Ako a kedy nakladáte umývačku?

27. jan 2021

Pekny den len nedavno sme si prvy krat kupili umyvacku riadu, vstavanu. Chcem sa opytat ako to robite vy, kedy kladiete riady do umyvacky? My sme dvaja a nemame az tolko riadu, preto napriklad zapinam zatial tak raz z den-dva ako sa riady nahromadia. Zaujima ma vsak to ze kedy kladiete riady dnu, my napriklad ked mame riady nechcem ich nechavat na linke alebo v dreze posobi to velmi skaredo ale zase neviem, ked ich priebezne davam do umyvacky mam zase cely cas otvorene dvierka aby to dnu nepachlo a nehromadil sa smrad. Ked umyvacku spustim, medzitym sa narobia dalsie riady a neviem ako to spravne robit nechcem spinave riady nechavat na linke ci v dreze a neviem ci sa moze kladnut ich dnu a zatvorit ked sa umyvacka este nejde pustat?? Poradte.

jana_eyre_2
27. jan 2021

Ja som hrozna, my sme doma 5ti, mycka ide aj 2-3x denne, riad sa kopi furt.. vykladam ju ráno z večera hneď aj naložím, medzi tým varím, nakopi sa ďalši riad, potom je obed, vylozim naložím, kým sa umýva nakopi sa ďalši riad a večer nakladam znova.. a vždy mi nejaký ostane ešte aj narano.. skúsila som si aj zredukovať riad aby som ho mala menej a je to vlastne to isté, len mi stále čosi chýba.. ja som sa tak trocha zmierila s tým, že keď doma žijem a existujem, tak tu je proste stále niečo čo nie je upratané..

danieli
27. jan 2021

@nina255 fakt niekedy aj 3x denne a garantujem, ze je plna na prasknutie, varis pecies mas 2 deti a riadov tolko, ze az, system ukladania do umyvacky mam vysperkovany na milimetre, kde ako prudi voda a co kam dat, aby umylo pekne😂

hederamonstera
27. jan 2021

@nina255 vsak a co robis s riadom, v ktorom varis? Vsak tu nejde len o taniere a pribory😄

saskiaaa
27. jan 2021

Mi sme 2 a dieta tiez mame malo vzdy rano ju pustam
Za celi den nahadzem a rano este a pustim

jana_eyre_2
27. jan 2021

Inak ja máločo umývam ručne, je dokázané že sa tak mina viac vody ako keď niekto aj pusti mycku viac krát do dňa.. nasa umývačka minie 8l na jedno umytie, takže umývam vyslovene len to, čo bud rýchlo potrebujem alebo čo do.mycky ísť nesmie.. ako čítam každy to má inak zaužívané, napr.moja svokra má mycku ale tiež ju pusta len raz za čas lebo väčšinu veci umyje v rukách.. je to zvyk, ale ja som chcela umývacku hlavne kvôli šetreniu vody..

nina255
27. jan 2021

@hederamonstera panvice nedavame do umyvacky a hrnce vacsinou umyjem rucne lebo mi to pride neprakticke pustat umyvacku pomaly prazdnu ked mam spinavy hrniec 😃 a potom cakat kym sa umyje ked ho potrebujem 😃

hederamonstera
27. jan 2021

@nina255 tak to potom vysvetluje vela😄

fokuska
27. jan 2021

@nina255 Kazdy ma ocividne inu "dynamiku". Keby som davala umyvat len taniere a pribory, tak tiez zbieram tyzden, ale ako som pisala pri vareni pouzijem viac veci ako jeden jediny hrniec. Cize po obede mam umyvacku plnu s vecami od ranajok, desiatej, varenie a pripravy obedu a samotneho riadu z jedenia obedu. A ver tomu, ze aj ked ju pustim 2x denne tak minie menej vody ako keby som kazdy den mala hrnce a vsetko ostatne okrem tanierov a priboru umyvat rucne. Bezny cyklus co davam umyva umyvacka hodinu alebo dve, za ten cas urcite nepotrebujem hrniec znova.

simca06022011
27. jan 2021

Prilis vsetko riesis.. tak umyvaj rucne. Ved si to nastav ako tebe vyhovuje. Ja nakladam do umyvacky, ziadne dvierka nenechavam otvorene... umyvacka ide po veceri, cize v normalnom case konci, alebo rano ked odchadzam z domu... alebo ak nemame doma dieta, nevarilo sa atd tak obden, ak nemam riad lebo ledva chodime domov (napr. cez prazdniny, my v praci, mala na prazdninach a doma tak tanier a pohar uspinime), umyjem to rucne... este sa nikomu nic nestalo z toho ani umyvacke ani nam :D
A inak od maja som viac menej bez umyvacka (vivat perfektni opravari) a prezila som bez nej :D

luccija
27. jan 2021

Nic nenechavam v dreze, ale hned do umyvacky.Pustam ju vzdy na noc nie je vobec hlucna .Za 2 dni Ti nemoze nasmradnut ja riad nepredumyvam muz je na to haklivy, tak on riad oplachuje co mi vadi zbytocne mina vodu.Ide u nas denne, ale ja ziadny riad ani hrnce, pekac neumyvam v ruke.Chapem, ze si nemala umyvacku, ale mat z tohto dilemu?Ved vyskusaj a uvidis, mozes si kupit citronovu vonu do mycky, ale mne vadila riady boli napachnute.Ked naplnis za 2 dni, tak budes pustat vtedy...

gloria31
27. jan 2021

Sú tie umývačky tak tiché že nerušia kľudne aj večer pusti

zuzuliatko18
27. jan 2021

U nas tiez ide umyvacka denne, ale tak vybrali sme si naschval taku, aby mala cca polhodinovy umyvaci program. Aj ked sme chodili do prace som zvykla varit, teraz na materskej a manzel na homeoffice a riad sa kopi. Riad ukladam priebezne, mame mini panelakovu kuchynu a nie je kde sa tu hybat, ked mame este rozlozeny spinavy riad. Umyvacka je otvorena na skarocku. Ked uz je plna, alebo vecer po veceri vidim, ze je tam miesto tak na dva-tri kusky, tak ju pustim, rano len vylozim umyty riad a mozeme znova nakladat.

jamidea
27. jan 2021

@zuzanaete omg. Mali sme takych susedov, co okolo desiatej zapinali umyvacku. Kuchynu mali na jednej strane panelaku, potom bola obyvacka, aj tak sa v spalni na opacnej strane nedalo spat , kym ta blba umyvacka skoncila. Nikdy som im to nepovedala, ale dodnes si myslim o tych sebcoch svoje a to tam 14rokov nebyvam.

maris5
27. jan 2021

A mam taku funkciu, ze oplach. S cistou vodou sa oplachne riad asi 5 min. Cize vyplachne nejake zvysky a riad potom nesmrdi ked je tam dlhsie.

enoula
27. jan 2021

Púšťame kedy treba, 2x za den aj raz za dva dni. Kludne aj vecer, sak to nehuci jak pracka 70stupnovy program umyje vsetko, aj zaschnute, nič nesmrdi. Ja by som v živote neumyla riad v takom množstve vody jak ta mycka, takze kebyze aj poloprázdnu pustis, podla mna usetris 😃 netreba sa toho bat, vyskusajte, nie je co pokaziť, len sa tesit 🙂

erickatt
27. jan 2021

Ona nie je uplne zatvorena, len privreta. Nam ide bezne jeden krat denne, dnes 2 x a cez víkend aj 4x. Ale mame tu uzsiu. . A davam tam 98% veci. Aj drevenne aj varesky

nika2393
27. jan 2021

No ja púšťam tak raz denne keď ozaj varím že obed a viac zložitejší tak aj dvakrát denne po sebe ale sem tam sa mi stane ze aj 3krat ide hlavne keď máme veľké rodinné stretnutia.... Proste u nás nie je problém naplniť myčku skôr už ju nemá kto vyložiť 😂😂

kulumulu123
27. jan 2021

Bože náplním umývačku pustím vyložím a priebežne plním ďalej keď sa naplní pustím znova.... Vysoká škola toto 🤔

zuzanaete
27. jan 2021

@jamidea Ale pred 14 rokmi boli spotrebice na inej urovni v hlucnosti ako teraz. Mame naozaj tichu umyvacku.

tinqua
27. jan 2021

Ono ale vieš, že aj keď máš umývačku tak umývadlo, hubka a odtok stále fungujú? Ale nie, robím si srandu...keď zapnem mycku a ešte mi ostanú riady normálne ich doumyvam ručne. Alebo keď mi pristane tanier o desiatej večer v dreze tak ho tam nenechám obschnut ani kvôli tomu nezapinam stroj

romikk22
27. jan 2021

Zapínam ju každý den, u nas asi nebolo dňa kedy by mi umývačka nešla 😅. No neznášam bordel na linke takže ja to robím tak ze samozrejme večer vsetko ak teda ešte niečo je na linke tak dám do umývačky a pustím, rano to vytiahnem... A počas dňa ukladám do umývačky prosto všetok riad. Ked je plná pustim, vyberiem a zase plnim. Jednoducho ked treba ide aj 3x za deň. A nieje hlučná vôbec

sono2
27. jan 2021

Baby pre pána to nepočuť veď to neni pračka tatramat
Normálne po večeri zaspni každý druhý deň alebo po obede

autor
27. jan 2021

@kulumulu123 ďakujem za návod, na to som sa však nepýtala, blbá nie som 🙂 pýtala som sa na niečo úplne iné ale v poriadku

alvaluka
27. jan 2021

Ved nakladaj postupne, predavaju sa aj “osviezovace” do umyvacky, potom pripadny smrad nie je citit, ak tam stoji riad aj dva dni. Tiez sme dvaja a niekedy pustim aj kazdy den vecer, byvame v dome, inokedy sa pusta raz za dva dni.
Co sa tyka hlucnosti nemyslim, ze by to malo byt nejake tragicke, kym som byvala v byte pustila som aj pracku o osmej a do deviatej mohlo byt oprate a nikto sa nestazoval.
Ja osobne raz za mesiac umyvacku aj pustim na samoumyvaci rezim, vlozi sa tam napln na umyvanie umyvacky a cyklus.
Cize, osviezovac, oplachovat filter, vycistit aj umyvacku raz za cas a hotovo.

rachel36a
27. jan 2021

Nakladam riad hned, neznasom ho kade tade v dreze, na linke a pod...zapinam ked je plna, ale vacsinou vzdy vecer..tiez byvam v byte ...aj periem v noci...teda nastavim aby pracka zacala prat cca o 5, aby som rano uz len vyvesila

ukulela
27. jan 2021

My mame lacnúumyvacku a má aj oplach 5 minútový, keď treba preplachnut riad, má aj eko a aj tichý nočný program. To už má hádam každá umývačka. Takže si pozri v návode. Ak máš len poloprazdnu, tak večer daj oplach a riadny program spustis druhy deň. A riady ale do umývačky musíš opláchnuť od najhrubsrj špiny. Nesmú tam byť zvyšky jedla. S ak máš ten nočný, v pohode ho pusti večer.

jankapepe
27. jan 2021

2 dni nechať riady v mycke....ojoj nie fuj. Buď ju pustaj aj poloprazdnu alebo umy normálne ručne.
My máme mycku lebo nas je doma 5 plus vždy niekto navyše....návštevy...oslavy... grilovačky.....mimo covid. Tak sa uživí. Pri 2 ľuďoch by to bolo pre mňa asi viac roboty ako hop šup ručne umyť.

jasminet
28. jan 2021

@mirage nárečie netuším, my to doma voláme doska na krájanie, ale vyznam slova denko poznám 🙂

zuzana212722
28. jan 2021

Preboha to už sú ženy naozaj tak tupé že sa toto pýtajú.. Bože mam umývačku naplním zapnem neriešim kedy.. Doumyva vyložím a znovu dookola.. Aj keď mam zatiaľ riad v drese.. Naozaj niektoré si ani neprdnu bez internetu.. Co budeš robiť keď budeš mat deti 🤦‍♀️🤦‍♀️

jana_eyre_2
28. jan 2021

@zuzana212722 niektoré sa pýtajú samozrejmé veci a niektoré nevedia napísať príspevok bez toho aby človeka nedourazali a nezhodili.. hádaj čo je horšie..