Otočná autosedačka bez Isofixu

Zodpovedané
16. jan 2023

Dobrý deň,

chcem si kúpiť autosedačku otočnú o 360 stupňov, no v aute nemám Isofix.

Je nejaká alternatíva, ako tieto sedačky inak upevniť ?
Zaujala ma napríklad Easygo Rotario.

Sedačka má byť pre polročné dieťa.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je žiadna autosedačka, ktorá by bola otočná a zároveň by ju bolo možné upevniť bez Isofixu.

Polročné dieťa však v žiadnom prípade nepatrí do autosedačky. Nepíšete, aké máte vajíčko ani prečo ho chcete meniť. Kým dieťa samostatne nesedí aspoň dva mesiace, najlepšou voľbou je preň veľké a kvalitné vajíčko. Ak by ste ale radšej zvolili autosedačku, môžete si vybrať medzi autosedačkou s integrovaným vajíčkom - Klippan Kiss 2 Plus alebo autosedačkou so škrupinou imitujúcou tvar a polohu vajíčka - BeSafe iZi Turn B i-Size.

Na trhu nájdete v ponuke aj vajíčka, ktoré sú s použitím základne otočné, avšak aj tie potrebujú na upevnenie systém Isofix.

Autosedačka EasyGo Rotario Isofix nie je vhodná pre tak malé dieťa a osobne ju neodporúčam ani pre dieťa, ktoré prechádza z vajíčka do pokračovacej sedačky. Je schválená podľa základnej normy, bez žiadnych doplnkových testov. Okrem toho ako najväčší mínus tejto sedačky vnímam možnosť jazdy v protismere len do 13kg, čo je z hľadiska bezpečnosti skutočne málo.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek