Ženy v mužskej energii

21. apr 2024

Akurat som dopocuvala jeden zaujimavy podcast, kde sa rozoberalu zeny v muzskej energii a muzi zas v zenskej. Je to neskutocna pravda. Sama som bola mininalne 10 rokov muzskej energii. Mala som to z detstva, kde otec podvadzal mamu, tak som si zaumienila, ze ku mne sa muzi takto sprsvat nebudu. A kupodivu som stretavala samych slabochov, nie muzov. Kamosky naokolo niekedy nepohli ani prstom a tie vedeli zbalit na pekne reci tych chlapov a okolo mna sa vzdy motali umrncani muzi, ktorých som musela ja viest. Ziadna opora...samozrejme to bolo aj tam ze ja som bola trn general a muz sa len viezol. Po rozvode s prvym mužom som sa zacala zamyslat, ze cim to je, ze preco ti muzi s testosteronom nepritahujem:D na terapiach som prisla na to, ze cim to bolo. Trvalo mi asi 6 rokov, kym som sa dostala opat do svojej zenskej role a konecne mam uz 7 rokov vedla seba silneho a milujuceho muza, pri ktorom sa citim ako kralovna. Aj tu na fore velakrat vidim zeny v mojom starom JA. Opovrhujuce muzmi, velmi dominantne, miesto milujuceho manzela si svojim velitelskym pristupom vychovavaju druheho syna a nie manžela. Chcem tymto príspevkom poukazat, ze sila zeny nespociva v tom, ze aka je samostatna, silna, dominantna, ale skor je v zenskej laskavosti. Tym vieme pohnut muzmi, nie nasou sebestacnoztou.

naneta258
21. apr 2024

Takže pomohli ti s tým len terapie? Nič viac?

klementinka58
21. apr 2024

super, tak dufam, ze bol to registrovany terapeut s Vs vzdelanim

subartic
21. apr 2024

@laurita285 ale ono je to správny názor , prezentujú ho aj psychológovia , aj ženy.

viestta
21. apr 2024

Autorka, dominantny, despoticky je ina kategoria osobnosti ako je silna osobnost. Ak to bolo v tom podkaste, tak boli pouzite nespravne terminy, Alebo si si to zle vylozila

autor
21. apr 2024

@vvvvb byt laskava neznamena to, ze sa automaticky stavam do role obete a naivnej zeny 🙂 laskava zena vie byt aj sebavedoma a silna, ale je to sposob komunikacie a jednania s muzmi. Muzi to hned vycitia, ktorá zena si uvedomuje tu svoju zenskost a zas ta, ktora chce komandovat a velit 🙂 kazdy silny muz ti povie, ze jeho tieto veliace zeny nepritahuju 🙂 je to proste priroda 🙂

autor
21. apr 2024

@subartic anoo, toto aj ja pocuvam 😁 a stale sa ucim, uz dlhe roky a som nesmierne vdacna, ze tieto temy sa zacinaju konecne riesit 🙂 ked som po tom patrala ja, nasla som len zahranicne stranky :D

777januska777
21. apr 2024

Nemôžem si pomôcť, ale zas ďalšia téma, ktorá ženy a mužov zovseobecňuje. Pre mňa ako pre ženu v mladšom veku vždy tieto témy boli zničujúce a snažiace sa mi povedať aká som nie správna žena. Lebo mam dominantnejšiu povahu a aj preto, ze som nikdy nebola ta typická úžasná a milá a spravna žena, ktorá mužovi dáva to mužské sebavedomie, ktorá mu neuberá z jeho mužnosti.
Nie nie je žiadny mužský správny typ a ani žiadny ženský správny typ. Tvoja chyba bola to, ze ty sama si nebola zo sebou spokojná a preto si sa sama dávala do nejakej pozície, ktorá ti nevyhovovala, sama seba si spravila tu osobu. Ale každý sme iný a každý ma iný pohľad na veci, takže neexistuje nejaká mužská ci ženská energia, existuje len naše vnútorné prežívanie a komplexy.
A aby si nepovedala mam manžela introverta, silnú samostatnú osobnosť, schopnú si stáť za svojím názorom, ktorí aj mňa berie ako samostatnú osobnosť. V niečom ma on väčšie slovo a v niečom ja.

autor
21. apr 2024

@laurita285 praveze som vdacna, ze v dnesnej dobe sa otvaraju temy a riesia to ludia, ktori sa tomu rozumeju 🙂 preco je tolko rozvodovosti? Lebo ludia absolutne nemaju potuchy, ako funguje ludska psychika, nevedia sa pochopit, komunikovat. Ludia zacnu spolu randit, dokazu cele hodiny pozerat netflix a sexovat, ale vazne temy otvorit nevedia a potom sa cuduju, ze po rokoch ich to dobehne

autor
21. apr 2024

@naneta258 ako som napisala, mam za sebou terapie a viacrocnu pracu sama na sebe 🙂 a stale sa ucim. Z kniziek, podcastov, seminarov. Nikdy som si nerobila ziadne spiritualne seansy alebo kurzy :D a je smutne, ze ludia sa vysmievaju z prace, kde pracujes na sebe aj po tej mentalnej stranke. Co je skor smutne ;)

autor
21. apr 2024

@klementinka58 a ty sa vobec rozumies do tejto problematiky? Stavim sa, ze si v zivote nic take neabsolvovala, lebo uplne odveci pises. Ja som mala traumy z detstva a opakovali sa mi neustale tie iste vzorce, preto som chodila na terapie. A to dalsie som ziskala rokmi prace na sebe. Tvoje nemiestne a ustipacne poznamky len napovedaju o tebe 🙂 a zrejme som sa ta tenou dotkla, inak by si nemala potrebu snazit sa ma zhodit

avicii18
21. apr 2024

Ja som zase čítal, že ženy sa prispôsobili mužským požiadavkám, že majú mužské pocity, mužskú erotiku...Ženy túžia po orgazme a chalpi aby boli pohladení a ocenení.

klementinka58
21. apr 2024

ano rozumiem sa do tej problematiky az velmi dobre, viem co dokaze ezo kouc urobit s clovekom s traumami a tak isto viem co urobi psycholog so vzdelanim s clovekom co ma traumy.

a cim ta zhadzujem?

autor
21. apr 2024
minenkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
subartic
21. apr 2024

@777januska777 bohužiaľ existuje mužská a ženská energia. Ja tiež patrím medzi dominantnejšie ženy a dlhodobý ťah na výkon ťa vyčerpáva. krásne o tom hovorí psychológ Studnička aj so svojou manželkou Olgou Studničkovou Šípkovou . To že má ísť do ženskej energie neznamená že má byť z teba poslušná subka , ktorá len čaká kedy splní prianie manžela. To je vykladané uplne inak .

naneta258
21. apr 2024

Ja ako dominantnejsia povaha musím povedať, že je naozaj ťažké nájsť dominantnejsieho partnera. Avšak ak sa mam meniť na submisivnejsiu aby som mala pri sebe dominantného muza.. tak to by som už asi nebola ja sama sebou 🙂

deedol
21. apr 2024

@laurita285 presne :D toto su take "vedecke vysvetlenia", ze az. len robia psychologom zle meno, lebo nemaju za sebou ziadny vyskum, ziadne data, len to peknucko znie. ja som zena v muzskej energii (co to vobec je?!) a moj muz je normalny schopny chlap. a nie, nejdeme sa pozabijat, sme spolu 15+ rokov a vsetko je ok. lebo vztahy su okrem lasky a pritazlivosti aj o vzajomnej ucte a komunikacii 🙂
@777januska777 presne 🙂

subartic
21. apr 2024

@minenkak nepletiem . Silná a dominantná žena urobí z normálneho chlapa slabocha. Nie hneď ale postupne ho rozloží až nakoniec chudák nevie ani či je chlap alebo decko . Postupne za neho preberá všetk jeho povinnosti , lebo jej sa zdá že to robí pomaly alebo zle , nedostatočne až tu máme obrátené role .

autor
21. apr 2024

@klementinka58 traumy sa odkedy riesia so psychologom? Pokial by si sa do toho rozumela, ako pises, tak vies, ze tieti veci sa maju riesit so psychoterapeutom a nie psychologom 🙂 ja ziadnych ezo koucov nepozeram a ani nepocuvam. Ako pisem, najskor som si poriesila svoje psychicke zdrabie na terapiach a potom som zacala pracovat na sebe aj inym stylom. A zhadzujes ma tvojimi nemiestnymi a ustipacnymi poznamkami. Ja tu pisem moju skusenost a ty sa mj tu snazis natlacit avoje praudy :D ako to, ze som nejaka prepnuta zenska, ktora tu srsi toxickou pozitivitou. Ja som prispevkom chcela len povedat moju skusenost,.ktora.mi neskutocne zmenila zivot k lepsiemu. Ale samozrejme, ze tu sa dobre rady nenosia. Tu pri každom prispevku musia nabehnut rypacky, ktore to tu donicia svojou negativitou

lenkakravcova
21. apr 2024

Nerozumiem prečo na to reagujete niektoré tak hádavo. Autorka napísala svoju skúsenosť z vlastného života. Niekto môže mať opačnú, iný môže mať podobnú. Ja mám podobnú skúsenosť ako autorka a rovnako vidím podobné skúsenosti aj v okolí. Väčšina mužov nepotrebuje mať doma ženu "muža". Ak chce byť muž a mužom, tak si nájde muža. 😀 Ak chce ženu, zvyčajne hľadá určite vlastnosti, ktoré jemu ako mužovi chýbajú. Samozrejme ak nie je na výber ideál, tak sa uspokojí aj s priemerom (rovnako tak aj ženy), ale podvedome každý z nás hľadá (v dobe hľadania partnera) nejaký ten svoj ideál 🙂

vvvvb
21. apr 2024

@autorka Ja nechcem komandovať a veliť, príde mi to hodne nedôstojné komukoľvek rozkazovať a vynucovať si poslušnosť zastrašovaním. To robia iba zbabelci a slabosi, ktorí dostanú moc nad niekým.
Nepáči sa mi to, proste to nie je skutočná sila sebavedomie. Lenže, na takých slabochov a zbabelcov nič iné neplatí, len krátky dvorek a dlhý bič 😀 Navyše, oni sa jednoducho pchajú pod papuču.
Vyskúšala som si to, ale neviem... Mám z toho také hnusné pocity. To mám na nich fakticky ísť tvrdo, keď majú byť zodpovední?
Som v štádiu zbaviť sa takýchto ľudí. Lenže čo ďalej?
Píšeš tu o dominancii muža vo vzťahu, ale ani do toho sa mi už nechce.
Proste, už mi tá rovnica - dominancia a podriadenosť vadí.
Predsa musí existovať aj možnosť, že sú si rovnocenní.

blunka
21. apr 2024

@subartic ja plne chápem toto rozdelenie muzsko zenskej energie. Vidím že ty a autorka diskusie máte v tomto hlbšie info ako ja. Mohla by som sa ťa a aj autorky (ona mňa musí kontaktovať lebo ja neviem ju keď je diskusia bez nicku) spytať niečo ohladne témy v sukromnej správe ? Nechcem svoje manželstvo v tejto oblasti tu verejne rozpitvávať lebo zeny radi sliedia čo kto v minulosti napisal. Ale chcela by som radu.

subartic
21. apr 2024

@blunka napíš.

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@subartic a zaroven autorka,

ale to co vy dve tu uvadzate, sú dosledky rodovych stereotypov a teda, ze zena vsetko ma na starosti, manazuje celu rodinu, z chlapa robí polodebila, este aj dnes je bezne ze zena bali muza na dovolenku ci mu robí desiaty ako pat rocnemu. Chodí do práce na plný uvazok, k tomu je na nu navalana celá domácnost, starostlivost o deti, z toho je nervná, vyčerpaná - toto nie je o ziadnych energiách, toto je príbeh o zodratej, frustrovanej zene a chlapovi, ktorému sa mentálny vývoj zastavil v 12tych rokoch.

Je uplne v poriadku, ked sa partneri doplnaju, vzajomne si pomahaju, potrebuju sa, spravaju sa k sebe respektujuco. Ak je aj zena v zivote spokojna, tak kvitne. Obdobne aj muz.

naneta258
21. apr 2024

Tak teda zaver tohto všetkého je.. ze zena sa ma zmeniť na submisivnu pretože dominantnejsieho muza k sebe nenájde? 😀

subartic
21. apr 2024

@naneta258 veľmi veľmi zle pochopené. Záver je , neberme mužom ich povinnosti .

blunka
21. apr 2024

@subartic dakujem napisem. Ale asi az zajtra ked budu deti v skolke a budem tu mat klud a ticho aby som rozumne vysvetlila co chcem poradit. Nemame interierove dvere a huci tu TV aj deti. Ozvem sa.

777januska777
21. apr 2024

@subartic podľa môjho názoru neexistuje. Mne to príde, že ľudia si to len nejako potrebujú pomenovať. Všetky problémy co mame pochádzajú z nás. Aj to co mala autorka, to nebolo ze mužská energia. Ona v detstve trpela stratou otca, to si zažije veľa dievčat, taky ten pocit, ze muža vidíš ako toho neschopneho zbytočného, robiaceho len problémy. Takže je úplne jasné, že taká žena sa dá sama do takej pozície a samozrejme, ze jej to nevyhovuje. To už je len o tom prijať svoj svet a samu seba a prijať aj mužský svet a nájsť v ňom to co mňa ako ženu doplní a nebrať mužov, len ako príťaž. Žena, ktorá žije svoje traumy ide na plný výkon aj keby co bolo, ale to nie je nejaká mužská ci ženská energia, to je jej trauma, ktorá jej nedovolí spomaliť a vidieť samu seba taka je.

viestta
21. apr 2024

@lenkakravcova reagujeme, pretoze z toho co napisala vychadza, ze mame zapriet svoje osobnostne nastavenie a spravit zo seba nieco submisvne. Preco by sme to mali robit? Je taky vzorec zaruka spokojneho zivota? Je spokojny zivot ak "pre pokoj v dome" zapries samu seba, svoje pocity a hras dlhodobo divadlo? Na co je to dobre? Ano, clovek ma pracovat na sebe a na vztahu aby sa pokusil priblizit k idealu, ale nie na ukor svojej sebeucty.

klementinka58
21. apr 2024

ved uz ako myslis, stacilo napisat ano bola som za psychoterapeutom s VS vzdelanim. BTW.kazdy psycholog riesi traumy, maju na to vycvik.