Francúzsky buldoček

simcucik
23. máj 2024

Ahojte idem si po radu lebo už strácam nervy 😆 moja otázka znie ako dlho trvalo vašim bradáčom si zvyknúť nato že cikat musí len vonku. Keby sa to stane občas nič nepoviem ale ako náhle s ním prídem dnu vyciká sa, keď mu poviem že ideme je schopný sa predtým už doma vycikať, dokonca aj vo výťahu pri ceste dole či pred dverami keď čakáme na výťah 🥲 už sa naučil skákať aj na nasu posteľ čo som myslela že nezvládne nakoľko je vysoka ale zvládol to ľavou zadnou 😆 a už ju stihol označkovať. Pochopím keď je dlhšie doma že sa vyciká ale keď sme doma 🙈 má stále plienky na zemi ale veľa krát sa stane že sa vyciká vedľa ako by ani nevedel že to tam je, ale to mi ani nevadí ale to že na posteľ, sedačku ☹️

nicoletta98
23. máj 2024

Buldockovia sú tvrdohlaví, ale dokážu sa naučiť veľa veci a sú veľmi šikovní. Ja mám dvoch. Jeden nespraví potrebu doma ani keby cely deň nejdeme von, toho mame od mala. Druha je adoptovana , je u nás tri roky a spravi mláčku sem tam, keď sa jej chce. Trpezlivost, odmeňovanie, netrestat .. a pôjde to 🙂

nicoletta98
23. máj 2024

A na skákanie pozor , sú náchylní na kĺby

zojazoja
23. máj 2024

a to o kolko ročnom alebo mesačnom psovi píšeš?

vikisukik
23. máj 2024

je to steniatko? ako dlho ho mate doma? nie je to dobre podla toho, co pises, lebo zatial asi nepochopil, naco chodi von. ako reagujes, ked sa vycika tam, kde nema?

tinalia
23. máj 2024

Kolko ma mesiacov? Ako reagujes na cikanie doma? Co robite vonku ked ma cikat? Malo informaci..

wolf_
23. máj 2024

Nepochopil, že potreba sa robí vonku. Čo sa mu ani moc nečudujem keď si ho naučila, že potreba sa robí aj doma - plienka.

eko22
23. máj 2024

@simcucik Tak to máš ako s deťmi kým sa to naučia. Náš psík mal tri mesiace a stále mal problém naučiť sa byť sám a nepošpiniť všetko.

simcucik
autor
23. máj 2024

@nicoletta98 áno áno to viem

simcucik
autor
23. máj 2024

@zojazoja má 4 mesiace

simcucik
autor
23. máj 2024

@tinalia má 4 mesiace, dezinfikujem a pýtam sa ho čo spravil poviem mu fuj nesmieš , vonku vykoná vždy potrebu ale stane sa že mu poviem ideme von vyciká sa,alebo prídeme dnu a znova spraví mláčku

zojazoja
23. máj 2024

@simcucik však to je ešte malé.to sa stáva. Ako často venčiš? Ako býva doma dlho sám?

nicoletta98
23. máj 2024

@simcucik 4 mesiace, ešte máte kúsok cesty pred sebou 🙂 ak mláčku spravi hneď a povieš mu fuj , tak super.. ak si ju všimneš o pár minút neskôr, tak už tomu nerozumie, čo od neho chces