Autosedačka a ISOFIX?

misi_sisi
5. aug 2019

Ahojte, chcela som sa opýtať, ak mame v aute ISOFIX musí byt sedačka s isofixom? Ide mi o to že na jednej strane chcem aby bola sedačka bezpečná, ale zasa mi je ľúto dať za sedačku s isofixom 300€ lebo autom jazdime naozaj výnimočne. Máte keď tak typy na autosedačky?

maja367
5. aug 2019

Kupovali sme druhé auto a to ma Isofix . Aj sedačku s Isofixom. A sedačka je upevnený pásom ale aj Isofixom. Istota . Kúpili sme Caretero volante fix limited. Stála okolo 180€. Tiež sme nemali nazvyš peniaze. Ale používanu som ja osobné veľmi nechcela.

zilinec32
5. aug 2019

@misi_sisi nemusíš mať isofix, ale ak ho auto má, nechápem toto premýšľanie. To ti stojí za to ušetriť par desiatok eur výmenou za menšiu bezpečnosť svojho dieťaťa ? Veď sedačka vydrží roky a ak bude zachovalá, ešte ju aj predáš. Zdravie a život je na prvom mieste, ale nebudem nikomu vstupovať do svedomia, to si musí každý uvedomiť sám. Prajem veľa km bez nehody!

misi_sisi
autor
5. aug 2019

@zilinec32 zdravie a bezpečnosť môjho dieťaťa je pre mna na prvom mieste, no z praxe viem, že za peniaze si ju nekúpim, už som viackrát investovala do drahších veci pre moje dieťa čo sa týka bezpečnosti a nakoniec boli lepšie ich lacnejšie verzie, preto chcem aj pri výbere autosedacky si pozrieť aj iné varianty a nespoliehať sa na to že za najviac € zaistim najväčšiu bezpečnosť

maciatkolulu
5. aug 2019

@nika3136 máš dat do PLACU nejaký dôkaz, výskum atď o "oveľa, oveľa" vacsej bezpečnosti...

maciatkolulu
6. aug 2019

@marlenka222 tak ja sedačku naozaj cvaknem ako na videjku a vyberiem a rovnako aj vložím a úplne v pohode pripúšťam druhu pásom.... Rozmer britax je pásová a cybex isofox a nie je žiaden problém ani s jednou. Nepotrebujem chlapa😂

nika3136
6. aug 2019

@maciatkolulu vyjadruj sa spisovne, neviem kto tu má rozumieť reči tvojho kmeňa

maciatkolulu
6. aug 2019

@nika3136 fuuuuha, rozkaz kapitan😂😂😂