Podsedák pre dieťa do auta

23. apr 2024

Ahojte, poraďte ako vybrať podsedák do auta, je toho dosť veľa neviem čo je dôležité pri výbere 🤷

autor
23. apr 2024

@blunka absolútne nevieš nechápeš situáciu ale nazývaš má extrémne hlúpou iba zato že nemám potrebu ťa zasvacovat do rozhodnutia a situácie? Mala by si sa zamyslieť v prvom rade nad sebou....

autor
23. apr 2024

@natall113 ok ďakujem idem googlit

zuzanockamt
23. apr 2024

Autorka
Nerieš toto radšej na MK, hneď som vedela, že sa do teba pustia. Ak budete využívať podsedák dlhšie, kúp bez opierok na ruky, tie môžu časom dieťaťu prekážať. Tiež sme začali podsedák využívať už od cca 4,5 - 5 rokov. Inak si myslím, že je v podstate jedno, aký kúpiš.

klip0
23. apr 2024

4,5 ročne.. daj si poradiť prosím nech si to nemusíš nedajbože vyčítať celý zvyšok života. Vieš čo sa stane s väzmi 4,5 ročného dieťaťa na podsedaku pri čelnej zrážke v meste kľudne kilometer od domu v klasickej 50tke ? To dieťatko bude bez šance
4,5r dieťa má byť ešte ideálne v protismere a nie že na podsedaku

30katrusa40
23. apr 2024

Záleží od veku a výšky a váhy dieťaťa. Ja som dvere kúpila úplne obyčajný podsedák. Vtedy mala 6 rokov teraz má 9 a už ho ani nepotrebuje výšku a váhu má.ze už ani nič netreba.

autor
23. apr 2024

@zuzanockamt budeme ho využívať minimálne a ako dlho ťažko povedať, teraz v aktuálnej situácii nám zjednoduší život 😊 ok tie opierky mi nenapadli väčšina tie opierky má, hmm to musím premyslieť. Nie je dôležitý aj materiál alebo nejaký tvár či sa bude dieťaťu v tom dobre sedieť a nebude sa šmýkať?

blunka
23. apr 2024

Zamýšĺam sa nad sebou mh mh mh vysledok máme 2 ausedacky 😂😂 moje dieťa má šancu prežiť vaznu autonehodu a tvoje nie. Dúfam že ti pyskovanie vydrží aj na pohrebe. Porob sa tu ešte dôležitá. Nemám potrebu byť zasvätená do tvojej blbosti.

autor
23. apr 2024

@30katrusa40 a nie je zákonom že dieťa musí mať do 12 rokov podsedák? Či to je len výškou obmedzené?

autor
23. apr 2024

@blunka prepáč ale ty si veľmi smutná žena... Dobrú noc

zuzanockamt
23. apr 2024

Autorka
Skús pozrieť tvarovaný, aby sa pohodlne sedelo a aby nebol až taký tvrdý, my sme mali asi tri rôzne.
Vekom to obmedzené nie je, stačí, ak dosiahne váhu/výšku a pás mu nejde cez krk. U nás die5a tiež v 8-9 rokoch nič nepotrebovalo. A tu na MK ešte12-13 ročných pchajú do sedačiek. Môj 13-ročný je vyšší a ťažší ako ja, neviem, kde by som ho napchala.

zuzanockamt
23. apr 2024

@blunka Ty ozaj nie si úplne ok.

klip0
23. apr 2024

Prepáč nedá mi ale tebe je ozaj jedno že tvoje dieťa môže ZOMRIET pri banalnej nehode ? Fakt ? Aký máš dôvod vystavovať ho nebezpečenstvu ? Keď vravíš že máš dôvody.

autor
23. apr 2024

@zuzanockamt dáš aj značku s akou ste boli najspokojnejší z tých troch čo ste mali? A naopak ktorý nevyhovoval? Či to viacmenej bolo jedno?

blunka
23. apr 2024

Smutná žena so živymi detmi 😀. Nezabudni si kúpiť značkovú kabelečku ... čiernu odporučam.

zuzanockamt
23. apr 2024

Autorka
Značky veru už neviem, ale je to ozaj jedno.

autor
23. apr 2024

@zuzanockamt ok ďakujem 😊 pozriem teda tie opierky ešte

andrea_prestastna
23. apr 2024

Do urcitej vysky a vahy aj tak podsedak nedas, a 4,5r musi mat autosedacky ci chces chodit na cintorin radsej jak nasetrit a kupit?

autor
23. apr 2024

@andrea_prestastna ale mne nejde o peniaze vôbec 🤷 ak by stál podsedák 200€ je mi to jedno tu nejde o peniaze preboha

autor
23. apr 2024

Ok vypínam sledovanie tohto príspevku a prestávam čítať komentáre, ďakujem tým pár normálnym čo mi poradili 😊 pekný večer

natall113
23. apr 2024

Bože že normálnym... žasnem fakt, toto by sa malo vzdelávať niekde lebo fakt keď niekto takto bohapusto kašle na bezpečnosť svojho dieťaťa je to až smutné...j

blunka
23. apr 2024

@klip0 jasné že jej to je jedno. Úplne jedno. Take ženské fakt existujú a je to hrozné. A jasné že nás nemôže do svojich dôvodov zasväcovať, lebo realne dôvod na podsedák pre 4,5 rocnú namiesto autosedačky skratka NEEXISTUJE.

vevesh
23. apr 2024

Podsedaky sa u nas pouzivaju na hromadny rozvoz deti (mame ich kopec, aj nahradne)- a teda, su podsedaky kompletne umelohmotne a polystyrenove. Pri umelohmotnych je dolezity tvar a hrubka a tvarovanie potahu. Neodporucam sedacky z kauflandu- su kompletne umelohmotne s tenkou vyplnou a deti bolia zadky uz v zakrute🫣🫣🫣 co som odpozoeovala, detom sa lepsie sedi na kombinacii umela hmota+polystyren a ak maa o co zapnut, tak ideal je s isofixom. A ked nemaa obmedzenie v aute (ze tie podsedaky musia narvat tri do fiata napriklad), tak sirsi je "pohodlnejsi" pre deti.

mamatroch
23. apr 2024

Autorka, zbytocne sa urazas. To ako keby sa niekto pytal, aky noz si ma kupit, ked chce spachat samovrazdu. Tiez by Ti prislo normalne, keby sme mu zacali navrhovat konkretne znacky ci farby?! Ved ked niekto ide ohrozit seba ci druheho na zdravi ci zivote, tak sa ozvem, logika... Toto je to iste, o to horsie, ze Tvoje rozhodnutie moze navzdy zmenit zivot Tvojho dietata.
Ak su dovodom financie, tak nech rodina nekupuje dietatu na sviatok hracky, ale nech sa zlozia na autosedacku... a ak jazdite velmi malo, o to lepsie, mozes ju neskor v dobrom stave predat.
Nase obe dcery boli v autosedacke do cca 35 kil (jedna do 12 rokov, druha do 11), 5-rocny ma tiez autosedacku a nad podsedakom neuvazujem ani omylom.
Co tam chces riesit? Podsedak ho absolutne nijako neochrani. Parametre podsedaku su z bezpecnostneho hladiska sumafuk... Oblubena postavicka na potahu a velka zlta cenovka s napisom "AKCIA!" - that's the way 🤦

blunka
23. apr 2024

@mamatroch vynikajúce pravdivé prirovnanie, klobúk dole. Ale ona má na kúpu noža "svoje tajné dôvody".

really8
23. apr 2024

@mamatroch smutne je ze to hovorime do vetra. A ten velmi vazny dovod je tajny. Nerozumiem. Nikto nema tu nema zle umysly ani nie sme dealeri autosedaciek. A za to ze clovek chce poradit aby sa bezpecne vozilo cudzie dieta (co nam moze byt sumafuk) tak este bude na neho niekto prskat.

sharka174
23. apr 2024

Ahoj. Mam naozaj vysoké, takmer 7 ročne dieťa.. a keď som ju dala s podsedakom do auta(situácia si to vyžadovala) tak naozaj mala pás cez krk, že pri prudkom zabrzdeni, by ju to uškrtilo..

zuzanockamt
23. apr 2024

@sharka174 Pásy sa dajú výškovo nastaviť.

sharka174
23. apr 2024

@zuzanockamt ten v strede sa nedá..

mariska1989
23. apr 2024

Podsedak používaju moje deti 🙈 a to 13 a 10 . Podsedak má len určitú svoju rolu ale není určené pre 4-5 ročne dieťa. Nehnevaj sa koľké ženy ti píšu že pre taký vek podsedak nie a ty sa vytačaš . Áno aj mňa to pobúrilo lebo ha nám 4 ročne dieťa a neviem si ho predstaviť že bude v podsedaku . Dieťa ktoré zaspí atdy 🙈 . Ak nemáš dostatok miesta v aute a preto riešiš podsedak .ver tomu že zozenieš aj sedačku , ľahkú , bezpečnú ktorá v aute bude ok .len prosím nie podsedak 🙏🏼 ak vám je vzácny život dieťaťa tak robím pre jeho ochranu všetko .a just v tomto období kedy ľuďom drbe sprepačenim . Nie jeden x som to mala ltt a prvé čo bolo odniesla by si to z hedno deti na boku .kde má na tom podsedaku ochranu do strán ? .žiadnu bude to dieťa hádzať o dvere .utrpí zranenie a potom bude neskoro už . Držím palce pri rozhodnutiu autosedačky

zuzanockamt
23. apr 2024

@mariska1989 Aké vysoké je 13-ročné dieťa,že musí mať podsedák?