Prosím o recenzie na autosedačku Britax Römer

3. apr 2019

Ahojte. Prosim vie mi niekto zrecenzovat autosedacku britax romer? Alebo doporucit nejaku inu s ktorou ste spokojni? Dakujem

beky1813

Ktoru konkretne?

fantinka
3. apr 2019

@kacikiss my ju mame, dualfix otocnu a najlepsie investovane peniaze. Je draha, ale cena=kvalita. Potah sa da prat, je az do myslim 105cm od narodenia. A ten otocny system je genialny. Navyse je polohovatelna, takze ked tam zaspi, da sa sklopit a nevisi mu hlava.

3. apr 2019

@beky1813 zle som sa vyjadrila pardon, no je ich viac druhov a prave sa snazim prist na to ktora je taka naj. @fantinka prosim Vas ktory typ mate vy?

fantinka
3. apr 2019

@kacikiss dualfix isize otocny system. Stoji okolo 450€.

beky1813
3. apr 2019

@kacikiss aspon kategoriu musis mat vybranu,

dnld
3. apr 2019

My mame trifix zebra a zatial top 👍🏼

3. apr 2019

My máme King II LS (nemáme v aute ISOfix) a veľká spokojnosť... Poťah sa dá prať, má tri polohy, takže keď dieťa zaspí, dá sa polohovať. Drobec je v nej spokojný.

3. apr 2019

@andusik13 na tu som citala recenzie a chcem sa spytat ci ste mali nejaky problem s pasmi?

3. apr 2019

@kacikiss nemali sme zatiaľ žiadne problémy s pásmi... Používame ju vyše roka... O akých problémoch ste čítali?

bobula46
3. apr 2019

@kacikiss my mám Britax king II, tiež som spokojná, syn mi v nej pekne sedí a neplače ako vo vajci. Cena 150€

petra7481

@kacikiss aj my máme romer 200 eur mala sa tam čosi skoro od 10 mesiaca a súper

meluela
3. apr 2019

@kacikiss pre male babo po vajickyu treba este protismernu sedacku. ja mam britax romer maxway https://www.modrykonik.sk/blog/meluela/article/protismerna-autosedacka-britax-max-way-r-bxxz90/

nada89
3. apr 2019

Britax Römer King II LS - túto mám ja aj suseda a nie je jej čo vytknúť, perfektná..

4. apr 2019

@andusik13 ze sa tazko zacvakava pas. No ale okrem toho nic negativne som necitala

@meluela od 9 kg netreba🙂

4. apr 2019

Ďakujem baby veľmi pekne za vaše rady, objednala som Kinga😁

meluela
4. apr 2019

@kacikiss z pohladu bezpecnosti je do 15m je nevyhnutne aby dieta sedelo protis smeru jazdy, idealne co najdlhsie v protismere.
samozrejme, podla zakona je to zatial ok, nikto ti neda pokutu ked das rocne ci aj mensie dieta do sedacky v smere jazdy, v buducnosti kd vyprsi platnost starej normy to uz bude zakazane
ta king je fajn sedacka, ale ak mate vajicko do 13kg a dietatu este nepretrca hlava, tak ho v tom vajicku nechajte co najdlshie ak mozem poradit

4. apr 2019

@meluela tie normy mam nastudovane aj tu od 2013 aj starsiu.. dakujem za radu. 🙂Maly ma siroke ramena je v tej sedacky zarazeny ma viac ako 9kg preto sme sa rozhodli pre novu vacsiu sedacku🙂

nika3136

@kacikiss
Je Britax romer dualfix - podľa starej normy, taktiež otočná len je ešte na kg a nie na cm
Potom je Britax romer dualfix i-size - od narodenia do 105cm aj s novorodeneckou vložkou
A potom britax romer dualfix m i-size to je od 61cm-105cm
Všetky tieto sú otočné o 360 stupňov, na Isofix, do protismeru aj po smere jazdy

King ktorú spomínajú vyššie je bez Isofixu čo ja hodnotím ako veľké mínus, keďže je to menej bezpečné a tiež nie je protismerná a dieťa do 15m by po smere jazdy nemalo byť umiestnené nakoľko je nepomer hlava-telo a pri náraze sa môžu zlomiť väzy

My sme veľmi špekulovali nakoľko jazdíme veľa a dlho. Nakoniec som natrafila na sedačku kupovanú 19.1. Britax romer dualfix (podľa starej normy takže na kg), pani ju dostala do daru a chcela inú značku, čiže 19.2. sme ju už mali u seba doma a stala nás 240€.
Najlepšia kúpa. Vyskušaná niekoľkokrát a sme spokojní. Neľutujem, že som počkala a nekúpili sme hneď King kvôli cene.

andreakorina
7. jan 2021

@andusik13 nám došla dnes táto sedačka . Chcela by som sa spýtať či pri zatiahnutí tých pásov svieti stále zelená keď v nej dieťa sedí? Lebo ja to utiahnem, cvakne to, aj sa rozsvieti zelená a hneď zhasne. Či to robím správne. Ďakujem 🙂

8. jan 2021

@andreakorina áno, to len cvakne a blikne zelená, že je pás zatiahnutý správne. Nesvieti to stále 😉

andreakorina
9. jan 2021

@andusik13 ďakujem krásne 🙏😊

sonahud
5. dec 2021

Dobrý deň, môžem vás poprosiť o radu? Kupili sme si autosedacku Britax romer otočná dualfix….no mame problém s instalizaciou do autá. Na videonavode je to úplne jednoduché no nám nejde vysunut železné nože z isofixu,ktoré sa zasúvaní do autá. Mali ste niekto s týmto problém ? Dakujem za info