Akú veľkosť oblečenia do pôrodnice?

kajka82
9. júl 2013

Ako zistim aku velkost vybavicky mam zobrat do porodnice?

evii
9. júl 2013

Akoze ako zistis? No ved najmensiu...50.Alebo ked myslis,ze sa ti narodi 60cm babo,tak 62. 😉

kajka82
autor
9. júl 2013

no prave, mna kazdy odhovara od 50.ky. vraj to je pre velmi male - nedonosene babatka.

lucijag
9. júl 2013

ja som mala pri oboch 56 a bolo este velke a to su donosene

elimeia
9. júl 2013

určite 50...napr. veci z H&M v tejto veľkosti nosíme ešte aj teraz a to máme 7tt...celkovo záleží od výrobcu, niektoré sú nám dobré aj 56 aj 62...ale do pôrodnice ti určite bude stačiť 50 🙂

doliva
9. júl 2013

ja mám s každej veľkosti niečo i už

effkaa
9. júl 2013

@kajka82 ja si pamatam, ze ked mal maly cca tych 6 tyzdnov, este som posielala mm, nech ide nejaku 50tku dokupit, lebo 56ka mu bola strasne velka, daval si obe nozicky do jednej nohavice a podobne. pre nedonoseniatka existuju aj mensie velkosti ako je 50tka. Takze ja som urcite za 50tku.

hexena
9. júl 2013

podla toho kolko cm bude mat babo ked sa narodi, ale ja som po porodoch bola tyzden taka ubolena, ze na modne prehliadky cas nebol 🙂

viera77
9. júl 2013

presne, 50-tka uplne postaci, pripadne si prihod do tasky aj 56-tku, ved v tych vecickach si drobceka len odnesies domov z porodnice 🙂 ......ja som si tam vzala len c.56, kedze si bolo stale tvrdene, ze dcerka bude velka ale nestalo sa, pri odchode vazila len 2800g, teda 56-tka jej bola este poriadne velka - hned sme zhanali oblecko c.50 a to ponosila este take 2 tyzdne..........62-tka je uz pre 2-4 mesacne babetka normalneho vzrastu 😉

anjelicek26
9. júl 2013

Do porodnice 50-ku... my sme 50-ku vyradili pred asi dvoma tyzdnami, teraz nosi 56-ku a este tam ma miesto a to ma uz 4,6 kila.... v 62-ke by sa nenormalne utopil, to budeme mat na jesen.

kraskanz1
9. júl 2013

Existuje aj 52?

effkaa
9. júl 2013

moj sa narodil 51 cm a 3370 gramov, priberal standardne... 🙂 Tych 50tiek nekupuj vela, len par kusov, v pripade nutnosti aj v 56tke vydrzi. V niektorych nemocniciach ti oblecenie daju... napriklad na Antolskej urcite ano.
@kajka82

evko1
9. júl 2013

No naša malá sa narodila 56 cm a to sa už do 56 vecičiek ozaj že nemestila, tak som všetko jediný krát opraté odložila pre druhé dieťatko a teraz že chlapec? ?? Takže teraz som 56 nekúpila nič!!! Je ale pravda, že môj mm má 196 cm)))) ale ja iba 160 a aké veľké bábo)))

kajka82
autor
9. júl 2013

@pre vsetky - dakujem vam velmi pekne za vsetky rady....idem vylozit 62-ku z kufra 😀

margarita
9. júl 2013

ja hlasujem za 56ku, 62 je naozaj privelka, to tak na 3 mesiace mozno.
zalezi hlavne od toho, ake velke babo sa narodi,
nase obe vazili pri narodeni slusne vyse 4kg 😀 a 53cm, a moj synovec mal porodnu dlzku presne 56 - takze nebolo o com.

andu9
9. júl 2013

Tiež som za 50-ku, pre väčšinu detičiek bude akurát, jedine, že sa ti narodí taký 4 - 5 kilový valibuk, tak vtedy je lepšia 56-ka. Ale tá 50-ka je tak na pár týždňov, hneď z nej vyrastie. Ja som mala súpravičku 56, aby sme ju mali aj do poradne či vonku, aj keď jej bola trochu veľká, ale tú cestu domov vydrží. V nemocnici detičkám oblečko dávali. Pre nedonosené detičky existuje aj 45-ka, čo viem.

nintu
9. júl 2013

56-ku urcite 🙂

annulikb
9. júl 2013

jej dakujem, tiez som mala problem, co kupovat.......................... takze teraz sa uz mozem vybrat do obchodov 🙂..................... tesim sa, co vsetko nakupim, ale aj tak neviem, co kupit na prenesenie z porodnice domov................. poradtte prosim 🙂

sense
10. júl 2013

@kajka82 ak necakas velke babo tak 50tku. My sme nakupili do vybavicky len 54-62 a kedze som rodila 16 pred terminom este sme par dni pred porodom istli kupit par kuskov 50 a dobre sme urobili , mala sa narodila 47 cm a 50 velkost sme nosili asi 2 tyzdne, ale kupili sme len 1svetrik, 2 nohavice a 2 body a 2 ciapocky a uplne mi to stacilo lebo v pripade nudze som obliekla 54 a ovinula rukavy....a pre nedonosene deti su velkosti od 40 tusim....

sense
10. júl 2013

@annulikb na prenesienie z porodnice podla pocasia, my sme sli domov v maji ked bolo asi 20st. auto stalo rovno pred porodnicou takze nasa mala body, svetrik, nohavice ponozky, ciapocku a deku .....no a samozrejme autosedacku....

huxy
10. júl 2013

ja som mala niečo 50 a niečo 56. a veru,ešte tam bola aj nejaká rezervička,a to sa mi malá narodila dosť veľká,teda hlavne bacuľka, 50 cm a 4130 g. ale 62 by bola určite obrovská.aj keď dieťatko na začiatku veľmi rýchlo rastie,do tej pôrodnice by som brala 56, resp. 50

patkobo
10. júl 2013

aj 50tka je vacsine deticiek velka alebo tak akurat .. 😉

sante81
10. júl 2013

velkost 56, bude nosit mozno tak mesiac, velkost 62 tak do 3 mes. ak sa bavíme o váhe cca 3300g a 50cm + -. ja by som 50tku nekupovala, radsej viac 56tiek, rukávy ovynies, kup si hlavne kosielky alebo bodicky. bodicky vyuzijes viac ked budes balit na siroko. mne pri chlapcovi vyhovovali bodicky, pri dcérke kosielky, lebo bolo leto a teplo. ale nekupovala by som zbytočne dopredu toho vela. 50% veci ktoré más a aj dostanes, nosit vôbec nebudete, alebo vynosit nestihnete.

petula8
10. júl 2013

ja som brala do pôrodnice radšej o niečo väčšie veci , veľkosť 56.

linda20111
10. júl 2013

@kajka82 ahoj, ja som kupovala len velkost 56, maly mal pri narodeni 51cm a 325Og. Do porodnice som vsak veci nebrala (kedze obliekaju do ich kosielok) no ked som zistila ake su tie kosielky obrovske a zly material, tak som poslala manzela aby doniesol zopar kuskov bodyciek z domu. 56ka uplne v pohode, netreba aby malo dietatko velmi tesne oblecenie, radsej volnejsie ale nie az take ako tie nemocnicne. tiez zalezi dost na vyrobcovi.. a pocitaj s tym ze niektore kusky po prani sa mozu stiahnut. takze jednoznacne 56 do porodnice a potom este mozno tak 3tyzdne na doma.

jadinka
10. júl 2013

ja som mala nakúpene 56, no malý sa narodil 3900 g a 52 cm, takže mu to bolo len len..a to prvý týždeň v nemocnici nosil ich erarne košieľky, takže keď sme prišli domov, dlho 56 tku neponosil..záleží na váhe a výške dieťatka. nekupuj toho dopredu veľa, po pôrode si dokúpiš veľkosť aká sa ti bude hodiť, prípadne pošleš niekoho iného.. ved prvé týždne bábo nosí aj tak len bodynka a dupačky, takže aspoň čo sa týka mňa, tie prvé týždne sme sa bohvieako "neparádili" 🙂 no a potom keď už začneš kočíkovať a bábo troška podrastie, zabehneš do obchodu s oblečením a "vyblázniš sa" 🙂 ja by som si do pôrodnice doniesla aj vlastné oblečko, lebo tie ich košieľly sú totálne nepraktické a takisto by som si doniesla aj vlastnú zavinovačku resp. perinku, pretože tomu môjmu bola ta nemocničná primalá a totálne otrasne sa mi do nej viazal..

monikaboh
10. júl 2013

@evko1 Jéj čítam si tu túto tému, lebo som už akosi od prved dcérky zabudla na tie veľkosti a teraz čakáme druhé, tak si to musím pripomenúť. Jéj, len ma tak "potešilo" že aj ty máš tak vysokého muža? Aj ja mám 160 a môj mužík niečo málo do 2 m:o)). Ale prvá dcérka sa mi narodila maličká, mala len 45 cm, ale teda teraz to už dohnala a mám pocit, že ma čoskoro aj prerastie:o))

hori
10. júl 2013

no ja som zasa 50-ku ani nekupovala, naco oblecko na 2 tyzdne??? 56 bola velka, no a co? aj vo fusaku a autosedacke sa moje baby stracali, to sa proste pri tak malych deturencoch neriesi...

gabuci
10. júl 2013

Moje bábo malo 3950g a 50cm,pokúpené som mala č.56,do daru sme dostali č.50 ale to sa neoplatí kupovať,vôbec nevynosí,tej 56-ke vyhrnieš rukávy a je to v pohode.Veľa nekupuj,zbytočne vyhadzovanie penazí.
druhé malo 3400g a tiež 50cm.začali sme číslom 56.

anny1984
10. júl 2013

obliekla som malému tuším č. 56, ale on mal len 48cm tak v tom plával, potom som mu dokúpila ešte č. 50 aspoň overal, aby sme mali na poradňu, aby nevyzeral ako vandráčik 🙂

marylis
10. júl 2013

Moj mal 3450g a 51cm a v 50tke plaval! Mohol ju nosit asi mesiac a pol 🙂 Takze ja odporucam 50tku ;)