Bezpečnosť a pohodlie bábätka pri cestovaní

linka1
20. aug 2016

Ahojte,chcem sa spytat ci je vhodne v 5 mesiacoch vymenit vajicko za autosedacku a ktory typ by ste odporucili.Maly sa uz pomali nevojde do vajicka,tak riesime aku kupit sedacku.Najlepsie taku co sa da namontovat aj v smere aj v protismere jazdy .S akou znackou mate najlepsie skusenosti? Pripadne ak mi nejaka maminka vie ponuknut sedacku na odkupenie 😊

cannella
20. aug 2016

Základná otázka je, trci mu hlavička z vajíčka?

linka1
autor
20. aug 2016

No,zatial este ako tak sa da,ale uz je velky a tak to musime pomali riesit.Uz je tam dost stiesneny

papricka33
20. aug 2016

@linka1 aj my sme takto menili. Presne v 5. mesiaci. Máme Maxi Cosi Milo Fix. Je vhodná od narodenia, dá sa ukotviť aj proti smeru aj v smere jazdy. Teraz má drobec skoro 2,5 roka a je stále dobrá 🙂

keira111
21. aug 2016

cooo?ak bude v autosedacke v smere jazdy a prudko budes musiet zabrzdit,alebo nedajboze nejaka nehoda,babatko sa moze zranit v oblasti krcnej chrbtice!!!este to nema pevne! Moj ma 13 mesiacov a este ho vozim vo vajicku,nechapem,kam sa ponahlas.

mizu89
21. aug 2016

@linka1 my sme najprv boli vo vajci a potom som vajce vymenila za autosedacku asi v 7 mesiaci. Od 0-18 kg nania. Bola som s nou velmi spokojna.mali bol uz aj tazky a navladala som ho nosit vo vajci tak preto sme menili.kolko ti ma kg?

linka1
autor
22. aug 2016

Ma uz 8,4 kg a vo vajicku je stiesneny.Tu nejde o to,ze chcem ale proste sa mu zle sedi.A samozrejme sedacku v protismere jazdy,nad inou ani neuvazujeme.

mizu89
22. aug 2016

@linka1 no podla mna kup od 0-18kg.my sme kupili pouzitu a mali sme ju vyse roka.museli sme ju predat lebo okolo hlavicky mu bola uz tesna a ten vankus sa nedal dat prec tak preto.teraz mame zatial od 9-18kg ale hladam od 9-36 polohovatelnu aby sme nemuseli menit sedacku kazdy rok.samozrejme ja pozeram pouzite v top stave lebo mi je skoda vyhodit za nove sedacky stovky eur

linka1
autor
23. aug 2016

Suhlasim....nasli sme tiez taku,skusali sme ako sa malemu sedi,velky usmev bol takze dobre.A je polohovatelna takze v podstate bude ako vajicko v protismere a tak aby skor lezal ako ked je vo vajicku.Takze ma pohodlie a aj bezpecne to je

andrejta
23. aug 2016

@linka1 a uz sam sedi?

zarica
23. aug 2016

@linka1 asi by som kupila concord reverso, je lahka, cize na isofixe vydrzi dlhie ako bezne sedacky. Nas na skoro 3roky a stale sedi v protismere, my mame kidofix, je fajn, ale v tedy este este reverso neexistovala ;)

sense
23. aug 2016

Maxi cosi 2way2pearl, ....v smere,v protismere jazdy, polohovatelna,

linka1
autor
24. aug 2016

Kupili sme concord, tiez sa nam pozdaval.A ano,maly uz sam pekne sedi.Tak som spokojna😊