedine čo naozaj zabavilo bol drziak na tablet a tam sme stiahli spievankovo cele filmy a spievali a pozerali🤷🏻‍♀️

basulaak
20. dec 2023

Mobil/tablet do drziaka. Urcite ho to zabavi na dlho

majlo1234
20. dec 2023

Pokil sa z zoho nedogrca, ako nas. My sme nosili vsetko mozne a v podstate pomohol az cas, teraz ma dva a pol a ja mozem v klude sediet vpredu/za volantom ako clovek😄

katkaseiner
20. dec 2023

za mna dvd prehravac. Teraz nedavno sme ho posunuli. Dcera ho mala v aute od cca 1.5 roka, teraz ma 11 a syn samozrejme tiez pozeral s nou ale uz ma 8 rokov

jajur88
20. dec 2023

U nas zaberaju knizky. Obrazkove i zvukove. Z hraciek navliekanie (bud kruzkov alebo gumiciek na skumavku), pop it, vytahovanie zvieratiek z vrecuska, nalepovanie/odlepovanie gombikov na suchy zips. Nieco zabavi na dlhsie, ine na par minut.

nafka0483
20. dec 2023

Nasu na dlhyvh cestach zabavilo:
- obrazkove knihy
- rozne hracky ktore po stlaceni vydavaju zvuky (zvierata, auta...) a svietia - akoze mobil, tablet...
- taka magneticka tabulka na kreslenie - "perom" kreslis a potom to zas zmazes a stale dokola
- maly detsky klavir - hrali sme jej medvedku, daj labku a podobne jednoduche pesnicky, alebo si ona tukaka nejake melodie
- pop it

Mobil s rozpravkami dostala az ked to bola prilis dlha cesta a uz ju nudilo vsetko vyssie spomenute.

andreatytler
21. dec 2023

Hracky a knizky su fajn ale u nas bol najvacsi hit jedlo. Zacnes normalne rozok, potom nejake chrumky, nieco sladke take drobne ktore moze zobkat, ovocie hruska do ruky. Posledna moznost bol mobil s pesnickami.

maryetta
21. dec 2023

My ked cestujeme dlhsie-minimalne 3hodky. Uz bolo aj 5 hod presun. Ozaj tablet pomoze. Na chvilku. Aspon tu hodinu. Pripadne dlhsie. Tiez sme sa snazili aby najmensie dieta vtedy spalo. Ze hodinu spi. Hodinu ma roozpravku. A dalsiu hodinu vysrzi pozerat “len tak”.

dorotenka333
21. dec 2023

Farebne lepiace papiere.vodove omalovanky,knihy tabulka na kreslenie,lupanie mandariniek.dcera dala 3000km ako 18mes do Spanielska dodavkou a to nola narocne dieta v aute.este usb peter nagy a deti a slovenske rozpravky da sa to i bez tabletu som proti nemu,ale jasne,kazdy ma svoj sposob.a dojcenie.vela statsnych km.

nafka0483
21. dec 2023

@andreatytler Z hladiska bezpecnosti by dieta nemalo pocas jazdy jest (v podstate ani dospely).

guiseppinka
21. dec 2023

Nikdy sme tablet v aute nepouzivali. Mali par hraciek so sebou. Zistila som, ze cim viac hraciek mali, tym sa nevedeli hrat. A vzdy sme riesili cestu na spanok... 2 hodiny prespali a potom sme sa po dalsich 2 hodinach zastavili u kamosov a potom ostavalo uz len 200km... Cestujeme s nimi 600km streky od malicka a najmladsi ma uz 3 roky a uz to vieme dat (bez muza) aj iba s cikpauzami... Spociatku nam cesta 600km trvala aj 10 hodin..

andreatytler
21. dec 2023

@nafka0483 Ano, to mas pravdu.