Otočná autosedačka 9-36

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

potrebujem poradiť pre 4 ročnú dcéru (16kg a 106cm) ďalšiu autosedačku.

Dcére aj vyhovuje protismer, ale vozí sa aj v smere, je vôbec taká otočná?
Teraz má joie i spin 360.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak hľadáte autosedačku, v ktorej by sa ešte dcéra mohla voziť v protismere jazdy, je potrebné vyberať už len medzi čisto protismernými sedačkami, ktoré však nie sú otočné.

Ak hľadáte otočnú, môžete pozrieť Joie i-Spin Grow. V smere jazdy sa dá využívať do 25kg, dieťa je v nej však už pútané len bezpečnostným pásom auta. Pre jej upevnenie v aute je potrebný okrem Isofixu aj Top tether.

Ďaľšou možnosťou je Avova Swan-fix s nosnosťou do 25kg.

Obe sedačky ponúkajú možnosť pútania dieťaťa 5 bodovými integrovanými pásmi do 18kg, ale výškovo len do 105cm, samozrejme závisí od pomeru jednotlivých častí tela.

V prípade, že namiesto otočnosti uprednostníte pútanie dieťaťa 5 bodovými pásmi, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná, 5 bodové pásy je možné využiť až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Ak v aute Top Tether nemáte, pozrite Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg (do výšky cca 120cm), následne sa dieťa púta pásom auta. Do 18kg je možné autosedačku využívať v smere aj v protismere jazdy. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta.

Ak máte v aute okrem Isofixu aj Top tether, a radi by ste ešte využili aj možnosť dať dcéru aj do protismeru jazdy, dobrou voľbou je Joie Every Stage FX. Autosedačka ponúka jazdu v protismere do 18kg (cca 120cm), v protismere sa sedačka v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta. V smere jazdy sa dá upevniť buď bezpečnostným pásom, alebo kombináciou Isofixu a Top tetheru.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek