Podsedák pre dieťa do auta

23. apr 2024

Ahojte, poraďte ako vybrať podsedák do auta, je toho dosť veľa neviem čo je dôležité pri výbere 🤷

mariska1989
23. apr 2024

@zuzanockamt ešte nemá 150 CM

zuzanockamt
23. apr 2024

@mariska1989 Tak to áno, to je drobec, môj má už cez 170 cm, vyzerá na 15-16 rokov.

mariska1989
23. apr 2024

@zuzanockamt tak nie sme vysoký tak na svoj vek je drobná 😀 ale ešte si musí počkať 3 cm a potom možno považujem že nebude mať podsedak . Nakoľko ju vozim aj v predu a príde mi to bespečne keď ho má ako keď ho nemá .

30katrusa40
23. apr 2024

150cm výška. To dcéra už má. Je vysoká. Podstatné je aby jej nešiel pás cez krk . Čo jej nejde

mariska1989
23. apr 2024

@30katrusa40 nie nejde .ale nakoľko nemá ešte 150 CM tak to beriem ako to je dané a neporušujem pravidlá ktoré sú . Ako he dané aj keby malo už dieťa 12 rokov a nemá 150 CM nesmie sedieť v predu ( bez podsedaka) v zadu už nesedí dávno v strede . Nakoľko autosedač je a ná kraji podsedak neumožnili pridať ďalší tak je bez neho ale v predu ešte áno

maciatkolulu
24. apr 2024

Načo ťa zaujíma pohodlie,keď ide iba o chvíľkové a občasné použitie??? Ach jaj...

simca06022011
24. apr 2024

pri tom ze to pouzijes sem tam, ti moze byt uplne ukradnute aky to bude podsedak. My sme mai par eurovy, ani neviem z kade zdedeny... absolutne by som to neriesila. myslim ze uz pocas prvej triedy zs sa daval prec z auta...
za mna podsedak ma funkciu ze robi dieta vyssie... ked riesim bezpecnost, davam riadnu sedacku predsa.

maciatkolulu
24. apr 2024

@zuzanockamt samozrejme,že normálny rodič,zodpovedná osoba,trochu,aspoň trochu uvedomelá,bude pchať dieťa do čo najbezpečnejších podmienok,tak dlho,ako sa bude dať. A nie pre módu a rozkoš,ale pre bezpečie. Ja som pchala svoje dve dospelé dcéry aj bez toho,aby mi to v tej dobe zákon kázal a to som objednávala ešte z čiech Cybex ,ktoré na sk nebolo dostať. A naozaj nie pre potreby ukazovať sa. Asi celkom nerozumieš,ale nevadí. V severských štátoch je zákonom dane napríklad voziť v protismere do istého veku a nie,nie iba do jedného. Aj syna budem voziť dovtedy,kým sa bude dať. Keď do 13. Tak tam bude. Je s tým ok,pretože iné nepozná. Základ,nastup,priputaj. A bez sedačky nikam. Jazdíme veľa ,okrem iného sa v nej pohodlne spí,je odvetravana,ma letný poťah.... Ja neviem,nerozumiem,ako môže niekoho obťažovať,pohorsovat bezpečnosť vlastného dieťaťa a načo s akurát,že decko je už veľké,stačí pás. No nestačí.... Keď sa dá zvýšiť bezpečnosť...

tani777
24. apr 2024

Ja dodam este jednu vec (ak aj nie pre autorku,mozno niekto iny)...podsedak uz nie je od 15kg,ale od 22 (25?) a neviem ci nie od 120cm...moja 6.5 rocna ma take miery (a to je vyssia na svoj vek)..tak neviem,ale 4.5 rocne tieto kriteria nesplna..

tamitamitami
24. apr 2024

Pozri si testy čo sa stane keď dieťa bude sedieť v kvalitnej sedačke a čo sa stane keď bude sedieť iba na podsedáku. Neviem si predstaviť dať 4 ročne dieťa iba na podsedák. V dnešnej dobe keď je každý deň vážna autonehoda. Kvalitnú sedačku kúpiš za pár eur aj z druhej ruky, rozmerovo ti to zaberie rovnako miesta v aute....naozaj si neviem predstaviť normálny dôvod prečo chceš dať 4 ročne dieťa na podsedák.

anonymous87
24. apr 2024

Moj starsi syn ma coskoro 11 a este ma autosedacku 🙈
Mam aj 4 rocneho a veru neviem si predstavit, zeby isiel na podsedak 🤷‍♀️

mamatroch
24. apr 2024

Autorka, este tak Ti poviem: jeden jedinykrat sli moje dcery bez autosedacky. Boli sme na navsteve 150 km od domu a neplanovane sme sli autom s niekym z rodiny. Jednalo sa o 6 km z dediny do mesta, malo frekventovana cesta. Oproti nam v dialke jedno auto, my jedini v nasom pruhu. V jednom useku sa na nasej strane napajala cesta z inej dediny, v zakrute les, takze auto, ktore slo z tej druhej dediny a nedalo nam prednost (my sme boli na hlavnej ceste) zrazu vbehlo do nasho pruhu. Sofer nasho auta v sekunde stocil volant dolava, cim sme sa dostali do protismeru, ale vyhli sa zrazke. No auto oproti uz bolo blizko a my sme hned v dalsej sekunde boli nuteni strhnut volant doprava a dostat sa opat do nasho pruhu, aby sme sa vyhli celnej zrazke.
Dcere buchlo hlavu o okno, nastastie sme nesli rychlo, takze to bolo pre nu bez nasledkov.
Ano, na vine by bol sofer auta, co nam nedal prednost, ale co by nam to pomohlo? By sme dcere na nahrobok napisali "na vine bol ten druhy"?!
Tento zazitok som dlho spracovavala a bol pre mna mementom, ze vyhovorka "ved je to len vynimocne a na kratku vzdialenost", neobstoji. Lebo zial na vcerajsich cestach jazdia soferi dneska na autach zajtrajska.
A ako sa hovori, mudry sa na svojich chybach pouci, mudrejsi sa pouci na chybach druhych a hlupak - ten sa nepouci vobec. Zarad sa uz sama do kategorie, na ktoru sa citis.

really8
24. apr 2024

@mamatroch je smutne ze si tu tolke derieme hubu. Podla reakcii tu nie je sanca na “osvietenie”.

mariska1989
24. apr 2024

@mamatroch krásne si to napísala . Verím že autorka chce mať živé , zdravé dieťa. Človek nechce maľovať čerta na stenu ale bohužiaľ nešťastia chodia po ľuďoch nie niekde inde

natall113
24. apr 2024

@mamatroch veľmi pekne napísané, bohužiaľ autorka má svoju pravdu a svoje dôvody....aj keď netuším aké na toto môžu byť dôvody

really8
24. apr 2024

@natall113 ten dovod bude taka hovadina, ze sa ho aj hanbi priznat😁 keby ma seriozny argument tak povie a vie si ho obhajit.
Ale tak snad kupila dobre. Minule som videla podsedaky v tedi. Pre taketo mamy…

natall113
24. apr 2024

@really8 predpokladám že ten argument je to že nebudú chodiť veľa a len na krátke cesty takže úplne mimo

maciatkolulu
24. apr 2024

@mamatroch nuž vinní z nehody by bol šofér druhého auta a aj vy,že ste porušili zákon o sedackach. Takže na ten náhrobný by sa žiaľ napísali aj vaše mená ako spoluvinníkov. ...neexistuje nič také,že museli sme vybehnúť.....ale to už vieš. Našťastie bez následkov.

maciatkolulu
24. apr 2024

@maciatkolulu vinný

saxana000
24. apr 2024

Na podsedak by som neposadila dieta nikdy v zivote.pusti si par crash testov a pochopis preco..ziadna ochrana chrbta hrudnika ani hlavy.uskrtis si dieta na pase to ho radsej nepripni do nicoho a nechaj vyletiet z auta v plnej rychlosti cez predne sklo vtedy ma vacsiu sancu na prezitie.. 95%zien sa tu zhodlo ze podsedak je uplna kravina a ty si aj tak zanovito ides svoje.. tie sedacky sa pre nieco vyrabaju do kategorie 36.kil.

vevesh
24. apr 2024

@saxana000 no bohuzial bez podsedaku dieta prepravovat nesmies, cize 95% zien, co jej tu radi, ze "nech to dieta odvezie bez podsedaku" jej radi porusit zakon (a v niektorych krajinach ta takato "sranda" stoji vodicak). Je to jej vec, ako to dieta prepravi- ci v podsedaku, ci v autosedacke, pokial splni zakonom stanovene pravidla na prepravu deti....

hanka_se
24. apr 2024

pri tak malom dietati ziadne parametre podsedaka nepomozu. Ide o to, ze pas z auta ide v nevhodnej vyske pri krku, preto maju male deti autosedacku, cez ktoru pas "pretiahnes" a das ho na potrebnu vysku, aby splnal bezpecnost. Ak bude dieta mat klasicky pas vedeny cez krk, pri prudkom zabrzdeni si akurat doreze krk. My sme mali sedacku az kym dcere nezavadzala za hlavou ta opierka. Az vtedy sme vymenili za podsedak. To mala myslim, 8 rokov, zalezi od vysky a hlavne ako ma auto nastavitelnu vysku pasov.

taktotedanie
28. apr 2024

Takto ako rodic hazardovat so zivotom vlastneho dietata chce teda riadnu davku odvahy 👏🏻👏🏻👏🏻

yanni
28. apr 2024

@pe_mi takto sa vozi velke dieta v protismernej. 6 rokov a 7 mesiacov, 125 cm, necelych 20 kg. Uplna pohoda. Nohy si dala ako sa jej chcelo a bolo jej prijemne. Teraz uz ma takmer 9 rokov, sedi v smere jazdy, prostismernu sme vyuzili az do uplneho konca, co sa vysky tyka (vahovo mala este dobrych 5 kg k dobru). Teraz len mrkoce, ze si nema kde vylozit nohy. Mladsia ma 5 rokov a 4 mesiace a tiez este stale sedi v protismere.