Umývačka riadu - áno či nie?

kiqusiq
13. aug 2020

Dobrý deň, keďze sme kúpili byt a komplet sa prerába a bude všetko nové, priateľ dal urobiť aj vývod na umývačku riadu, že čo ak by predsa. Ešte keď som bývala doma u rodičov, umývačku sme nikdy nemali, ani teraz nemáme a nejak po tom ani netúžim. Sme zatiaľ len dvaja a 2 taniere viem umyť aj ručne, nepotrebujem k tomu umývačku. Zasa je pravda, že niekedy sa riad nahromadí a nemáme čas umývať, potom sa doťahujeme kto ho umyje 😀😀 Viem že rodičia raz niekde boli kde bola aj umývačka a že teda zapnú a pár riadu im umývalo 3 hodiny 😳😳 Asi sú tam rôzne programy, neviem. Preto sa chcem opýtať tie z vás ktoré máte umývačku riadu oplatí sa? Aké sú výhody prípadne nevýhody? Viete dať tip na dobrú a jednoduchú umývačku?

akinom0077
13. aug 2020

Urcite ano...

akinom0077
13. aug 2020

@akinom0077 / nemusis ju pouzivat denne...ked ste len dvaja...al pridu deti a moze sa ti zist

len_nig
13. aug 2020

Jednoznačne áno, je to najlepší vynález v domácnosti fakt 😊

pieksamaki
13. aug 2020

@kiqusiq
Urcite ano....aj ked aa bude byt predavat po x rokoch....a nebolo by tam potencionalne miesto pre umyvacku..je to velke minus

sonka_miro
13. aug 2020

Tiez sme tak kupili byt, dali spravit vyvod ze co ak nahodou, ale nechcela som. Po 2 rokoch sme sa predsa rozhodli vyskusat a nelutujem. Setri to vodu,cas, a hlavne nie vsetko sa da tak pekne vylestit rucnym umyvanim.

saskia_98
13. aug 2020

Umyvacka mi umyva 30 min a teda je to pomocnik na nezaplatenie. Bez nej by som byt uz nechcela. A hlavne ta uspora vody a casu. Cely den skladam riad do umyvacky a vecer ked idem spat ju zapnem. Uplne top pomocnik.

sissy27
13. aug 2020

@kiqusiq umývačka je asi druhý najlepší vynález do domácnosti po automatickej pračke 😀 neváhaj.

wilkova
13. aug 2020

Jednoznačne som za umývačku. Tiež sme ju nikdy nemali, ale do nového domu už išla. Vždy som si hovorila, že tých pár riadov, keď sa náhodou pokazí, predsa umyjem aj ručne (ako voľakedy), no jasnéééééé......že nie. Už keď ju máš, nebudeš sa jej chcieť vzdať 🙂

marianeta
13. aug 2020

Ja už by som bez nej nevedela existovať..Sme štyria a mam tu menšiu 45 a stačí nám..určite kúp..keď prídu deti, budeš rada ,že ju máš..takisto väčšie návštevy či riad po vianočnej večeri to už by som nechcela umývať ručne..

mondolina
13. aug 2020

Umývačka nemá nevýhody, aspoň pre mňa nie.

asia83
13. aug 2020

@kiqusiq Áno! Áno! Áno! Bez nej si neviem život predstaviť. Teraz bola dva týždne v oprave, som si myslela, že sa zbláznim. Všetko, každú lyžičku v rukách umývať. Čas to berie veľmi žene. Namiesto intch činností som len pri dreze stála. A šetríme vodu. V rukách litre vody pretečú, myčka je šetrnejšia na vodu. Nechápem ženy, ktoré môžu mať myčku a nemajú. Máme značku Mora, keď budeme musieť znova kupovať, tak značku Whirlpool.

kataka10
13. aug 2020

@kiqusiq aj my sme si ju kupili ked sme boli iba dvaja a ver mi ze ked raz vyskusas uz bez nej nebudes chcet existovat. Ked sme sa prestahovali do vacsieho bytu zo zaciatku sme nemali mycku a skoro ma porazilo. Az ked som musela opat umyvat v rukach som pochopila kolko casu, priestoru a vody taka mycka usetri. 3 hodinovy cyklus je eco - ten najdlhsi. Ja pouzivam vacsinou hodinovy, niekedy 2,5hodinovy a to je uplne jedno lebo pustim mycku a nestaram sa. Mame novu Elektrolux a po umyti sa sama aj pootvori a vyvetra takze naozaj potom uz iba vykladam umyte suche riady.

petrowna
13. aug 2020

Asi som jediná na planéte ktorá umývačku nechce :D staviame dom a aj pri vizualizácií kuchyne boli zaskočení že nechcem umývačku :D

simkids
13. aug 2020

okrem casu usetris aj kopec vody, aj pri minime riadu, ktory by si umyvala rucne, mycka to vsetko spravi za teba, tam nevyhody nie su 🙂

guiseppinka
13. aug 2020

Zo zaciatku sme ju nepouzivali, ale mali sme ju. Teraz cez den zbieram riad a vecer pustam... Ale umyjem aj v rukach, napr. misky plastove tam nedavam, tie neschnu... Uplne super je na janske sklo, to je krasne ciste... Teraz riesime maly byt a aj tam sme kupili mycku klasicku 60tku

lenka3105
13. aug 2020

Priznám sa, že nepoznám nikoho, kto má umývačku a ľutuje, že ju kúpil. To, ako dlho trvá program, je mi celkom jedno, nikdy sa nestalo, že by som nejakú vec akútne za tie 2 hodiny potrebovala. Kým nemusím umývať ja, nech to tam je aj pol dňa😉 aj tak je vždy najväčší problém nájsť niekoho, kto ju potom vyloží. To už je absolútna lenivosť 😅 Ale ak na ňu sú peniaze, treba ísť do toho. Minimálne prípravu na ňu treba urobiť, nestojí to veľa dať ju tam a do budúcna je to bez starostí s prerábkami. Ja umývačlu vrelo odporúčam, máme 60 cm širokú, niekedy by som naplnila aj raz takú😄

eva1990
13. aug 2020

@kiqusiq jednoznacne ano, velky pomocnik, usetri kopu casu

s_a
13. aug 2020

určite ánoo.. my sme tiež zatiaľ len dvaja, máme umývačku vyše rok a pol a koľkokrát si hovorím, že kebyže ju nemáme tak asi ani toľko nevarím a nepečiem :D niekedy ju nepustíme aj dva dni a niekedy ide aj 2-3x za deň, púšťame väčšinou hodinový program a ked je nejaký špinavší riad tak púšťam dlhší proces s teplejšou vodou, ale nemali sme z nej ani vôbec veľké platby za vodu 🙂

3petka
13. aug 2020

@kiqusiq áno áno áno Ja som bola tiež toho názoru že netreba kým sme boli dvaja... akonáhle mame dieťa bola a som v kuchyni aspoň 6 krát do dňa na prípravu jedla a tie Riady som ndavala a už sa mi ani nechcelo trčať v kuchyni ešte aj pri tom. Takze Určite umývačku áno a šírku si dajte 60... je to veeelky pomocnik

3petka
13. aug 2020

@petrowna budes lutovat

nairia
13. aug 2020

daj si, ked je moznost. my mame tiez, vacsinu umyvam sice rucne, ale niekedy sa to nakopi a vtedy je to velky pomocnik, ja ju zapinam iba ked je plna. po navstevach je to super vec a aj kuchynu mas tym padom rychlo upratanu, ked vsetky riady spinave nahadzes do umyvacky.

hennyinnsbruck
13. aug 2020

Určite áno.. Mamu sme roky prehovarali.. A ked konečne kúpila ľutovala že nekúpila skôr 😂😂😂
Oni sú len dvaja a aj tak je za ňu rada 😊

alzbetka71
13. aug 2020

Určite áno neváhaj,

vikusjk
13. aug 2020

@kiqusiq ak prerabas, tak si ju daj ;) vyuzijes, uvidis 🙂

denkadenisa
13. aug 2020

Určite Áno. Teraz ste dvaja ale keď prídu detičky, radu bude viac a času menej. Určite využijete, nemusíte zapínať každý deň. ani môj manžel nechcel umývačku, hovorí mi, že veď umyješ ručne, HAHA. teraz je to on, kto ju nakladá 😀

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
13. aug 2020

@petrowna a prečo ju nechceš?

monulienka242
13. aug 2020

@saskia_98 ahoj, votriem sa do diskusie, dúfam, že nevadí... Prosím akú značku umývačky máte, že sa tam dá nastaviť takýto program. Ďakujem.

heidy222
13. aug 2020

No umyvacka je ako automaticka prevodovka: mozes zit roky bez ale Ked Raz vyskusas uz nevies fungovat inak

sofia1
13. aug 2020

@kiqusiq samozrejme treba,neviem si bez tej mojej kamosky predstaviť život.Mam čas sa venovat krajsim veciam ,ako umývanie riadu.