Do akého auta sa zmestia tri detské sedačky?

ajka0207
1. jún 2021

Ahojte, viete mi poradiť auto (Volkswagen alebo škoda) do ktorého sa dozadu vojdú tri detské sedačky, ďakujem.

papaya308
1. jún 2021

VW touran a sharan

pininka1
1. jún 2021

Aj do skoda rapid nam vosli

ajka0207
autor
1. jún 2021

@papaya308 v tom tourane ste mali normálne sedačky? Žiadne podsedaky alebo tak? Lebo ja som bola rozhodnutá pren a švagor tvrdí že to je malé, ze to nevojde. A inak ste boli spokojný s veľkosťou kufra a tak?

papaya308
1. jún 2021

@ajka0207 vojdú určite

stanka2612
1. jún 2021

@ajka0207 ahoj,máme Touran, dozadu vojdú tri sedačky bez problémov

vierocka888
1. jún 2021

Ja by som odporučila Seat Alhambra. Vzadu sú 3 plnohodnotné sedadlá, takze pohodlné zmestiť 3 sedacky pre deti,dvere sú posuvné, takže nikde deti nič neotrieskaju pri otváraní.... ked tak popozeraj, mozno sa ti bude pozdavat

danieladugard
1. jún 2021

Toyota Verso

heidy222
1. jún 2021

Vrelo odporucam Ford s max. V zadu 3 Isofix.

ajsha123
1. jún 2021

Kamarátka mali vw passat. A do zadu sa im 3 sedačky nezmestili, tj.pre 4 a 2 ročné deti a čakajú babo, takze plus vajíčko

lusyc
1. jún 2021

Pokúšam sa riešiť tri autosedačky v toyota rav4, začala som hľadaním najužších autosedačiek. Ale ani tri najuzsie sa pravdepodobne nezmestia. Takže tri autosedačky na tri plnohodnotné zadné sedadlá sa zmestia okrem alhambry, s maxa, tourana ešte do typov áut ako toyota verso city (klasické verso sa už nevyrába), peugeot rifter, opel combo, a pod. Posledné tri sa už moc nepodobajú na osobné autá, ale cenovo vychádzajú ovela prijateľnejšie (okolo 20-25000€) ako prvé tri ( okolo 35-40000€), ak chceme nové, čo po mojich skúsenostiach s jazdenkami, chcem. A majú posuvne dvere, co sa mi zdá tiež výhoda. Takže šetriť, šetriť, šetriť.

ajsha123
1. jún 2021

S tými bočnými posuvnými dvermi súhlasím, je to super vec.

fotoarch
1. jún 2021

@ajka0207 Dacia Logan. Manžel pred tým nez nás bral z pôrodnice tak behal metrom v interiéri áut. Veľký kufor.

lucik194
1. jún 2021

ford galaxy

ajka0207
autor
1. jún 2021

@ajsha123 aj my máme Passat a čakáme tretie a veru tam sa divím že napchali aj to vajíčko vôbec.

dusankomoj
1. jún 2021

Mám C4 picasso a tiež vojdu 3 autosedačky.

marselita10
1. jún 2021

@ajka0207 opel combo

lusyc
1. jún 2021

No, veľa z vyššie spomínaných áut sa už nevyrába(picasso, verso, s max), ešte citron má také c4 spacetourer, ešte za celkom dobré peniaze. Áno aj logan je možnosť. Už len dobre zvážiť, že ktoré vybrať.

katren
1. jún 2021

@ajka0207 zalezi aj na sedackach....tazko takto odpovedat

sonnenshein
1. jún 2021

@ajka0207 Ford smax jednoznacne odporucam, riesili sme 3 plnonodnotne sedadla vzadu, a ford nam z toho vysiel ako nak

lusyc
1. jún 2021

@katren máte prosím nejaké tipy na ozaj úzke autosedačky, aby sa zmestili do bežného suvcka s neplnohodnotnym prostrednym sedadlom?

katren
1. jún 2021

@lusyc nemyslim, ze mame uzke sedacky....Mame Citroen Grand C4 Picasso a zmestime tam 3 Romer KidFix sedacky bez problemov....nie KidFix sict, tie uz boli siroke

divozienka26
1. aug 2021

@ajka0207 aj do fabie nam vosli, skor hladaj sedacky nie auto 😂 my mame aj v avensise aj v superbe 3 vedla seba.

divozienka26
1. aug 2021

@lusyc mame 2x besafe izi flex fix a v strede protismernu ale zmestia sa aj 3x besafe-ka

divozienka26
1. aug 2021

@lusyc do rav4 sa 3 zmestia uplne v pohode, no len treba vybrat uzsiu sedacku tak ako do kazdeho 3x sironu alebo 3x cybex sollution alebo pallas tam nenarves

jana_eyre_2
1. aug 2021

Do tourana a Sharana sa určite 3sedacky vojdú.. obe autá ma moja kamarátka so 4rmi deťmi..

My máme Renault Espace..

ajka0207
autor
2. aug 2021

@jana_eyre_2 kúpili sme Touran nakoniec, zatiaľ sme to testovali, ostrej prevádzky s troma deťmi sa dočká v januári.

lusyc
2. aug 2021

Ja som nakoniec vybrala kinderkraft comfort up širokú 42 cm bez isofixu, mali sme cybex solution xfix 48 cm širokú. Medzi ne sa zmestí štíhla dospelá osoba, ale ramená stlačené, takže blen na krátku vzdialenosť. Ešte som neskusala posunúť cybexku na kraj bez isofixu a ani napchať vajce v protismere dozadu. Ale reálnejšie vidím dať cybexku dopredu a ja s vajcom a úzkou Kinderkraft vzadu. Kým nekúpime/nenasetrime na nové auto, mám vybraté typ toyota verso prohance, opel combo, Peugeot rifter. Dovtedy s malým babom toho aj tak moc nenacestujeme.

zafir01
2. aug 2021

@ajka0207 ahoj, tiež čakáme tretie v januáry a zvažujem kúpiť staršieho tourana. Keďže manžel má svoje auto. Nech mam na prevoz niečo väčšie. Zmestia sa do tourana po krajoch dve sedačky isofix a podsedak? Majú všetky tri sedačky pripnúť ie na isofix, alebo len krajne? . Mam 9,5 ročného, ktorý je na podsedaku už len (mimo dlhých dovolenkových vzdialenosti, vtedy ma ešte sedačku) a potom 3,5 ročného.

ajka0207
autor
2. aug 2021

@zafir01 my sme kúpili 2017, tak neviem či to je "starší", ale má Isofix na všetkych troch sedackach. My budeme mať Isofix v strede vajíčko Cybex aton M a po bokoch máme sedačky pripútané pásom Britax od 15-36 kg a to tam vojde v pohode, takže myslím že aj isofixove by vošli.

zafir01
2. aug 2021

@ajka0207 no mam rozpočet 7 tis. Takže budem musieť pozerať po takom ročníku,ns aký v tej cene natrafím. 2017 je super si myslím. Najmä na wv , tie vydržia vysoké kilometraze. Zatiaľ sa len obhliadame. Mame doma 2 auta, tak zo nie je rak akútne, možno až po pôrode 🤷‍♀️ uvidíme aké ceny na aké auto vyskočia