Akú kúpiť autosedačku?

weba
13. nov 2018

Ahojte😉
Potrebovala by som poradiť ohľadom novej autosedačky. Dcérku máme vo vajíčku má 11 mesiacov a bude mať 10 kg.,ale vajíčko už začína byť malé.
Uvažujeme nad kúpou novej autosedačky, ale nevieme sa rozhodnúť.
Chcela by som , aby bola cim najdlhšie proti smeru jazdy. Uvažovala som nad Britax Romer first class-, ale tá je v protismere len do 13 kg..
Poradíte niečo dobré za rozumnú cenu?

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva samozrejme. Vajce ti poskytuje ochranu?

yanni
13. nov 2018

@jatva
@malinajahoda hä? to s tymi 9 kg som nepochopila. Väcsina vajec je do 13 kg. Ked sa tam dieta zmesti po dlzke aj 12 kilove, tak preco nevozit? Nasa najmladsia mala 17 mesiacov, ked sa posledny krat viezla vo vajci. Kolko mala presne kg neviem, ale urcite uz aj tych 9, kedze v roku mala 8. Po dlzke uz bola len tak tak, tak sme menili za nas prvy europsky reboarder. V americkom (mimo EU) bola od 14. mesiacov a zatial posledny krat v nom sedela minulu nedelu. V EU sedi teraz od leta (presne od jej tretich narodenin) v poradi nasom druhom europskom reboarderi, uz spominanom Max Way plus.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda vajicko je jedno z najbezpecnejsich rieseni prepravy. Odporuca sa co najdlhsie.

yanni
13. nov 2018

@malinajahoda jasne ze poskytuje ochranu. Najlepsiu zo vsetkych sedaciek, ked pasuje dietatu a aj autu.

jatva
13. nov 2018

@yanni mne sa stale moj 18m, 10kg+ vojde do vajca. Nedavno v nom siel, lebo nam tatko odviezol velku sedacku. Len teda tu polohu neznasa.

malinajahoda
13. nov 2018

@yanni inak treba lepšie čítať. Napísala som slovo napr. Určite vieš čo to znamená.

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva a prečo sú sedačky od 0 kg?

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda pokial nekupis nejaky polsky smejd z trojkombinacie a druhej ruky, tak vajce poskytuje vybornu ochranu a tie do 13kg vydrzia pomerne dlho babatku ... moja v nom bola do 19m

malinajahoda
13. nov 2018

@yanni každého názor.

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda tak tie zrovna idealne nie su. Preco sa stale predavaju choditka?

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela v poriadku. Ja nejdem nikoho presviedčať. Každá z nás nech si robí ako chce.

yanni
13. nov 2018

@jatva nasa najmladsia je vysoka a chuda. V tych 17. mesiacoch uz to bolo po vyske len tak tak. A to sme mali v tej dobe jedno z najväcsich vajec, co sa tyka dlzky chrbtovej casti. A ano, aj ta poloha. Pre tak stare deti uz to lezanie nevyhovuje a odbornikmi sa uz odporuca vzpriamenejsia poloha.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda inak aj "vajicko" je autosedacka .. niektori ludia a zrejme aj ty zo zvlastneho dovodu rozlisuju "vajicka" a "sedacky" .. a o com si nas chcela presvedcit? Ze kategoria sedaciek 0-13kg je nebezpecna pre deti a nemala by sa vobec pouzivat v aute, iba nakliknuta na kociku?

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva tie s tým ako súvisia?

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda lebo maju totoznu odpoved 🙂

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela myslím si svoje. A ak mám byť úprimná je mi v podstate jedno v čom vozite svoje deti.

yanni
13. nov 2018

@jatva A co sa tyka vojdenia. Haha akurat nedavno som do nasho vajca malu posadila. Normalne som tam uplne v pohode zapla metrove a 14 kilove trojrocne dieta. Akurat, ze hlava uz bola veeeeeeelmi vysoko😂

malinajahoda
13. nov 2018

@jatva píš jasne.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda mne sa to ale fakt nechce verit. ty si naozaj myslis ze vajicka su nebezpecne?

jatva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
13. nov 2018

@meluela v čo všetko ja neverím.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda aku mas sedacku?

jatva
13. nov 2018

@malinajahoda marketing, nic viac. Potom sa daju pouzit pre deti co trebars nemaju este tych 9kg, ale do vajca sa nevojdu. Ale pre novorodenca vhodne nie su.

yanni
13. nov 2018

@jatva hihi dobreeee, ze telku. No nasa je taka dlha zizala.

meluela
13. nov 2018

@jatva tu by som sa zastala kategorie 0-18 ktora je velmi zmysluplna lebo umoznuje detickam dlhsi protismer .. je uz potom na rodicovi ci kupi aj vajicko na prve mesiace kvoli pohodliu naklikavania a prenasania alebo ide rovno do trebars cybex sirony. 0-25 aj 0-36 su vacsninou nebezpecne bazmeky, 9-18 je tiez onicom kategoria lebo tam casto posadia male deti pred 1 rokom do smeru, 9-36 pultove su tiez nezmysel, pasove 9-36 su fajn pokial predtym dieta co najdlhsie bolo vo vajci alebo v 0-18. este 9-25 protismerne su zaujimave. 15-36 uz tak velmi nezalezi na vybere a nad cca. 130 cm je podla vsetkeho uz vhodnejsi podsedak kvoli lepsej pozicii tela

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela co hovoríš na sedačku od 0 do 13kg?

jatva
13. nov 2018

@meluela co som videla sedacky a citala, tak tie 0-18kg nemaju dobry sklon pre male babatka. Preto pisem, ze ok pre vacsie deti, ktore rychlo vyrastu z vajicka, ale novos podla mna patri do vajka.

yanni
13. nov 2018

@jatva Tak tak. Uplna pravda. V DE su Zwergperten (ti aj v Rakusku a Svajci) a Kindersitzprofis, ktori su naozaj odbornici na sedacky vsetkych kategorii. Ludia co robia v tychto obchodoch su odbornici, ktori sa stale vzdelavaju a maju vedomosti na najnovsej urovni.
Tam ti tiez povedia, ze ano, su reboarderi aj od nula kg (nas prvy europsky bol taky, pouzivali sme ale od 17 mesiacov) ale pre novorodenca sa neodporuca, lebo su inak stavane ako vajcia. Vajce ma tu spravne ergonomicku polohu pre dieta, ktore sa este nevie same posadit. Novorodenec ma byt v tej "gulatej" leziacej, korytkovej, a ja neviem este ake pomenovanie ma, polohe, co sedacky od 0 kg neposkytuju. Jednoducho ich nemaju sacnu aj polohovanim dat do tejto "vajickovej" polohy.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda 0-13 su spravidla vajicka a ak nejaka existuje co nie je vajicko (inak ako rozlisis vajicko od nevajicka v tejto vahovej kategorii? ze ma rovny spodok? ze ma isofix?), tak potom zalezi od konkretneho modelu

meluela
13. nov 2018

@jatva to je mozne .. sirona mi prisla vcelku ok ked som ju skusala, bolo tam vela tych vloziek pre babo ale nemala som to uz velmi v oku kedze dcerka uz bola velka .. ale prislo mi to ako take vacsie vajicko