Otočná autosedačka - za a proti

00momo
26. jan 2022

Ahojte potrebujem poradiť ohľadom autosedačky. Rozmýšľam nad otočnou 360 poprosím len tych co ju maju pre a proti. A aku znacku odporúčate.
Ďakujem

panda21
26. jan 2022

A vek, váha a výška dieťaťa? A podľa toho aká 360, nie každá je aj bezpečná.. Taka 360 0-36kg za 200€ bude sunt. Dobré otočné sedačky 0-18kg začínajú niekde na 380€. My máme Nuna prym, syn tam išiel keď mal rok a samostatne sedel už 4 mesiace (jedna z podmienok kedy ísť do pokracovacej sedačky je samostatný sed 2 mesiace). Otocnost je super, dieťa pekne naložis a otocis do protismeru. Ale otočné majú menej miesta na nôžky oproti čistým protismerkam.

00momo
autor
26. jan 2022

@00momo maly ma 6vmesiacov tak od 9kg

weronika171717
26. jan 2022

@00momo my máme Joie otočnu a je perfektná. Cena bola necelých 300 eur.

alexandra2468
26. jan 2022

No my mame Britax, ale nepozorujem nevyhody.
Pekne si sedacku otocim ku dveram, ked dieta nastupuje/vystupuje.
Ked bola mensia, isli sme na dlhu cestu a zaspala, tak som ju otocila do protismeru.
Ked bola hore a chcela sa s nami zabavat, tak som ju otocila do smeru jazdy.

panda21
26. jan 2022

@00momo maly tipujem ešte sam nesedí, tak máte ešte chvíľu čas nad sedačkou rozmýšľat. Od 9kg nie, stále pôjde do 0-18kg to je pokracovacia sedačka. Od 9kg sú sedačky posmerne, tam dieťa nepatrí.

00momo
autor
26. jan 2022

Maly este nesedi ale o 1-2mesiace musime menit lebo vo vajíčku je chidak už tak napasovany jak sardinka

panda21
26. jan 2022

@00momo aké máte vajíčko? Kvalitné vajíčko vydrží dobrých 1,5 roka a viac. Ako je tam napasovany? Ma iba body, mikinu, tepláky, a je zakrytý dekou?

ciarraa
26. jan 2022

Myslim si, ze na nej nema byt co zleho. A hlavne ti pomoze pri nakladani a vykladani maleho. Mne sa ten system velmi paci

alexandra2468
26. jan 2022

@00momo ta britax sa da polohovat do takej podobnej polohy ako je vajicko. Cize mierne lezmo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka9
26. jan 2022

@00momo my mame britax ,bola dost draha ca 400 eur.ale je super.asi od takeho veku ako pises a syn ju teraz vyrastol ,bude mat 4 roky..otocna je velmi prakticka takze odporucam

00momo
autor
26. jan 2022

@panda21 mame vajicko Kiddy i-size to polohovateľné

00momo
autor
26. jan 2022

Takze odporucate vyššiu cenovú kategóriu?

guiseppinka
26. jan 2022

@00momo nevrav, ze sa ti do vakca nezmesti... Mam 14 mesacneho, ktory ma 85cm a vajco obycajne maxi cosi cabrio, ma tam prechodny fusak a aj v overale sa tam zmesti stale... Dolezite je, aby hlava netrcala. Sedacku mam dualfix

21anjelik19
26. jan 2022

@00momo my sme vajicko pouzivali do jedneho roka ...podla mna mas zbytocne teraz kupovat este ..radsej pošetri €€ a kup drahsiu ..ja mam britax romer a som max spokojna ..patri medzi drahsie autosedacky a kupila by som ju znovu ....nevyhody som zatial nespozorovala

panda21
26. jan 2022

@00momo a ako ho obliekas do vajíčka keď sa tam nezmestí? Auto sedačky treba vyberať ohľadom na typ auta (aké ma sikme sedacky) napríklad britax ti nevykryje veľký sklon a dieťaťu bude padať hlava na hrudnik pri spánku. Potom ohľadom na cenu, nemôžeš chcieť za 200€ útočnosť, isofix aj veľké rozpätie. Ideálne by bolo napísať aký máte rozpočet, aké auto, typ sedaciek, kde je umiestnený isofix a počkať, dokym bude dieťa samostatatne sedieť 2 mesiace aby sa mu nepokazila chrbtica pasivnym sedom.

guiseppinka
26. jan 2022

Este mi napadlo, nemas tam novorodenecku vlozku?
@panda21 mame sikme sedadla a praveze britax dualfix ako jedina pasovala

panda21
26. jan 2022

@guiseppinka a aké ste ešte skúšali? Lebo britax je sedačka s najhorším sklonom na trhu.

gabu_lienka
26. jan 2022

@00momo v tomto kiddy vajicku sa maly vozil do 1.5 roka, potom sme menili lebo mu vadila vajickova poloha, ale este by sa zmestil.
Otocnu sedacku mame nuna prym, nevyhody nevidim ziadne. Casto s malym chodim autom sama a je to velmi pohodlne.
Napriek tomu, ze sa daju tie sedacky napolohovat (akoze do lahu) tak to dieta tam stale sedi. Cize, ak same nesedi, bude v pasivnom sede. Je to rovnaka poloha, ako ked si sadnes na stolicku a naklonis sa dozadu. Mozno lepsie polohovanie ma Be safe iziturn, ale to je uz ina cenova kategoria.
Inak este stale tam ma dve zmensovacie vlozky (z troch), takze si ozaj neviem predstavit male, 6 mesacne a nesediace babatko v tak velkej sedacke.

guiseppinka
26. jan 2022

@panda21 milofix sme kupili ako prvy a to bol des, lebo to z lahu sla rovno do sedu a hlava bola ze desne. A potom ostatne si nepamatam. Teraz rozmyslam,nze vlastne ona sla uz posmerne... v protismere sme ju v nej nemali, bola dost dlho vo vajci. To bolo par rokov dozadu...

yanni
26. jan 2022

@panda21 preco by Mali byt od 9 kg sedacky len posmerne? To nie je pravda.

yanni
26. jan 2022

@00momo to mas akeho0obra? Kiddy je jedno s najväcsich vajec na trhu. Kiddy past do ca. 87 cm. To by musel byt doslova tucnyyyy aby sa tam nezmestil.

panda21
26. jan 2022

@guiseppinka tak v smere jazdy jasné že nebude padať hlava. Na joie, nunu alebo besafe proste britax nemá ani sklonom ani vlozkovo.

panda21
26. jan 2022

@yanni určite sa rada dozvdelam, aké autosedacky označené 9-xy poznáš protismerne?

guiseppinka
26. jan 2022

@panda21 ja uz neviem ako sa tam vozila. Ale asi aj v protismere... Neviem. V kazdom pripade to bolo ovela lepsie ako milofix. O chvilu tam pojde prcek

panda21
26. jan 2022

@guiseppinka a není po životnosti, keď píšeš že to bolo pár rokov dozadu?

guiseppinka
26. jan 2022

@panda21 nie.

panda21
26. jan 2022

@guiseppinka tak nech slúži 👌

evkao
26. jan 2022

@panda21 tak 9-25 by sa nasli aj protismerne 🙂

panda21
26. jan 2022

@evkao jasné, ale pre laikov je ideál hľadať 0-18kg veď ty sa v tom vyznas a chápeš. Keď hodis do googla autosedacky 9kg tak ti vyhodí same pultikove cybex a podobné nebezpečné srandy 🙉