Stafordšírsky bulteriér - skúsenosti, chovné stanice

3. feb 2024

Ahojte, zamilovala som sa do tohoto plemena. Iného psa už nechcem. Zisťujem si o ňom čo sa dá, posledných par dni nerobím nič iné. Nikdy dom však psa nemala, tak možno si to idealizujem. Ale môj názor je, že kým nemáme deti, tiež nevieme aký je to zahul a keď ich mame, nejak to zvládneme a väčšina z nás si rozhodnutie mať dieta predsa nevyčíta, takže predpokladám, že tomu psovi budem vedieť dať všetko čo potrebuje.
A čo sa tých chovných staníc týka, bola by som veľmi rada za nejakú, s ktorou su dobre skúsenosti. A ešte ak náhodou sa niekto vyznáte, ako je to s ich kĺbmi, viem ze su náchylní na artrózy

anonym_kaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym_kaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselka007
5. feb 2024

Ahoj, my chovame toto plemeno a mame doma 2fenky a 2psikov ( jeden je este steniatko a mame ho 4den doma 😊). Ak chces tak mi kludne napis a mozme si pokecat. Pravdepodobne planujeme aj steniatka cez leto. Mozes mi napisat aj tu alebo ma najdes aj na fb ako Michaela Salmonanu Luzova. V profilovke mam nasho psa a rada ti poslem aj nejake fotky, pripadne uvidis na mojom profile. Sme z BA.

lolita555
5. feb 2024

To je ťažko radiť keď chces chces ,každý pes je náročný na výchovu ,veď ako ho učíš taky bude .ide o teba ako človeka ako sa k tomu postavis .ja mám jazvečíka,nikdy som ho nechcela celý život som mala buterierov a teda už som si zažila všeličo.ale ......tento môj jazvečík to je čistý blázon čo už mi všetko spravil čo ponic.l čo som s ním zažila ,každý povie bože ja by som ho už dala preč ale nedám je môj ľúbim ho a čo ho dám preč keď je na hlavu 🤣🤣🤣🤣🤣každý deň s ním pracujem a je to lepšie a lepšie teraz má rok a pol a sme stále na ceste ktorá bude ešte dlhá ,keďže je to tvrdohlavý pes ale tak dáme to.takze hlavne v sebe musíš byť istá že ho chces a hlavne nedať ho preč keď si ho zadovazis.

autor
5. feb 2024

@lolita555 máš pravdu, čo si vezmem do hlavy to aj bude 😂 ale beriem to zodpovedne. Už som si čo to načítala, uvedomujem si, že jednoduché to nebude, ale beriem to ako výzvu. Keď už ten pes bude, budem musieť robiť tak aby bolo dobre, bez ohľadu na to či sa mi chce, nechce, mal alebo nemám skúsenosti. Nepáči sa mi keď niekto napíše, že bez skúsenosti si toho psa nemám kupovať, lebo na vychovávaní čivavy tie skúsenosti nenaberiem. A zas keď už psa, tak psa, nie patkaňa, nič proti malým psom 😃a zas tie väčšie plemena typu bul su až moc veľké a silne

alexas56
5. feb 2024

@miselka007 máte chovnu stanicu ?

miselka007
5. feb 2024

@alexas56 ano chs. Salmo Nanu

autor
5. feb 2024

@miselka007 môžem sa prosim opýtať, ako sa asi pohybuje cena takého šteniatka? Neviem či tie modré sú drahšie, ale niekde som to počula. Nie že by som rozmýšľala, že by som si to radšej kúpila na bazoši za 500€ to vôbec, ale vôbec nemám predstavu ci sa pohybujeme v čiastkách okolo tisícky, alebo viac tisíc.

miselka007
5. feb 2024

Modre idu od cca 1400-1600€ az po 2000€. Cierne a ina farba menej. Ale urcite nebrat steniatko kde je matka aj otec modra. V Cechach je to uz nastastie zakazane ale na Slovensku este nie ale dufam ze to prejde aj u nas. A hlavne aby mali obaja rodicia vysetrenia pohyboveho aparatu.

autor
5. feb 2024

@miselka007 prečo nebrať od dvoch modrých rodičov? Toto som ešte nepočula. Samozrejme, že radšej si nechám poradiť než potom riešiť chorého psíka a nerobi mi problém si priplatiť. Radšej si chvíľku pošetrím.

miselka007
5. feb 2024

Pretoze sa to da porovnat ako keby si spojila dvoch albinov. Je tam uz riedenie farby srsti, su nachylnejsi na choroby a hlavne alergie. My co mame v okoli modrych psov zo spojenia modra s modrou tak vsetci do jedneho maju nejake alergicke problemi. A potom nechavaju pomali tyzdenne 100€ na veterine za injekcie a to nevravim o specialnej strave, Vyskytuje sa obcas nejaka alergia aj u inej farby ( to je ako u ludi, aj dvaja uplne zdravy mozu mat chore dieta) ale je to ovela ovela menej ako u modrej farby. Preto ak trvas na modrej farbe tak len v tom pripade ak je jeden z rodicov ciernej farby. Modru som este nevidela kryt s inou farbou ako ciernou. A taktiez musia mat rodicia vysetrenia: DLK-laktove klby ( musia byt 0/0 alebo A/A) bud to pisu tak alebo tak, tym padom su cisty, DBK- bedrove klby (taktiez A/A), doppler- vysetrenie srdca (negativne), patella- kolenne klby (0/0), OCD- ramenne klby (negativne), Spondyloza- chrbtica (negativne) a hlavne L2HGA/HC- dedicne choroby( pisu bud ciste ale clear) Toto su najhlavnejsie vysetrenia ktore maju mat matka a otec. To L2HGA/HC je povinne ale ostatne su iba dobrovolne no v dnesnej dobe ich uz vacsina robi. Bez nich by som steniatko ja osobne nebrala. Snad som nezabudla na nic. Ak by ma nieco napadlo tak ti to napisem, pripadne teba 😊

lb1984
6. apr 2024

Tak ja zvažujem toto plemeno tiež uvidím ci už tohto roka alebo až nasledujúci. Musím si to poriadne rozmyslieť- dcérka a priateľ alergici čiže v prvom rade musím zistiť ako budú reagovať na toto konkrétne plemeno 🙈 druhá vec je ze mame už 10 ročného alijasskeho malamuta a niesom ešte rozhodnutá ci k nemu alebo až po ňom.... mam obavu aby sa mladý nezačal na ňom nejako realizovať lebo už dožíva ....ale zas na druhej strane co som mala cau-caua keď sa k nemu kúpil druhý pes tak ten nám vďaka tomu pozil ešte ďalšie 3 roky a tiež v období kúpy bol na tom zle... tak zvažujem už 3 mesiac a čoraz viac som naklonená pre kúpu.... niekto skúsenosti ako reagujú na iné a hlavne veľké psy? Tiež napíš či si už kúpila príp chovné stanice ktoré sa ti pozdávaju.

alexas56
6. apr 2024

@lb1984 ahoj, ja som teraz mala v docaske toto plemeno. Fena mala už 7 mesiacov do 2 ročnej feny catahouly si už dovoľovala, hrala sa už tvrdšie..ale bola bez výchovy. Od mala sa vychovávala sama..Našli sme jej už nový domov, venujú sa jej, každý deň má dlhé prechádzky a chodia aj na cvičisko..(dobiehajú zameškané). Je to super plemeno, ale dôležitá je socializácia od mala.