Ako zabaviť dieťa pri cestovaní autom?

andrea561
9. júl 2013

maminy, chceme ist s malou do bratislavy, mame to asi hodinku autom,mame 10 mesiacov,a sme stale v protismere jazdy. mala mi tam ale nechce byt, je mrzuta, nebavi ju ani rozpravka ni hracky, skratka nic. ked sme boli pred mesiacom u doktorky na aute, cesta trvala tak 10 minut, troska jej aj vybehlo, asi jej bolo troska zle z tej jazdy. mate nejake skusenosti ako zabavit dieta, ale nieco take, dakujem 🙂

lienkan
9. júl 2013

@andrea561 ja davam malej stvrtku kinedrylu hodinu pred cestou ....aj nam ho mamina davala,kedze nam byvalo so sestrou velmi zle ... a je v pohode a aj driemka.

andrea561
autor
9. júl 2013

@lienkan a nie je kinedryl az od 2 rokov? ci ked stvrtku tak v pohode?

lienkan
9. júl 2013

@andrea561 ako vidis moja bublina ma niečo cez rok - byvam od nasich 3hodky , davala som uz aj pred jej 1.rokom - je tu (ved to nieje kazdy den) . Rozdrvim jej stvrtku medzi dve kovove lyzice a s niecim jej to dam do pusky. Ked som chcela byt mobilna - musela som takto, vsetko ostatne zlyhalo.

lienkan
9. júl 2013

Este ma napadlo - ze ked som ju davala do zadrej sedačky velkej (mame Romer) - tak som sa velmi bala ze čo a ako to bude .... no bolo to super. Da sa polohovat . A ak aj niečo bolo , na najblizsom mieste som stopla a upravila alebo podobne. Chodievam s nou prevazne sama - muz robi vonku.

andrea561
autor
9. júl 2013

@lienkan este som chcela vediet, davala si malej stvrtku ked ste isli a tam v aj naspat? mame tiez polohovatelnu, takze to je pohode

lienkan
9. júl 2013

@andrea561 ano - inak by jej bolo špatne.

hradnapani
9. júl 2013

@andrea561 pri takej malej by som najprv skusila homeopaticky kinedryl Cocculine http://www.boiron.sk/lieky/cocculine.html... mozno zaberie a netreba hned klasicky kinedryl
a vadit jej moze aj ten protismer. U nas sa vyrazne zlepsilo cestovanie s dietatom, ked sedel v smere jazdy

alami
9. júl 2013

@andrea561 mám kinedryl doma, tak čítam leták a je tam až od 2 rokov a vyslovene je napísané, že do 2 rokov sa nemá podávať. Prípadne zavolaj svojej pediatričke a opýtaj sa. Inak je 1/4 tbl písaná od 2 - 6 rokov a potom 1/4-1/2 tbl deťom vo veku 6-15 rokov. Tak neviem, čo to tvoje 10mesačné. Ak by si sa neradila s Dr, tak aspoň daj čo najmenší ten kúsoček.

ivett1
10. júl 2013

@andrea561 ahoj, na kinedryl je ešte malá😉 ... skúste otočiť autosedačku v smere jazdy... cca od 8 mesiacov naše deti vozíme v autosedačkách - polohovateľných na zadnom sedadle v smere jazdy ... cesta k mojim rodičom trvala tak 50 min.po starej ceste a chodievali sme tam každý druhý víkend ...a teda nie vždy sa dali zabaviť a sem-tam aj grckali (hlavne, keď sa veľmi napínali a hnevali a vrieskali...) ... ale.. to sú deti... niekedy sú ako anjelici, niekedy ako čertíci ...pri podávaní liekov, tak malým deťom, treba myslieť na to, že im zaťažuješ pečeň ... ale ... ak je to nutné, radšej sa spýtaj pediatričky akú dávku by si mala podať svojej 10 mesačnej dcérke... možno sa dávkovanie tohto lieku odvíja skôr od telesnej zdatnosti (váhy...) ako veku ... ja som použila kinedryl, keď sme cestovali lietadlom...naša malá 4 ročná zaspala a náš malý 2 ročný zareagoval opačne - bol až príliš aktívny😀 ...

petula8
10. júl 2013

ako píšu baby aj ja by som skúsili otočiť autosedačku. My našej púšťame jej obľúbené pesničky a natrása sa v sedačke, aspoň nepiští a vyspevuje si, vyskúšaj , zober jej hračku s ktorou sa najradšej doma hrá a rozprávaj sa s ňou 🙂