Akú autosedačku pre 7kg bábo?

lulu19
8. aug 2011

ahojte baby poradte prosim aku autosedacku mam kupit maly ma 4 a pol mesiaca 6950g a z vajicka mu trcia nozicky .rozmyslam aku kupit ake mate vy poradte aku znacku cenovo do tych300€ dakujem

kdezee
8. aug 2011

skus romer

lucia.kl
8. aug 2011

odporúčam kategóriu 0-18kg, v testoch najlepšie vychádzajú maxi- cosi, romer, peg - pérego, u mňa je dôležité aj to či má isofix...

jerryjanka
8. aug 2011

nožičky trčať môžu, nesmie trčať hlavička, osobne by som ešte autosedačku využivala, lebo dalšie sa davaju už v smere jazdy a to je pre dieťatko také malé ešte nebezpečné. takže kym ti netrčí hlavička - teda malemu - tak ho v nej nechaj inak sme kupovali cosmo ferrari 0-18kg da sa dať v smere aj v protismere jazdy.

cmuky82
8. aug 2011

nam bola doporucena BRITAX a sme s nou velmi spokojni 🙂

danulka3
8. aug 2011

my máme Kiddy od 9-36kg a sme spokojní a malý tiež 🙂

anjelicek26
8. aug 2011

@lulu19 -nozicky mozu trcat, tie sa pri naraze skrcia, ale krcna chrbtica (?) - ta pod 9 kil a ja vravim radsej este dlhsie ten naraz vydrzat nemusi, vajicko menit az ked pretrca hlavicka. A kedze tvoje babo nema ani 9 kg tak o vymene prosim ani neuvazuj! Tie vyssie autosedacky s tou 9 kg zatazou pocitaju - -2kg uz ti ani nemusi reagovat bezpecnostny pas. Ide v prvom rade o bezpecnost ! Vajicko menia 9-15 mesacne deti a nie 4 mesacne :(

@jerryjanka - tato sedacka minuly rok totalne preletela crasch testami - zlomila sa uz pri naraze 60km/h cela chrbtova cast, horsi vysledok som asi necitala.

cmulinko
8. aug 2011

@anjelicek26 absolutne suhlasim vo vsetkom... a ked vidim tu ferrari sedacku tak sa mi zaludok obracia,lebo tiez viem o tom teste.

tigri
8. aug 2011

Ak ho chces mat stale v protismere, ale klasicke vajicko je uz male, odporucam Britax First Class Plus, ta od 0 do 18kg, my sme to mladsej dcerke tiez kupovali okolo pol roka, v protismere bola do roka a teraz sa v nej stale vozi v smere jazdy a to ma vyse 2 rokov...Britax = Romer

kaselka
8. aug 2011

súhlasím s tým, že pre tak malé dieťatko je potrebná autosedačka v kategórií 0-13 kg! Čo sa týka testov mrkni si toto, ale sú to stránky v nemčine: http://www.testberichte.de/f/1/29/75953/1.html?... Alebo tu: http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich... dajú sa pozrieť aj staršie testy nie len r. 2011 Ja som mala vajíčko Maxi Cosi Citi a teraz idem kúpiť Römer King

zuzkat1
8. aug 2011

@lulu19 jednoznacne vajicko... my sme vajicko vymenili az teraz ked ma mala rok a pol.... patri sice medzi mensie deti ale nikdy by mi nenapadlo dat 4mesacne dieta do inej sedacky ako do vajicka... aj teraz som kupila 9-18kil...ja tym velkym hmotnostnym rozpatiam neverim.... tu ferari iste nie... ta sa rozpadne uz ked na nu pozries😝

evickapooh
8. aug 2011

nic v zlom ale hlavicka nikdy nebude trcat lebo diery na pasy su dost nizko umiestnene,takze ak je dieta priputane tak hlavicka bude mat dostatok mista aj ked ma dieta 3 roky.....nasa sa zmesti v pohode do nasho peg perogo viaggo vajicka a ma 2,5 roka... hlava je nestrci len ...nozicky ano -a poriadne! 😖 ,tak to znamena ze by este mohla byt v skrupinke?- ja ti odporucam http://www.pricemania.sk/katalog/autosedacky-0-... ,sice neviem ake crash testy ma ale bebe confort je znacka,a kvalita vyzera ,bezpecne...osobne by som ti odporucala maxi cosi tobi ale to je od 9 kg...a suhlasim s tigri Britax romer Class Plus vyzera tiez super!

marthuska
8. aug 2011

baby, jednoznacne Cybex isis

rybenka79
8. aug 2011

my sme prechadzali z vajicka na autosedacku v 7-8 mesiacoch, syn bol velke babeno a isla zima a mala som doslovne problem ho mat v sedacke uz iba len v prechodnej bundicke. Radili sme sa s pediatrickou, ta suhlasila ze krcna chrbtica od 6-7 mesiaca ak je dietatko v normalnom vyvoji je uz v poriadku a odporucila nedavat sedacku este kolmo ale polohovat ju zatial do "akoze" lezatejsej polohy!
my mame casualplay 9-25kg, je siroka a pohodlna pre syna, dosatok priestoru na nozicky a aj ramienka ked je neobliekany. Teraz ma 3,5 roka a 19kg a stale je uuuplne v pohode v nej co iny uz davno menili za dasiu kategoriu...

abbie
9. aug 2011

Britax Evolva 123plus 9-36 kg

kvetinqa
9. aug 2011

do roka a ak sa da aj viac by malo dieta sediet v protismere, lebo ma slabu krcnu chrbticu a pri naraze by mu to mohlo byt osudne, cize jednoznacne sedacku 0-18kg, my mame britax first class plus, v testoch je vzdy na poprednych miestach a je super. Menili sme asi v polrokua sme spokojni. Maleho chcem nechat v protismere co najdlhsie.

lienockaa
9. aug 2011

no, nozicky z vajicka trcat mozu, nesmie trcat hlavicka..my mame peg perego vajicko a syn z neho zacinal trcat v 9 mesiacoch, kvoli zimnemu obleceniu, pasy mohol mat napolohovane aj v najvyssej polohe a hlava aj tak trcala..bol dlhy, nie tucny..novu autosedacku sme kupili v 11 mesiacoch, romer king plus, 9-18kg..a kedze je fakt vysoky, tak mu vydrzala len do 3 rokov, nie do 4 ako pisu, boli mu kratke pasy a opierka hlavy uz nesla dat vyssie, takze znova trcal..od 3 rokov ma romer kid plus 15-36kg..dcerka dedi sedacky po synovi..este je v peg peregu a netrci, kedze je leto a nechodi hrubo oblecena..inak by tiez uz trcala..so vsetkymi autosedackami sme boli spokojni..vyberala som podla crash testov, v aute nemame isofix..kategoriu s velkym rozpatim kg by som nekupovala..myslim tu 9-36..

sofia2008
9. aug 2011

my sme presli na autosedacku asi pred 2 tyzdnami, mame Peg Perego od 9-18kg, pisu, ze sa moze od 9m, nasa je poriadne dlha a vajicko jej bolo male a zdalo sa mi malo bezpecne, teraz je to super, sme s nou velmi spokojni 🙂

pia22
9. aug 2011

My mame Espiro Optima a velka spokojnost😉 Je pohodlna, polohovatelna a cena bola fajn.