Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

alexandra
11. júl 2006

cat ja viem a presne take mam, len navleciem a zaviazem naboku. Body s dlhymi rukavikmi mam zase take, ze sa z nich da doslova spravit skoro deka, takze len ulozim babo a na nom pozapinam 😀

anetta
autor
11. júl 2006

a nie su lepsie namiesto tych kosielok body?

barunka
11. júl 2006

a Simonke sa páči keď jej prevliekam tričká cez hlavičku 🙂 ak my to netrvá hodinu 😀

anetta
autor
11. júl 2006

...alex ty si sikula,, 😀 ,,normalne ti zavidim,,uz aj ja zacnem s nakupmi,,uz sa tesim,,potom napisem ak by som daco nevedela ok?,,a velmi pekne dakujem za tvoj zoznam si poklad

anetta
autor
11. júl 2006

a este alex,,,,ake veci si kupila na cestu s porodnice?

ervotoc
11. júl 2006

hm,anet tak to si dobre rozmysli tu NITRU

anetta
autor
11. júl 2006

ervotoc- a preco,,je to tam take hrozne???,,ja som chcela nr alebo topolcany,,,co sa ti nepacilo,,prosim odpis a popis svoje pocity,,by som bola velmi rada

ervotoc
11. júl 2006

Hura drobec zaspal.no anet,tak od zaciatku,ja som bola veeeeeeeelka hrdinka,bo ja v janua.rodila,nedala som na ziadne zle reci co som pocula na nr,reku jaaaaa sa v zime nikam trepat nebudem,hm to bola moja osudova chyba.co ti poviem?Okrem doktorov a minimum sestier je tam vsetko hrozneeeeee

anetta
autor
11. júl 2006

to co znamena,ze hrozneeeee?

anetta
autor
11. júl 2006

,,,a doktori boli v pohode aj sestricky,,bo neochotne a neprijemne a funguje tam aj reoming?,,alebo ako?

ervotoc
11. júl 2006

Uz pri porode komplikacie,ktore nemuseli nastat keby si sestra robila svoju pracu,namiesto toho,aby si vedla vybavovala rande,,,ked som jej nieco uz od bolesti povedala,zhrnula to do vety"jaaaaj,ked eva vstupila do raja,mala myslet aj na nasledky"jasne,ze od bolesti nic,bo mlada,sak musis vytlacit...keby nahodou neprisiel doktor a nepozrel sa na mna,mozno by ti tu uz nemal kto odpisovat...a nas drobec by tu urcite nelezal...hned musel byt cisarsky,to si sama odstepujes na salu,a ked ze sestre uz "padla"zabudni na to ze sa bude unuvat pomoct ti,aj ked ma na tom svoj podiel viny...je to neprijemne kracat a pri tom sa dieta tlaci von...no a po zobudeniii dalsi sok

ervotoc
11. júl 2006

Dozvies sa od draheho,ze tvoje-vase dietatko este nevidel,pytas sa,ako je to mozne,no potom sa dozvies,hm bolo neskoro sestra mala slofiiiika....alebo zlu naladu-na to si tam rychlo zvyknes bo to je tam normal,ale si kvoli tomu ukratena o nadherny pocit...je normalne,ze ak budes v noci nieco od sestier chciet trocha si postepujes na chodbe aj sa naklopes na dvere....

anetta
autor
11. júl 2006

,,,tak to radsej do tych topolcian pojdem,ked to tam takto vyzera,,som chcela,ze v nr,tam to mam blizsie aj do poradne chodim do krskan,,no ale asi nie,,ked je to tam take,,ako by som to nazvala???,,no neviem

ervotoc
11. júl 2006

Aj ti to daju patricne najavo,jasne su tam nastastie aj skvele setricky,len prevelka skoda ze je ich tak malo....tie starsie su fakt desneeee....my sme tam hned s malym aj prechladli,studena izba a jedina volna bola ta s romkami,za ktorymi neustale niekto chodil.....na nasej izbe len bola tepla voda,u nas napustili a inde sa islo kupat 😉 Dalej male svetla nefunguju ,musis zapat to hovadske ,velke neonky ked sa malemu rozblikaju....asi nebude pokojny....a stalo sa nam ze sme boli uplne bez svetla,ked som si nechala pootvorene dvere na chodbu,sestra ma zdzubala,ze to nemozem....a furt mi ich zatvarala....ja furt otvarala....sak hadam mam ist po slepiacky,tak plienku vymenit,ci hmatom hadat co je co?????????,,

alexandra
11. júl 2006

anett urobime to tak, ze Ti to zajtra navecer nafotim a budes vidiet 🙂 Ale mam krasnu kosielku, na to bodinko s vysivkou a na to kabatik s rovnakym vzorom, biele rukavicky, capacky a ciapocka 🙂

ervotoc
11. júl 2006

Topolcany su vraj skvele,drzim ti palce,fakt nitra je des,aj plienky,nestoja dve koruny ved nakup vybavicky nie je lacny spaaaas,a stane sa napr,ze rano pridu zoberu 6ks,pobede napr.8ks,potom ti daju spunta prvy krat do ruky a zdzubu ta co si to za matku neschopnu,ked ma tak strasne zapareny zadok....pritom ho mas prvy krat v naruci,,,!!!!a potom ti to dooojde kam idu tvoje plienky,,,,ked pocujes romku ako krici cez celu chodbu na sestricky ze chce dalsiu pampersku...to potesiii.

anetta
autor
11. júl 2006

alex,dakujem velmi pekne si zlata,,a este mam otazku,,pre babo staci do nemocnice iba oblecenie na cestu domov?,a ie ostatne dni tam daju oni,,ci ako kede?

ervotoc
11. júl 2006

Anet daju ti oni,ale moze sa stat ,ze sa ti z toho vyhadze...a kup si pre istotu repik.caj na odvar.kupele.boli mamky ktore davali len svoje ale casto potom hladali,ze kde je moja kosielka...a nebolo jej uz nikdy....

anetta
autor
11. júl 2006

,,tak mi staci oblecko iba na cestu domov?,,a ten repik,,to akoze na kupanie odvazz neho uvarit,,to ak by sa vyhadzalo?

ervotoc
11. júl 2006

Ohm,tak,tak...ale vecicky kup radsej vacsie a nekupuj zbytocne vela,ani to nevyuzijes...nas vela veciciek ani nemal na sebe...kosielky ,to je neprakticke,moc ich nevyuzijes stacia ti dve do nemocnice-k doktorke...body je lepsie,s kratkym,dlhym rukavom to hej,aj dupacky moc male nekupuj,ono sa to nezda,ale napr.nam vyrastol za necely mesiac o 7cm,to uz mas jednu velkost v tahu,,,prve mesiace ako z vody rastu ...a priberaju...to je pekne pozerat sa na vecicky drobnucke a tesit sa kolko ich je,ale uplne zbytocnych

ervotoc
11. júl 2006

A ked budes kupovat vecicky ,kup radsej take ktore maju gombicky-ci patenty na ramienku,ono je totiz vela nadhernych veciciek,ale ked tvoje babo neprepcha cez to hlavicku,hm mozes sa na to akurat pozerat...a dupacky radsej s patentami,bo gombiky sa roztvaraju... 🙂

anetta
autor
11. júl 2006

a aku velkost si mam nakupit?

ervotoc
11. júl 2006

No vela nenakupuj nami mini stacili dva bal, a presiel na vacsie, bo to ti tak rychlo rastie, vies zbytocne vyhodene peniaze potom a zas aby sa nezarezavali 🙂

ena
11. júl 2006

ervotoc, prosim nepis velkymi pismenami,zle sa to cita. dik 🙂

ervotoc
12. júl 2006

OK

cat
12. júl 2006

Mucilienka, Niveu 😉

alexandra
12. júl 2006

anetta ja mam 56 najmensie, ale vyslovene len par kuskov, najviac mam tych 62 a 68, co by malo byt do tak 4-5 mesiacov, zalezi aj na velkosti baba.. Ked sa Ti narodi kocka 48cm a 2750g, tak to mensie ponosi mesiac - dva, mozno aj tri...

anetta
autor
12. júl 2006

ervoto,,ja som ale myslela to oblecenie,ze aku velkost?

anetta
autor
12. júl 2006

,,dik alex 😉

alexandra
12. júl 2006

anetta anytime 😉